Sam Ghandchiسام قندچي بحثهای کشکی درباره موضوع سپاه پاسداران و آمریکا
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2592-jang-sepah.htm

مطالب مرتبط:  http://bit.ly/2G4iier

 

shia-militia

 

پس از اعلام آمریکا درباره اضافه شدن سپاه پاسداران به فهرست گروه های تروریستی (1)، همان تحلیلگران قلابی که توسط بی بی سی بعنوان سخنگویان اپوزیسیون دعوت می شوند، دوباره پیدایشان شده و در مورد این مسأله حیاتی، بحثهای کشکی صد من یک غاز، ارائه می کنند، که مرا به یاد دو سال پیش می اندازد، زمان انتخابات دور دوم آقای حسن روحانی که در فضای سیاسی آنروز ایران، بحث امکان آغاز انقلاب مطرح بود و دوباره همینها دعوت شده بودند که برای تحلیل، مثال انقلاب 1357 را می زدند و بعد می گفتند انقلاب باعث استبداد می شود و باید اصلاح طلب بود (2)، اما همینها تا خیزش دی ماه 96 آغاز شد ناگهان بعنوان کاندیدا برای شورای رهبری انقلاب قرن بیست و یکمی ایران (3)، توسط همین بی بی سی تبلیغ می شدند. فقط بحث نظری نیست که اینها حرفهایشان غلط است و می دانیم انقلاب خونین آمریکا، نتیجه اش رژیمی استبدادی از آب در نیامد، و نتیجه انقلاب و اصلاحات، بر اساس دیدگاه های تشکیلاتهایی است که رهبری هر انقلاب یا اصلاحاتی را به دست می آورند و به پیش می رانند، وگرنه به صرف انقلاب یا اصلاحات، نتیجه ی کار، استبداد یا دموکراسی نخواهد بود، و ما در ایران در 40 سال اخیر، هم انقلاب ارتجاعی را دیده ایم و هم اصلاح طلبی ارتجاعی، و مهمتر اینکه، انقلاب، مگر دست ما است که دوست داریم یا نداریم، اگر انقلاب در ایران در حال شکل گیری باشد و حتی انقلاب بشود، این نیست که شما رفته اید دکان چلوکبابی و بگویید قیمه دوست دارید یا چلوکباب کوبیده، انقلاب وقتی آغاز شد، همانطور که در دی ماه 1396 شاهد وضعیت انقلابی در ایران بودیم، موضوعِ کار فعالان سیاسی، ارائه رهبری درست است تا نتیجه ی کار، به رژیمی استبدادی و ارتجاعی نظیر انقلاب 57 ختم نشود. وقتی اصلاحات در جامعه مطرح شد نیز همین بحث درست بود و باید رهبری درست ارائه می شد که بازهم اپوزیسیون ایران قادر نشد این کار را بکند و به دنبال اصلاح طلبی ارتجاعی افتاد و به همراه اصلاح طلبان اسلامی به قهقرا لغزید (4). امروز هم که خطر جنگ آمریکا و سپاه پاسداران وجود دارد، همین آدمها آمده اند و می گویند با هشدار دادن آمریکا به سپاه پاسداران مخالفند، گویی دوباره رفته اند دکان چلوکبابی و از اینها سؤال شده قیمه دوست دارند یا کوبیده. ما با یک واقعیت مشخص روبرو هستیم نظیر زمانی که پرزیدنت بیل کلینتون در برابر عملیات تروریستی القاعده در کنیا، دستور بمباران محدود کمپهای القاعده را در افغانستان صادر کرد، تازه پرزیدنت ترامپ چنان اقدامی نکرده است، حتی در عراق، که آمریکا به راحتی می تواند حشد الشعبی را غیرقانونی و منحل اعلام کند، اعضای حشدالشعبی را حتی بازداشت نکرده است (5).

 

همانوقتی که پرزیدنت کلینتون در پی عملیات تروریستی القاعده، کمپهای آنها را در افغانستان بطور محدود، بمباران کرد، عاقلانه ترین تصمیمی که ملا عمر می توانست بگیرد این بود که به القاعده بگوید عملیات تروریستی خود را متوقف کند و از افغانستان خارج شود. عاقلانه ترین تصمیم القاعده نیز این می بود که بعنوان تشکیلات نظامی، خود را منحل کند و نظراتش را بصورت صلح آمیز تبلیغ کند. اما خیر، القاعده تصمیم گرفت که عملیات یازدهم سپتامبر را در همان خاک افغانستان و در همکاری با ملاعمر و طالبان، سازمان دهد و هزاران نفر مردم بیگناه آمریکا را سه سال بعد به قتل رساند، ملاعمر هم از این بزرگترین جنایت تاریخ معاصر یعنی طراحی و اجرای انفجار برج های مرکز تجارت آمریکا در نیویورک، حمایت کرد (6)، و حتی تا آخرین لحظه ی حمله آمریکا به افغانستان، وقتی جرج بوش به ملاعمر اخطار 48 ساعته داد، ملاعمر می توانست از جنگ جلوگیری کند. آیا در همه ی آن ماجرا، فعالان سیاسی افغانستان می بایست که از تصمیمات جنایتکارانه ی ملاعمر و القاعده، حمایت می کردند؟ خیر و نه تنها آن زمان فعالان افغان از آمریکا حمایت کردند بلکه امروز هم که مذاکرات آمریکا و طالبان در جریان است، فعالان زنان در افغانستان رسماً اعلام کرده اند که خواستار ادامه ی حضور نظامی آمریکا برای حمایت از آنها در برابر این دارو دسته های واپسگرای جنایتکار هستند برای اینکه خودشان قادر نیستند این نقش نظامی را ایفا کنند، نه اینکه دوست ندارند دولت دموکراتیکی در افغانستان این وظیفه ی دفاع نظامی را در برابر کوکلاکس کلان های اسلامی، انجام دهد، بلکه به این دلیل که سرخودشان را گول نمیزنند و نمی گویند چنین توانی را اکنون دارند و می دانند که اگر نیروهای نظامی آمریکا فردا نباشند، این کوکلاکس کلان های اسلامی جنایتکار، همه ی زنانی را که قدری حجابشان کنار رفته باشد، سر می برند. در ایرانِ اسلامی هنوز باید برای حضور خانمها در استادیوم ورزشی جنگید، این دستاورد اصلاح طلبان بعد از 40 سال است. این نظرات را این روحانیون دیوانه می توانند داشته باشند مثل خیلی از دیوانه های دیگر در دنیا اما آن دیوانه ها برسرنوشت یک ملت برای 40 سال تسلط ندارند. ببینید در همین ایرانِ اسلامی که بازی اصلاح طلبی برقرار است، با خانم نسرین ستوده یا خانم دکتر هنگامه شهیدی چه کرده اند. کوکلاکس کلان های اسلامی فقط زبان زور می فهمند وگرنه مگر خانم نسرین ستوده و یا خانم هنگامه شهیدی غیر از زبان منطق گفته اند، و مگر دست به اسلحه برده اند که اینچنین با آنها رفتار می شود، حتی آنهایی نظیر آقای سهیل عربی کاری جز حرف زدن نکرده اند که اول حکم اعدام گرفت و بعد به حکم زندان تغییر کرد، و امروز هنوز هم بعد از پایان حکم زندان، همچنان به بهانه های مختلف، در زندان است. در حالیکه همین کوکلاکس کلان های اسلامی حاکم بر ایران، 75 سال پیش که در قدرت نبودند، برای درخواستهای خود کارهای تروریستی می کردند نه آنکه مانند فعالان مدنی فقط در کلام اعتراض کنند، و امروز هم که 40 سال است این کوکلاکس کلان های اسلامی در قدرت هستند، مخالفان خود را با قتل و جنایت و کار تروریستی سرکوب می کنند. آنها که امروز برای اینها سفیدکاری می کنند چرا حرفی از ترور زنده یادان فروهرها، فریدون فرخزاد، شاپور بختیار، عبدالرحمن برومند، و بسیاری دیگران نمی گویند که هیچکدام دست به اسلحه نبردند اما توسط این جنایتکاران به قتل رسیدند (7).

 

اگر در ایران چه با انقلاب و چه از طریق رفرم واقعی، جمهوری سکولار دموکرات و آینده نگر شکل گیرد، همین دارودسته های کوکلاکس کلان های اسلامی و متحدان منطقه ای آنها نظیر حشد الشعبی، فاطمیون، زینبیون و حزب الله لبنان، عملیات تروریستی علیه رژیم دموکراتیک بعدی راه خواهند انداخت، آنچه سالهاست در لبنان و افغانستان شاهد بوده ایم. نه تنها ایجاد جمهوری سکولار دموکرات و آینده نگر در ایران، بلکه همزمان، انتخاب متحدان درست بین المللی (8)، ضروری است، چرا که رژیم دموکراتیک آینده نیاز به متحدینی دارد که در برابر اقدامات نظامی بازماندگان کوکلاکس کلان های اسلامی در ایران، از جمهوری نوپا حمایت کنند، و مطمئناً روسیه و چین آن متحدین اصلی انقلاب قرن بیست و یکمی ایران نخواهند بود و آمریکا از متحدان ما خواهد بود (9). این جریانات کوکلاکس کلان های اسلامی 40 سال است بر همه ی جان و مال مردم ایران چنگ انداخته اند و به این راحتی قبول نخواهند کرد که دستشان از این خوان یغما کوتاه شود. کسانیکه به خود عنوان رهبر اپوزیسیون اعطا کرده اند، و می خواهند مردم ایران را از داشتن متحدانی که از درخواستهای حقوق بشری ایرانیان در این کشمکش 40 ساله با کوکلاکس کلان های اسلامی حمایت کرده اند، محروم کنند، بر سر درخت نشسته و بن می برند. کی و کجا چین و روسیه  ی مورد علاقه اینها حتی یک کلمه در این 40 سال بخاطر نقض فاحش حقوق بشر در ایرانِ تحت حاکمیت رژیم اسلامی، حرفی زدند یا اعتراضی کردند. رهبری سیاسی برای آینده ایران خیلی بغرنج تر از رهبری کشورهای روسیه و بلوک شرق سابق بعد از سقوط شوروی است، چرا که جریانات هوادار دیکتاتوری پرولتاریا، هنگام سقوط شوروی و بلوک شرق، اساساً پایان یافته بودند و کمونیستها و سوسیالیستهای 30 سال اخیر اساساً آن طرحهای استبدادی را کنار گذاشته اند، در حالیکه جریانات کوکلاکس کلان های اسلامی، بعد از شکست القاعده، حتی استبدادی تر و جنایتکارتر از نوع پیشین، همچنان تجدید تولید شده اند و در این میان داعش در عراق و سوریه بیش از بقیه ی این دارودسته ها توجه جلب کرده است، اما جریاناتی نظیر حشد الشعبی در عراق، فاطمیون در افغانستان، زینبیون در سوریه، و حزب الله لبنان، از جمله دیگر جریانات کوکلاکس کلان های اسلامی در منطقه هستند که فرماندهی مرکزی شان در داخل ایرانِ رژیم اسلامی قرار دارد و در آینده نیز بعد از آزادی ایران، ما با این جریانات واپسگرا، تاریک اندیش، جنایتکار و تروریست، روبرو خواهیم بود. در نتیجه همانطور که مدتهاست بحث شده، اصل وظیفه اپوزیسیون ایران اتخاذ استراتژی درست برای پایان دادن به حاکمیت کوکلاکس کلان های اسلامی در ایران است (10).

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

بیست و ششم فروردین ماه 1398
April 15, 2019

 

پانویس:

 

1. درباره سپاه پاسداران

http://bit.ly/2G4iier

 

2. ادعاهای غلط در مورد استبداد و دموکراسی
http://www.ghandchi.com/1367-estebdaad-democracy.htm

 

3. درباره انقلاب 21 ایران

https://goo.gl/w5rMvF

 

4. از انقلاب ارتجاعی 57 تا قهقرای اصلاح طلبی نود و چهار
http://www.ghandchi.com/1135-ghahgharaaye94.htm

 

5. درباره نتایج ممکنِ قرار گرفتنِ سپاه پاسداران در فهرستِ گروههای تروریستی
http://www.ghandchi.com/2582-us-iran-sepah.htm

 

6. From Salman Rushdie to WTC
http://www.ghandchi.com/87-aboutWTC.htm

 

7. درباره کوکلاکس کلان های اسلامی

https://goo.gl/4Kj6mB

 

8. متحدان ما
http://www.ghandchi.com/2413-our-allies.htm
Our Allies
http://www.ghandchi.com/2413-our-allies-english.htm

 

9. آیا برخورد اپوزیسیون به وضعیت جنگ احتمالی آمریکا و رژیم اسلامی باید مشابه دوران حمله عراق به ایران باشد
http://www.ghandchi.com/2585-us-irgc.htm

 

10. بحثی استراتژیک در مورد حاکمیت کوکلاکس کلان اسلامی در ایران
http://www.ghandchi.com/2553-islamickkk.htm

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

 

SEARCH