Sam Ghandchiسام قندچي نامه ی سرگشاده به زلیخا موسوی مادر ماندلا ایران حسین رونقی

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4350-hossein-ronaghi.htm

http://isdmovement.com/2022/1022/101022/101022-Sam-Ghandchi-Open-letter-to-Rownaghis-mother.htm

مطالب مرتبط: 0     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12     13     14      15      16     17     18     19     20     21

پی نوشت شانزدهم مهر ماه 1401: زلیخا موسوی: جمهوری اسلامی قصدجان فرزندم را کرده است

پی نوشت شانزدهم مهر ماه 1401: HichkasOfficial: #HosseinRonaghi has been kidnapped by the regime for weeks #MahsaAmini

 

hossein-ronaghi-iran's mandela

 

 

خانم زلیخا موسوی مادر گرامیِ ماندلای ایران آقای حسین رونقی،

 

با عرض پوزش از اینکه این یادداشت را به دلیل گرفتاریهای شخصی بعد از دو هفته که از بازداشت دوست عزیزم آقای حسین رونقی می گذرد برای شما می نویسم وقتی شما خبرهای شکستن دو پای حسین را زیر شکنجه، به ما داده اید و همسر آقای مجید توکلی خبر از ابتلای او به بیماری کرونا در زندان داده، و می دانیم که حسین دفعه قبل در زندان یک کلیه اش را از دست داد و دوباره این بار نیز با اعتصاب غذای خشک، خود را در معرض خطر مرگ قرار داده است!  متأسفانه مجبور شدم همه ی کارهای انتشاراتی ام را تا اطلاع بعدی متوقف کنم»؛ و مطمئنم حسین و خانواده ی شما و دیگر فعالان سیاسی در داخل ایران هزار بار بیش از این نگارنده گرفتاری دارید! چهار ماه پیش در نوشته ای تحت عنوان «مشکل بایدن یا ترامپ نیست، هراس من از»، آنچه امروز آقای حسین رونقی، آقای مجید توکلی، خانواده های شما و همه ی ما در این روزهای انقلاب 21 ایران با آن روبرو هستیم را، در قالب شعر زنده یاد احمد شاملو بیان کردم وقتی می گفت:


"هراسِ من ــ باری ــ همه از مردن در سرزمینی‌ست
که مزدِ گورکن
از بهای آزادیِ آدمی
افزون باشد." *

 

واقعاً هراس حسین رونقی ها و مجید توکلی ها و همه ی ما از همین است! حسین وقتی این بار پیش از بازداشت، خیلی روشن گفته که ممکن است این بار جنازه اش از زندان برگردد و برای شما که مادر او هستید بیش از هرکسی شنیدن این حرف دردناک است؛ اما، همین منظور را رسانده است! حسین سالهاست که گفته حاضر نیست از ایران بیرون برود و تا آخرش خواهد ایستاد! امروز همه ی مردم ایران دارند فریاد می زنند «جمهوری اسلامی نمی خوایم، نمی خوایم»، یعنی دیگر این خواست، فقط بیان نظر «سکولار دموکراتها» نیست و همه ی مردم ایران دارند این خواست همگانی را، فریاد می زنند که حکومت اسلامی و استبدادی نمی خواهند، یعنی با سردادن شعار «مرگ بر دیکتاتوری» بدون هر اما و اگر خواستار دموکراسی هستند و حرکت عظیم ضدحجاب اجباری به روشنی یعنی تحمل حکومت مذهبی عمرش در ایران به پایان رسیده است و آنهایی که بر اریکه ی قدرت در ایران تکیه زده اند بهتر است این حقیقت را درک کنند، و کشوری با حکومت اسلامی را برای خود جهت مهاجرت انتخاب کنند اگر که هنوز علاقمند به زندگی در کشوری با حکومت مذهبی (اسلامی) هستند چون مردم ایران دیگر نه حکومت مذهبی می خواهند و نه حاضرند هر نوع رژیم دیکتاتوری را بپذیرند و رژیم کنونی ایران یعنی "جمهوری" اسلامی، هم ضد دموکراتیک است و هم مذهبی. ممکن است این رژیم بخواهد نصف مردم ایران را در این رویارویی بکشد؛ اما مردم دیگر حاضر نیستند حاکمیت کوکلاکس کلانهای اسلامی را که در 43 سال گذشته در ایران ادامه داشته، تحمل کنند، و این امر ابداً به آمریکا که مرتب رژیم می خواهد دلیل حرکت مردم را به آن نسبت دهد، ربطی ندارد. اتفاقاً آمریکا چه در زمان انقلاب ارتجاعی سال 57 و چه در زمان انقلاب مترقی امروز در ایران، «اسلامگرایان» را متحد خود در مقابله با شوروی آنروز و روسیه ی امروز قلمداد می کند؛ و ابداً خیزش مردم به آمریکا ربطی ندارد؛ همانگونه که خیزش مردم آفریقای جنوبی برای پایین کشیدن نژادپرستان از اریکه ی قدرت ربطی به آمریکا نداشت و این مردم آن کشور بودند که دیگر تبعیض نژادی را تحمل نمی کردند؛ مردم ایران نیز دیگر حاکمیت براساس تبعیض مذهبی را نمی خواهند بپذیرند.

 

به عبارت دیگر این تصمیم مردم است و پسر شما آقای حسین رونقی خیلی روشن این منظور را بیان کرده وقتی گفته اینکه خودش یا جنازه اش از زندان بیرون آید بستگی به تصمیم و اراده ی مردم ایران در این برهه ی آخرین مقابله با رژیم اسلامی ایران دارد. برای این نگارنده بسیار دردآور است که عبارت حسین را که گفته در صورت عدم موفقیت مردم، «جنازه اش از زندان بیرون خواهد آمد»، تکرار کنم و همانطور که در بالا نوشتم برای شما که مادر او هستید بسیار سخت تر است این عبارت را بشنوید، ولی او واقعیتی را بیان کرده که برای همه ی مردمی که اکنون با عزمی راسخ علیه نظام موجود برخاسته اند، صادق است و مردم از سراسر دنیا دارند از خواست مردم در ایران حمایت می کنند و ربطی به هیچ دولت معینی ندارد! تنها آرزوی من این است که سران رژیم اسلامی از جاری شدن جویبار خون پرهیز کنند و با آقای حسین رونقی وارد مذاکره شوند همانطور که رییس جمهوری آخرین دولت آپارتاید با نلسون ماندلا وارد مذاکره شد و خونریزی ها متوقف شد و خود نژادپرستان هم جان خود را از انتقام مردم بعد از سقوط رژیمشان، نجات دادند. آیا این انقلاب ایران بدون خونریزی به پیروزی خواهد رسید را از حالا نمی شود پیش بینی کرد و نمی توان با اطمینان به تحولی مسالمت آمیز امید داشت! می دانم برای شما این حرفم خیلی سخت است که بشنوید؛ اما، واقعیتِ تلخ وضعیت کنونی در ایران اینگونه است و مذاکراتی که ظاهراً با عوامل نایاک رژیم اسلامی در پیش گرفته بی ثمر خواهد بود چرا که حتی اصلاح طلبانی که پشتوانه ی نایاک بودند و سالها از تغییر رژیم در ایران جلوگیری کردند، خودشان نزدیک به 13 سال است در حصر خانگی هستند! رژیم اگر بخواهد مذاکرات جدی برای انتقال قدرت بکند باید با سکولار دموکراتهای ایران نظیر حسین رونقی و مجید توکلی مذاکره کند و نه با عوامل اصلاح طلبان نظیر نایاک! به امید آزادی هرچه زودتر حسین رونقی، مجید توکلی و همه ی زندانیان سیاسی در ایران و با آرزوی پایان یافتن هرگونه حکومت مذهبی و استبدادی در ایران. با بهترین آرزوها برای شما خانم زلیخا موسوی و خانواده ی شما در این روزهای سخت و دشوار!

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

 

پانزدهم مهر ماه 1401
October 6,
2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH