Sam Ghandchiسام قندچي آپدیت در مورد وضعیت سرطان این نگارنده

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4455-update-my-cancer.htm

Update About My Cancer Situation

http://www.ghandchi.com/4455-update-my-cancer-english.htm

پی نوشت 26 آذر 1402: دوستارلیمب، من و سرطان

پی نوشت 11 آذر 1402: همین حالا نتیجه ی آخرین آزمایش «پی اس ای» را دریافت کردم. مقدار آن صفر ممیز صفر هفت در روز 8 آذر 1402 بود. اندازه گیری «پی اس ای» در 3 ماه پیش، صفر ممیز صفر شش بود. در نتیجه در سه ماه گذشته پی اس ای من دو برابر نشده که بازهم خبر خوبی است. شاید متوقف کردن مولتی ویتامین باعث کٌندتر شدن روندِ دو-برابر-شدن-هر-ماه باشد، آنچه که برای 9 ماه تا 6 ماه پیش شاهد بودم! من به رژیم کنونی ام که اجتناب از مولتی ویتامین است ادامه می دهم تا ببینیم سه ماه دیگر آزمایشم چه نشان دهد! همچنان افزایش «پی اس ای» خبر بدی است اما آهسته شدن روند افزایش آن خبر خوبی است! می بینیم که چطور پیش برود! س.ق.

پی نوشت 11 آبان 1402: دوستارلیمب، من و سرطان

پی نوشت 28 مرداد 1402: همین حالا نتیجه ی آزمایش «پی اس ای» دیروزم را دریافت کردم. مقدار آن صفر ممیز صفر پنجاه و پنج در روز 27 مرداد 1402 بود. اندازه گیری «پی اس ای» در 3 ماه پیش، صفر ممیز صفر سی و هشت بود. در نتیجه در سه ماه گذشته پی اس ای من دو برابر نشده که خبر خوبی است. شاید متوقف کردن مولتی ویتامین باعث کٌند شدن روندِ دو-برابر-شدن-هر-ماه باشد، آنچه که برای 9 ماه شاهد بودم! من به رژیم کنونی ام که اجتناب از مولتی ویتامین است ادامه می دهم تا ببینیم سه ماه دیگر آزمایشم چه نشان دهد! همچنان افزایش «پی اس ای» خبر بدی است اما آهسته شدن روند افزایش آن خبر خوبی است! می بینیم که چطور پیش برود! س.ق.

پی نوشت 20 مرداد 1402: Loss of Y Chromosome in Men Makes Bladder Cancer More Aggressive

پی نوشت 9 مرداد 1402: مسأله ی بیمارانی نظیر این نگارنده این است که چگونه متاستاژ سرطان را متوقف کنیم!

پی نوشت 1 مرداد 1402: دوستان عزیز، آزمایشهای تازه ام نشان می دهد که سرطانم دارد برمی گردد؛ اما، عوارض جانبی «پی اس ام ای پت سکن» بدتر از وضعیت کنونی ام است و صبر می کنم که «پی اس ای» به 1، 2، یا 5 برسد قبل از اینکه چنین تصمیمی بگیرم. در 9 ماه گذشته «پی اس ای» من هر 3 ماه دو برابر شده و 2 ماه پیش در 21 اردیبهشت 1402 صفر ممیز صفر سی و هشت بود. اندازه گیری بعدی در 27 مرداد 1402 خواهد بود و می بینیم تا چه بشود. س.ق.

مطالب مرتبط: 1     2

 

update-my-cancer

 

دوستان عزیز،

 

درد شبیه عفونت دستگاه ادراری که بعد از پرتودرمانی داشتم بعد از آنکه خیلی آب خوردم و پس از انجام سیستوسکوپی در ماه گذشته، برطرف شد اما بی اختیاری ادراری که چندان مهم نیست ادامه دارد. مقدار پی اس ای بعد از پرتودرمانی و هورمون تراپی که دوسال پیش وقتی سرطان پروستاتم برگشته بود، یعنی دوسال بعد از عمل جراحی (پروستاکتمی رادیکال با کمک روبات) که در ژانویه 2019 انجام شده بود، کمتر از صفر ممیز یکصدم بود که عالی بود؛ اما، در 6 ماه گذشته، دوباره مقدار پی اس ای هر سه ماه دوبرابر شده است! اندازه ی آن هنوز در سطح خطرناک نیست (یعنی حالا صفر ممیز 4 صدم است) اما اگر این روندِ دو برابر شدن هر سه ماه ادامه پیدا کند، می تواند خیلی خطرناک شود. من پی اس ای را هر سه ماه اندازه می گیرم.

 

برای حالا، همه ی مصرف مولتی ویتامین را دوباره متوقف کرده ام، مثل وقتی که پرتودرمانی را 2 سال پیش شروع کرده بودم، تا که از سیستم بدنم، آنتی اکسیدانهایی را که از مولتی ویتامینها سرچشمه بگیرند، حذف کنم، تا سلولهای سرطانی توسط این نوع آنتی اکسیدانها ترمیم نشوند، که بنظر میرسد این نوع آنتی  اکسیدانها سلولهای سرطانی را ترمیم می کنند که دستگاه ایمنی بدن نتواند آنها را نابود کند، در مقایسه با آنتی اکسیدانهایی که در غذاهای طبیعی مثل گوشت و سبزیجات وجود دارند، که بنظر میرسد شکل دیگری در بدن انسان عمل می کنند یعنی فقط سلولهای نرمال را ترمیم می کنند و سلولهای سرطانی را ترمیم نمی کنند (فرض من در مورد آنتی اکسیدانها در مولتی ویتامینها می تواند درست یا غلط باشد اما مبنای استراتژی ام برای کاری که دارم برای سرطان خودم انجام می دهم آنچه نوشتم است)!

 

امیدوارم این استراتژی کمک کند تا بالا رفتن پی اس ای در بدنم کاهش پیدا کند، من نمی دانم، اما این کاری است که تصمیم گرفته ام انجام دهم و نتیجه اش معلوم خواهد شد، و البته باید کاهش ویتامینها و مواد معدنی در بدنم را از طریق استفاده از ویتامین و مواد معدنی جداگانه و به سادگی توسط غذا جبران کنم! اگر با همه ی این گامها، پی اس ای من به صفر ممیز یک برسد و مثل سه سال پیش بالاتر از آن برود (گرچه آن موقع سرطانم متاستاژ نکرده بود و در لگن خاصره متمرکز بود، اما این بار شاید باید با سرطان پروستاتِ متاستاژ شده روبرو باشم و احتمالاً در استخوان، غدد لنفاوی و پاها گسترش یابد)، شاید آنوقت باید از سوپر هورمون تراپی یا روشهای درمان دیگر استفاده کنم، نمی دانم! در حال حاضر، همین عدم استفاده از مولتی ویتامینها من را خیلی ضعیف کرده است اما این استراتژی را برگزیده ام:) خواهیم دید که چطوری وضع پیش خواهد رفت! متأسفم که همچنان هنوز نمی دانم کی دوباره بتوانم در اینترنت فعال شوم! با بهترین آرزوها برای همه!

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

11 خرداد ماه 1402
June 1, 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH