Third Open Letter to Mr. Reza Pahlavi

 

Sam Ghandchiسام قندچيسومين نامه سرگشاده به آقاي رضا پهلوي

سام قندچي 

http://www.ghandchi.com/504-RezaPahlavi2008.htm

 

ENGLISH VERSION

http://www.ghandchi.com/504-RezaPahlavi2008Eng.htm

  

 

 

به تازگي عده اي از کسانيکه خود را هوادار شما مينامند به جو سازي عليه من در مؤسسات خبري آمريکائي دست زده اند و با دبيرخانه شما نيز بطور غير مستقيم در ارتباط هستند.

 

ادعايشان اين است که من در اواخر سال 2003 به شما توهين کرده ام و البته تنها به قاضي ميروند و نميگويند پاسخم نه تنها در همان تالار بحث جبهه ملي بلکه همان موقع به ايميل ها و تلفن هاي آنها بوده که من و خانواده ام را تهديد به مرگ کرده بودند و باعث شدند شماره تلفنم را عوض کنم، و بيانيه زير را در همان تاريخ منتشر کنم:

 

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/communique.htm

 

البته در آنزمان مجبور بودم با استفاده از رديابي تلفن و ايميل و آدرس آي پي آنها در تالار بحث رابطه شان با دبيرخانه شما را تبيين کنم ولي امروز خوشبختانه بخاطر تماس افراد مرتبط با آنها با مؤسسات آمريکائي ديگر تبيين هويت آنها و ارتباطات آنها ساده است و نميتوانند مثل گذشته در پشت نام مستعار پنهان شوند.

 

امروز من و شما در آمريکا زندگي ميکنيم و هردو شهروند عادي هستيم.  شما ميتوانيد به دادگاه شکايت کنيد و بگوئيد دسته اي از هواداران شما که با دبيرخانه شما مرتبط بوده اند با اسم مستعار نه تنها فحاشي، بلکه من و خانواده ام را تهديد به مرگ کردند و در پاسخ آنها به شما توهين کرده ام. توهين به شما در چارچوب بند اول متمم قانون اساسي آمريکا آزادي بيان است ولي تهديد به مرگ من و خانواده ام توسط اين دسته از هواداران شما که با دبيرخانه شما مرتبط بودند، آزادي بيان محسوب نميشود.  البته من و شما به دليل مهمتري امروز در عرصه سياست ايران فعاليم تا که وقتمان را با اين نوع هجويات تلف کنيم و حتي تأسف ميخورم از وقتي که صرف کردم  تا درباره اين بازي هاي يک عده بيکار که فکر ميکنند اين فتنه گري ها مبارزه سياسي است، در لينک زير توضيح دهم:

 

http://www.iranglobal.info/I-G.php?mid=2&news-id=45182&nid=haupt

 

چند ماه پيش هم بنيانگذار آي پي سي لطف کردند و وقت گذاشتند به اين بحث هاي کودکستاني به انگليسي پاسخ دادند که اگر دوست داشتيد ميتوانيد بخوانيد تا سطح بحث هاي اين دسته از هوادارانتان در تالار هاي گفت و گو را که ايشان پاسخ گفته است، بهتر درک کنيد:

 

http://iranpoliticsclub.net/club/viewtopic.php?p=5859#5859

 

اما واقعيت چيست؟  آيا به دنبال خراب کردن شما بوده ام؟

 

همين هشت ماه پيش يکي از روزنامه هاي جمهوري اسلامي سعي کرد از اختلاف نظرم با شما استفاده کرده و يک خبر جعلي مرتبط به من و شما منتشر کرد. من فوراً تکذيب کردم بدون آنکه هيچ موضعگيري درباره حتي اختلافات نظري خود با شما بنمايم. به اطلاعيه من در لينک زير را بخوانيدو خود قضاوت کنيد که صميمانه است يا مغرضانه:

 

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/iran-newspaper062607.htm

 

آيا طي اين سالها من به شما برخورد توهين آميز داشته ام يا که مقالات نظري درباره سلطنت نوشته ام؟  آيا عده اي از هواداران شما در آمريکا نبوده اند که همه اين سالها با استفاده از نام هاي مستعار نه تنها هر توهيني را روا داشتند بلکه من و خانواده ام را به مرگ تهديد کردند؟   اي کاش اين انرژي را صرف کمک به جنبش ميکردند. سايت من هر روز تقاضاي ايميل از افراد سياسي که از ايران خارج شده اند و نياز به کمک مالي و پناهندگي دارند دريافت ميکند و بعد از 29 سال هنوز در خارج ايرانيان مؤسسه اي ندارند که بشوداين بيخانمانان  در غربت را به آن ارجاع کرد. گاهي اوقات نيازشان فقط پول اتوبوس يا يکدست لباس براي رفتن به محل کميسارياي سازمان ملل در ترکيه است.  

 

در واقع اگر کسي بخواهد صادقانه برخورد من به شخص شما را طي اين سالها بررسي کند، نه تنها ميتواند دو نامه سرگشاده قبلي ام به شما را بخواند بلکه ميـتواند همه نوشته هايم طي بيست و چند سال گذشته درباره سلطنت و شخص شما را بر روي اينترنت بخواند و خود قضاوت کند که آيا توهين و فحش و بد و بيراه بوده يا بحث نظري.  همه نوشته هايم درباره شما و سلطنت ايران در لينک زير موجودند:

 

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/index-Page3.html

 

من از اولين ايرانياني هستم که در اينترنت فعال بوده ام و هر بيننده بيطرفي که سايت من را طي همه اين سالها مشاهد کرده باشد اذعان ميکند که يکي از متين ترين و علمي ترين سايت هاي اينترتي است ونه محل شايعه پراکني:

 

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/iranscope/PHP/ssl/

 

براي مقايسه برويد نوشته ها و وبلاگ هاي همين دسته از هوادارانتان با نام هاي مستعار شان را بخوانيد و بازهم خودتان قضاوت کنيد که چه کسي کارش توهين به ديگران است و چه کسي بحث نظري کرده است.

 

در يکسال گذشته من دو مصاحبه با صداي آمريکا داشتم يکي درباره فيلترينگ اينترنت و ديگري درباره آينده نگري و هوش مصنوعي. اين دسته همه حملاتشان به من را بعد از 5 سال بخاطر اين دو مصاحبه تشديد کرده اند و سعي دارند به اين وسيله کاري کنند ديگر صداي آمريکا با من مصاحبه اي نگذارد  و ...و من از شما و همه خوانندگان خواهش ميکنم که دو ساعت وقت بگذاريد و اين دو مصاحبه را به دقت  نگاه کنيد و منصفانه قضاوت کنيد که آيا اين بحث ها به نفع مردم ايران است يا آن جوسازي ها.  اين هم لينک هاي دو مصاحبه من:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=CW81mhrFbBo

 

http://www.youtube.com/watch?v=DbqOZoUouJA

 

 

البته همه گونه آدمي در جنبش سياسي همه جاي دنيا پيدا ميشوند ولي آنها که افراد سياسي و روزنامه نگاران ارشد در مؤسسات معتبر هستند نبايد وقت ما و مردم را با بازي هاي کودکستاني اينگونه افراد تلف کنند.

 

يک علت ناراحتي اين افراد به اين خاطر است که سايت آي پي سي قبلاً سلطنت طلب بوده و بعد مخالف سلطنت شده است و اين تغيير را از چشم من ميبينند.  تئوري و نظر را که نميشود کشت و مردم در جامعه باز حق انتخاب دارند به چه نظري تمايل پيدا کنند. اين هم لينک آي پي سي و خودتان ميتوانيد از آنان بپرسيد که چرا از سلطنت برگشتند:

 

http://iranpoliticsclub.net/

 

تازه اگر من آنقدر قدرت داشتم که تا حالا رژيم جمهوري اسلامي را سرنگون کرده بودم. از نظر امکانات هم که خود شما هم از نظر معروفيت و هم از نظر مالي و روابط قابل مقايسه با من نيستيد. 

 

پس اصل مسأله اين ها چيست؟

 

يک حرف در نوشته هايم اين افراد را سالهاست به وحشت انداخته است و آن پيشنهادم به شما براي استعفا از مقام سلطنت بود وقتي گفتم عدم انحلال سلطنت سرنگوني رژيم اسلامي را به تعويق انداخته است، هرچند در عين حال گفته بودم که اين حق فردي شما است که بخواهيد بعنوان وارث تاج و تخت پهلوي فعاليت کنيد همانگونه که فردي در انگليس سالهاست بعنوان وارث تاج و تخت قاجاريه فعاليت ميکند و هر از چند گاهي هم با راديو بي بي سي مصاحبه ميگذارد. اين هم لينک آن نوشتار من درباره انحلال سلطنت:

 

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/337-MonarchyMKO-plus.htm

 

خانم فرح پهلوي همين دو هفته پيش در مصاحبه اي با صداي آمريکا بمناسبت سالگرد انقلاب اسلامي 1357 گفتند که اينبار هر کسي هدفش را روشن بگويد که بعداً نگويد من را گول زدند يا انقلابم را دزديدند:

 

http://groups.yahoo.com/group/IranscopeNews/message/10689

 

من بعنوان يک فرد که نه دنبال پادشاه شدن هستم و نه دنبال رئيس جمهور شدن، دقيقاً همين کار را کرده ام و نظراتم درباره آنچه براي رژيم بعد از جمهوري اسلامي ميخواهم را روشن نوشته ام. شما هم بعنوان يک فرد ميتوانيد نظر خود را بگوئيد و اين دسته هواداران شما نيز به همينسان. اين يعني آزادي که ما آرزويش را در ايران داريم. من و شما هر دو در واشنگتن زندگي ميکنيم. من حاضرم شخصاً با شما در هر بحث يا مناظره تلويزيوني شرکت کنم.

 

وقتي يک ژورناليست مثل من آنهم در آمريکا نتواند از دست اين افراد، آزادانه نظراتش را بيان کند، ديگر انسانهاي کمتر شناخته شده آنهم در ايران آينده، اگر اينگونه نيروها به قدرت برسند، چه بر سرشان خواهد آمد. اقلاً اين دسته از هوادارنتان وقتي در آمريکا زندگي ميکنند دست از فتنه گري و دسيسه بازي عليه مخالفين سلطنت آنهم با نقض بند اول متمم قانون اساسي آمريکا بردارند.  من همه گونه حقي را دارم که با سلطنت مخالفت کنم و آنها همه گونه حقي دارند که از سلطنت دفاع کنند، اصل بحث اين است و اميدوارم آنها موضوع را بيش از اين لوث نکنند.

 

با آرزوي شادي براي شما و خانواده در سال نو

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/iranscope/PHP/ssl/saltahvil.htm

  

به اميد جمهوری آينده نگر، فدرال، دموکراتيک، و سکولار در ايران

 

سام قندچي، ناشر و سردبير

ايرانسکوپ

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/iranscope/PHP/ssl/

8 اسفند 1386

February 27, 2008

 

متن مقاله به زبان انگليسي

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/504-RezaPahlavi2008Eng.htm

 

کتاب مرتبط به اين مقاله:

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/500-FuturistIran.htm

 

--------------------------------------------------------- 

مقالات تئوريک

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/

 

فهرست مقالات

https://p9.secure.hostingprod.com/@www.ghandchi.com/ssl/SelectedArticles.html

 

Web ghandchi.com