Sam Ghandchiسام قندچيسومین نامه سرگشاده به آقای رضا پهلوی

سام قندچی 

http://www.ghandchi.com/504-RezaPahlavi2008.htm

Third Open Letter to Mr. Reza Pahlavi

http://www.ghandchi.com/504-RezaPahlavi2008Eng.htm

  

به تازگی عده ای از کسانیکه خود را هوادار شما مینامند به جو سازی علیه من در مؤسسات خبری آمریکائی دست زده اند و با دبیرخانه شما نیز بطور غیر مستقیم در ارتباط هستند. ادعایشان این است که من در اواخر سال 2003 به شما توهین کرده ام و البته تنها به قاضی میروند و نمیگویند پاسخم نه تنها در همان تالار بحث جبهه ملی بلکه همان موقع به ایمیل ها و تلفن های آنها بوده که من و خانواده ام را تهدید به مرگ کرده بودند و باعث شدند شماره تلفنم را عوض کنم، و بیانیه زیر را در همان تاریخ منتشر کنم:

 

http://www.ghandchi.com/communique.htm

 

در آنزمان مجبور بودم با استفاده از ردیابی تلفن و ایمیل و آدرس آی پی آنها در تالار بحث رابطه شان با دبیرخانه شما را تبیین کنم ولی امروز خوشبختانه بخاطر تماس افراد مرتبط با آنها با مؤسسات آمریکائی دیگر تبیین هویت آنها و ارتباطات آنها ساده است و نمیتوانند مثل گذشته در پشت نام مستعار پنهان شوند. امروز من و شما در آمریکا زندگی میکنیم و هردو شهروند عادی هستیم.  شما میتوانید به دادگاه شکایت کنید و بگوئید دسته ای از هواداران شما که با دبیرخانه شما مرتبط بوده اند با اسم مستعار نه تنها فحاشی، بلکه من و خانواده ام را تهدید به مرگ کردند و در پاسخ آنها به شما توهین کرده ام. توهین به شما در چارچوب بند اول متمم قانون اساسی آمریکا آزادی بیان است ولی تهدید به مرگ من و خانواده ام توسط این دسته از هواداران شما که با دبیرخانه شما مرتبط بودند، آزادی بیان محسوب نمیشود. 

 

البته من و شما به دلیل مهمتری امروز در عرصه سیاست ایران فعالیم تا که وقتمان را با این نوع هجویات تلف کنیم و حتی تأسف میخورم از وقتی که صرف کردم  تا دوباره این بازی های عده ای بیکار را که فکر میکنند این فتنه گری ها، مبارزه سیاسی است، پاسخ دهم.  چند ماه پیش هم بنیانگذار آی پی سی لطف کردند و وقت گذاشتند به این بحث های کودکستانی به انگلیسی پاسخ دادند که اگر دوست داشتید میتوانید بخوانید تا سطح بحث های این دسته از هوادارانتان در تالار های گفت و گو را که ایشان پاسخ گفته است، بهتر درک کنید:

 

http://iranpoliticsclub.net/club/viewtopic.php?p=5859#5859

 

اما واقعیت چیست؟  آیا به دنبال خراب کردن شما بوده ام؟

 

همین هشت ماه پیش یکی از روزنامه های جمهوری اسلامی سعی کرد از اختلاف نظرم با شما استفاده کرده و یک خبر جعلی مرتبط به من و شما منتشر کرد. فوراً تکذیب کردم بدون آنکه هیچ موضعگیری درباره حتی اختلافات نظری خود با شما بنمایم. اطلاعیه ام در لینک زیر را بخوانید و خود قضاوت کنید که صمیمانه است یا مغرضانه:

 

http://www.ghandchi.com/iran-newspaper062607.htm

 

آیا طی این سالها من به شما برخورد توهین آمیز داشته ام یا که مقالات نظری درباره سلطنت نوشته ام؟  آیا عده ای از هواداران شما در آمریکا نبوده اند که همه این سالها با استفاده از نام های مستعار نه تنها هر توهینی را روا داشتند بلکه من و خانواده ام را به مرگ تهدید کردند؟   ای کاش این انرژی را صرف کمک به جنبش میکردند. سایت من هر روز تقاضای ایمیل از افراد سیاسی که از ایران خارج شده اند و نیاز به کمک مالی و پناهندگی دارند دریافت میکند و بعد از 29 سال هنوز در خارج، ایرانیان مؤسسه ای ندارند که بشود این بیخانمانان را در غربت، به آن ارجاع کرد. گاهی اوقات نیازشان فقط پول اتوبوس یا یکدست لباس برای رفتن به محل کمیساریای سازمان ملل در ترکیه است.  

 

در واقع اگر کسی بخواهد صادقانه برخورد من به شخص شما را طی این سالها بررسی کند، نه تنها میتواند دو نامه سرگشاده قبلی ام را به شما بخواند، بلکه میـتواند همه نوشته هایم طی بیست و چند سال گذشته درباره سلطنت و شخص شما را بر روی اینترنت بخواند و خود قضاوت کند که آیا توهین و فحش و بد و بیراه بوده یا بحث نظری.  همه نوشته هایم درباره شما و سلطنت ایران در لینک زیر موجودند:

 

http://www.ghandchi.com/index-Page3.html

 

از اولین ایرانیانی هستم که در اینترنت فعال بوده ام و هر بیننده بیطرفی که سایت این قلم را طی همه این سالها مشاهد کرده باشد اذعان میکند که یکی از متین ترین و علمی ترین سایت های اینترتی است ونه محل شایعه پراکنی:

 

http://www.iranscope.com

 

برای مقایسه بروید نوشته ها و وبلاگ های همین دسته از هوادارانتان با نام های مستعار شان را بخوانید و بازهم خودتان قضاوت کنید که چه کسی کارش توهین به دیگران است و چه کسی بحث نظری کرده است.

 

در یکسال گذشته دو مصاحبه با صدای آمریکا داشتم یکی درباره فیلترینگ اینترنت و دیگری درباره آینده نگری و هوش مصنوعی. این دسته همه حملاتشان به من را بعد از 5 سال بخاطر این دو مصاحبه تشدید کرده اند و سعی دارند به این وسیله کاری کنند دیگر صدای آمریکا با من مصاحبه ای نگذارد  و ... از شما و همه خوانندگان خواهش میکنم که دو ساعت وقت بگذارید و این دو مصاحبه را به دقت نگاه کنید و منصفانه قضاوت کنید که آیا این بحث ها به نفع مردم ایران است یا آن جوسازی ها.  این هم لینک های دو مصاحبه اینجانب با صدای آمریکا:

 

http://www.youtube.com/watch?v=CW81mhrFbBo

 

http://www.youtube.com/watch?v=DbqOZoUouJA

 

 

البته همه گونه آدمی در جنبش سیاسی همه جای دنیا پیدا میشوند ولی آنها که افراد سیاسی و روزنامه نگاران ارشد در مؤسسات معتبر هستند نباید وقت خود و مردم را با بازی های کودکستانی اینگونه افراد تلف کنند. یک علت ناراحتی این افراد به این خاطر است که سایت آی پی سی قبلاً سلطنت طلب بوده و بعد مخالف سلطنت شده است و این تغییر را از چشم من میبینند.  تئوری و نظر را که نمیشود کشت و مردم در جامعه باز حق انتخاب دارند به چه نظری تمایل پیدا کنند. این هم لینک آی پی سی و خودتان میتوانید از آنان بپرسید که چرا از سلطنت برگشتند:

 

http://iranpoliticsclub.net/

 

تازه اگر من آنقدر قدرت داشتم که، تا حالا رژیم جمهوری اسلامی را سرنگون کرده بودم. از نظر امکانات هم که خود شما چه از نظر معروفیت و چه از نظر مالی و روابط، قابل مقایسه با این قلم نیستید. 

 

پس اصل مسأله این ها چیست؟

 

یک حرف در نوشته هایم این افراد را سالهاست به وحشت انداخته است و آن پیشنهادم به شما برای استعفا از مقام سلطنت بود وقتی گفتم عدم انحلال سلطنت سرنگونی رژیم اسلامی را به تعویق انداخته است، هرچند در عین حال گفته بودم که این حق فردی شما است که بخواهید بعنوان وارث تاج و تخت پهلوی فعالیت کنید همانگونه که فردی در انگلیس سالهاست بعنوان وارث تاج و تخت قاجاریه فعالیت میکند و هر از چند گاهی هم با رادیو بی بی سی مصاحبه میگذارد. این هم لینک آن نوشتار من درباره انحلال سلطنت:

 

http://www.ghandchi.com/337-MonarchyMKO-plus.htm

 

خانم فرح پهلوی همین دو هفته پیش در مصاحبه ای با صدای آمریکا بمناسبت سالگرد انقلاب اسلامی 1357 گفتند که اینبار هر کسی هدفش را روشن بگوید که بعداً نگوید من را گول زدند یا انقلابم را دزدیدند:

 

http://groups.yahoo.com/group/IranscopeNews/message/10689

 

من بعنوان یک فرد که نه دنبال پادشاه شدن هستم و نه دنبال رئیس جمهور شدن، دقیقاً همین کار را کرده ام و نظراتم درباره آنچه برای رژیم بعد از جمهوری اسلامی میخواهم را روشن نوشته ام. شما هم بعنوان یک فرد میتوانید نظر خود را بگوئید و این دسته از هواداران شما نیز به همینسان. این یعنی آزادی، که ما آرزویش را در ایران داریم. من و شما هر دو در واشنگتن زندگی میکنیم. حاضرم شخصاً با شما در هر بحث یا مناظره تلویزیونی شرکت کنم.

 

وقتی ژورنالیستی مثل این قلم آنهم در آمریکا نتواند از دست این افراد، آزادانه نظراتش را بیان کند، دیگر انسانهای کمتر شناخته شده، آنهم در ایران آینده، اگر اینگونه نیروها به قدرت برسند، چه بر سرشان خواهد آمد. اقلاً این دسته از هوادارنتان وقتی در آمریکا زندگی میکنند دست از فتنه گری و دسیسه بازی علیه مخالفین سلطنت آنهم با نقض بند اول متمم قانون اساسی آمریکا بردارند.  این قلم همه گونه حقی را دارم که با سلطنت مخالفت کنم و آنها همه گونه حقی دارند که از سلطنت دفاع کنند، اصل بحث این است و امیدوارم آنها موضوع را بیش از این لوث نکنند.

 

با آرزوی شادی برای شما و خانواده در سال نو

http://www.ghandchi.com/iranscope/Anthology/Norouz/saltahvil.htm  

  

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com 
http://www.ghandchi.com

هشتم اسفندماه 1386

February 27, 2008

 

مطالب مرتبط

 

نامه سرگشاده اول (2001)

http://www.ghandchi.com/83-Letter.htm

 

نامه سرگشاده دوم (2003)

http://www.ghandchi.com/198-RezaPahlavi.htm

 

ایران آینده نگر: آینده نگری در برابر تروریسم
http://www.ghandchi.com/500-FuturistIran.htm
 
FUTURIST IRAN: Futurism vs Terrorism
http://www.ghandchi.com/500-FuturistIranEng.htm

 


متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

SEARCH