Sam Ghandchiسام قندچي  تشکیلات رهبری انقلاب 21 ایران از اتحاد گروه های موجود نمی تواند شکل گیرد
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3037-tashkilaate-rahbari.htm

مطالب مرتبط: 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15    16    17    18   19

 

tashkilaate-rahbari  

 

روز دوم دی ماه 1398 مقاله ای تحت عنوان «آیا جمهوریخواهان آینده نگر نباید با آقای رضا پهلوی و مجاهدین متحد شوند» از صاحب این قلم منتشر شد، یعنی سه روز پیش از مراسم پنجم دیماه، و در آن نوشتار توصیه شد با همکاری، اعلامیه ی مشترکی برای تحریم انتخابات و صندوقی برای کمک به معترضان و خانواده های جانباختگان قتل عام خیابانی آبان 98 به وجود آید. در همه ی 40 روز گذشته نیز نوعی همکاری غیرمستقیم بین همه ی گروه ها برای برپایی مراسم چهلم شکل گرفت که از جمله سه هفته قبل از مراسم چهلم، در یادداشتی تحت عنوان «تلفن آقای رضا پهلوی به خانواده ی پویا بختیاری یعنی پشت معترضان را خالی نمی کنیم» و 5 روز بعد آن نیز، در بحثهای مرتبط با 16 آذر، به تلاش رژیم برای برهم زدن این همکاریها اشاره شد. امروز بعد از خیزش آبان ماه 98 و برگزاری موفق مراسم چهلم، دو سؤال در برابر جنبش سیاسی ایران مطرح است. یکی اینکه درخواست ما از دولت آمریکا چیست و دوم اینکه تشکیلات رهبری انقلاب 21 ایران چگونه شکل می گیرد؟ در مورد سؤال اول، روز گذشته آقای حشمت طبرزدی نظر خود را با صراحت نوشته اند که در پانویس در زیر این صفحه درج شده است (1). شخصاً نیز 12 روز پیش به این موضوع در نوشتاری تحت عنوان «توافقات خارجی رژیم در دو سالگی خیزش هفتم دی ماه 96 نظیر روزهای پایان جنبش سبز»، پرداختم و در مورد اقدامات لابی های رژیم اسلامی در خارج در این رابطه نیز مطلع هستیم، و حرف تازه ای نیست. اما سؤال دوم یعنی موضوع شکل گرفتن تشکیلات رهبری انقلاب قرن بیست و یکمی ایران.  همانطور که در بالا توضیح داده شد همکاری گروه های سیاسی مختلف برای همکاری عملی نه تنها مفید است بلکه در 40 روز گذشته کارایی خود را نشان داد و شکی نیست که باید ادامه پیدا کند. اما تشکیلات رهبری انقلاب 21 ایران را نمیشود با اتحاد گروه های موجود ایجاد کرد و دلیلش نیز این است که بیش از 95 درصد جنبشی را که در دی ماه 96 و آبان ماه 98 مشاهده کردیم هیچیک از این جریانات راه اندازی و رهبری نمی کند که از اتحاد آنها بشود تشکیلات رهبری کل جنبش را شکل داد، و دلائل این موضوع نیز به تفصیل در چند سال اخیر بحث شده یعنی واقعیت این است که رهبری خیزش96 و خیزش98 در دست آنارشیستهای ایران بود و ایجاد تشکیلات رهبری باید از افرادی باشد که در واقعیت دارند این انقلاب را رهبری می کنند، حتی وقتی امروز آنارشیست هستند یعنی همانطور که در بحث پادکست شماره 7 حزب سکولار دموکرات ایرانیان اشاره شد، آنارشیستها اعتقادی به ایجاد تشکیلات و بعد هم ایجاد دولت در آینده ندارند، و در نتیجه ایجاد تشکیلات رهبری کل جنبش بسیار دشوار است اما بدون آن افراد که عملاً دارند این انقلاب را رهبری می کنند، این مهمّ، شدنی نیست، و به همین دلیل دیالوگ دو روز پیش در پنجم دی ماه در مقاله ای تحت عنوان « آنارشیسم: پاسخی به بیانیه ی آقای سهیل عربی و دوستانشان برای پنجم دی ماه»، مطرح شد. اما همانطور که در ابتدای این نوشته بحث شد نه تنها همکاری همه ی گروه های اپوزیسیون در برنامه های عملی نظیر مراسم چهلم در پنجم دی ماه که برگزار شد می تواند تجربه ای موفق باشد که بود، بلکه در کنار تلاش برای ایجاد تشکیلات رهبری انقلاب 21 ایران، این نوع همکاری در برنامه های عملی، ضروری است.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

هفتم دی ماه 1398
December 28, 2019

 

پانویس:

 

1. یادداشت آقای حشمت طبرزدی در روز ششم دی ماه 1398

اقای #ترامپ هشدار!
به عنوان یک پیکارگر راه ازادی از درون مرز با شما صحبت میکنم.رژیم فاشیستی حاکم بر ایران در برابر ملت به زانو در امده و به دنبال راهی برای فرار است. مبادا دولت شما با انجام مذاکرات پنهانی این راه را برای او باز کند. یادتان باشد #ظریف فردی شیاد و درغگو است.
 

Mr. Heshmat Tabarzadi's Note of Dec 27, 2019
Mr. Trump, warning! I'm talking to you as a freedom fighter from Iran. The fascist regime in Iran is kneeling in front of the nation and is therefore seeking a way out. Lest your government secret negotiate open this way for him. You know Mr. Zarif is a liar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

SEARCH