Sam Ghandchiسام قندچي پاسخم به آقای آزادیبان که پایان رژیم اسلامی از طریق حمله ی خارجی را آرزو می کنند

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4512-azadibaan-jang.htm

 

azadibaan

 

آقای آزادیبان، لحظه ای پیش یادداشتی را دیدم که شما امروز در وبلاگتان پارس تورچ خطاب به من در رابطه با مخالفتم با حمله ی خارجی به ایران، نوشته بودید! موضع من حرف تازه ای نیست و اگر به مقاله ای از این نگارنده مراجعه کنید که 17 سال پیش تحت عنوان «چرا من با هرگونه حمله به ایران مخالفم»، منتشر کرده بودم، در آنجا عبارات زیر را نوشته بودم که همیشه این دیدگاهم بوده و هست:

 

"پس چرا من میگویم تا آنجا که به حمله به ایران مربوط میشود جدا از نتیجه آن، من با هرگونه تجاوزی به ایران مخالفم؟ دلیل من این است که حتی اگر جمهوری اسلامی از طریق تجاوز به ایران، به این یا آن شکل، از بین برود، تأثیر چنین واقعه ای بر روی روان ایرانیان، نه فقط برای نسل کنونی، بلکه برای نسل های آتی پس از ما، بدتر از همه ی تجاوزات گذشته به ایران خواهد بود، چرا که دوباره ملت ما تصور خواهند کرد که به اصطلاح آن دیگران «خودشان» این رژیم را آوردند و «خودشان» هم آنرا بردند، و اتکاء به نفس ملت ما دوباره پس از همه ی این سالهای سختکوشی و جانفشانی برای پایان دادن به این رژیم اسلامی، بر باد خواهد رفت."*

 

می دانم که شما با نظر من مخالف هستید و همیشه از حمله ی نظامی اسراییل به ایران هواداری کرده ومی کنید؛ اما، نظرم همان است که سالهاست نوشته ام و به شما و خوانندگان هم توصیه می کنم همان مقاله ی کوتاه 17 سال پیش را در صورت تمایل مطالعه کنید اگر که می خواهید از دیدگاه این قلم آگاه شوید؛ با اینحال از حق شما و دیگران هرجای دنیا که باشم و باشید، دفاع می کنم که نظرتان را بیان کنید؛ همانطور که در مقاله ی روز گذشته ام نوشتم هوادار آزادی بیان هستم و بویژه از دیدگاه این نگارنده ما موظف هستیم وقتی در هرجا صاحب قدرت در هر اندازه ای باشیم، دیدگاههای مخالف را سانسور نکنیم حتی دیدگاههای جنایتکاران گرچه موظف هم نیستیم وارد بحث با هر دیدگاهی شویم مگر آنکه در مقامات اجرایی یا پارلمانی باشیم که باید جوابگو باشیم نظیر آنچه از نمایندگان کنگره آمریکا در هر لحظه ثبت می شود و پاسخگو بودن انتظار به حق رأی دهندگان است! تا آنجا که به موضوع رابطه ی ایران و اسراییل مربوط می شود، من خواستار صلح بین دو کشور هستم صرفنظر از اینکه چه دولتی در هر یک از دو کشور بر سر کار باشد. می دانم شما با نظر من مخالف هستید ولی به اندازه ی کافی دلیل نظر خود را توضیح داده ام و از شما و همه ی خوانندگان تقاضا می کنم به نوشته هایم در رابطه با موضوع جنگ و صلح ایران و اسراییل، بویژه نوشته های چندماهه ی اخیر، مراجعه کنید چون دیگر واقعاً وقت ندارم!

 

بله من خوشحالم که ایران اکنون در وضعیتی قرار نگرفته که در منطقه ی اسراییل و فلسطین شاهد آن هستیم و در واقع مواضع غلط برخی از رهبران سیاسی ایران می توانست امروز ما را در ایران با چنان وضعیتی روبرو کند و شاید هم بدتر، و گرچه در مورد آن رویدادها نیز یادداشتهای کوتاهی نوشته ام اما واقعاً سالهاست سعی می کنم در مورد موضوع فلسطین نظر ندهم چون اساساً توجهم به ایران است! به هر حال اجازه دهید توافق داشته باشیم که نظرمان متفاوت باشد و لطفاً عدم پاسخ از سوی من را به یادداشتهایتان، حمل بر بی ادبی نکنید. من واقعاً گرفتار بیماری سرطان و مسائل مالی هستم که کسی حتی یک دلار هم به من در دو سال گذشته کمکی نکرد، و سالها پیش کسانی که ظاهراً اپوزیسیون هستند و در حقیقت بخشی از تجریه طلبان ایران،  وانمود کردند که به سلطنت طلبان متصل هستند، و اینهمه به دلیل اختلاف سیاسی با من وقتی حمایت آنها را از شورای تجزیه طلبان محکوم کردم، و هنوز هم نه درباره ی این عدم صداقت خود حرفی می زنند و نه هیچ تلاشی کردند برای جبران جنایتی که در حق من و خانواده ام مرتکب شدند که ما را در این دوران پیری به این روز انداخته اند! با این حال نام آن فرد را هیچوقت اعلام نکردم و امیدوارم کسانی که ادعای حقوق بشر برای مردم ایران دارند و در همین آمریکای دموکراتیک چنین جنایتی را در حق من و خانواده ام به خاطر اختلاف سیاسی مرتکب شدند، از خودشان خجالت بکشند!

 

من نمی خواهم در مورد دو طرف جنگ در غزه بحث کنم ولی آنچه شما سالهاست دارید برای ایران تبلیغ می کنید آنچیزی است که اکنون چند ماه است در غزه شاهد آن هستیم و برای اطلاع در مورد آن، همه ی مطبوعات جهان در اختیار شما و خوانندگان است و می توانید اگر بخواهید مطالعه کنید و شما هم آزاد هستید نظر خودتان را داشته باشید و اگر من در رسانه ای قدرت آنرا داشتم نه تنها شما بلکه هر کسی را که دیدگاهش با من مخالف باشد، نه تنها سانسور نمی کردم بلکه از آزادی بیان شما حمایت می کردم و عدم سانسور را در پلاتفرم ایکس (توییتر سابق) که توسط صاحب تازه ی آن آقای ایلان ماسک دنبال می شود، تحسین می کنم و ای کاش هم پوزیسیون و هم اپوزیسیون ما از او یاد بگیرند و نه آنکه تا زورشان برسد به طرف مقابل تحمیل کنند! با اینهمه خواهش می کنم سعی نکنید دوباره من را به این بحثها بکشید! من سالهاست به روشنی نوشته ام که هوادار «فراسوی جنگ» بوده و هستم و در مورد وضعیتهای مختلف هم به فراخور اوضاع بحث کرده ام و شما می توانید نظرات خودتان را داشته باشید و بحث کنید، ولی من بیش از این نمی توانم وقت صرف کنم. همانطور که می دانید علاقه ی من اساساً به موضوعات فلسفی و علمی است و نه موضوعات سیاسی! نمی دانم چرا شما دوستان علاقمند به بحثهای سیاسی، با رهبران سیاسی آینده نگر نظیر خانم مسیح علینژاد بیشتر وارد بحث نمی شوید که واقعاً در همه ی این 45 سال هیچکسی را در خارج کشور ندیده ام که به اندازه ی خانم مسیح علینژاد فعالیت سیاسی و حقوق بشری کرده باشد و خانم علینژاد حتی به تازگی یک تشکیلات بین المللی آینده نگر به نام «کنگره جهانی آزادی» راه انداخته که کسانی نظیر کاسپارف در آن فعالند و متأسفانه فعالان سیاسی ایران حتی یک کلمه در مورد این تلاشهای سیاسی، مدنی و حقوق بشری برجسته ی خانم مسیح علینژاد، حرفی نمیزنند. موفق باشید!
 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

28 بهمن 1402
February 17, 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH