Sam Ghandchiسام قندچي در حاشیه ی توییت دکتر لادن برومند

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4231-ladan-boroumand.htm

مطالب مرتبط: *     1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12     13     14     15

 

ladan-boroumand

 

امروز دکتر لادن برومند پاسخ چند سایبری را در توییتر داده بود و از جمله توییتی منتشر کرده بودند به شرح زیر:

 

«این دقیقا حمله ستراتژیکی ج ا به فعالان حقوق بشر است.چون میدانند که همه ثروت خانوادگی ندارند که بتوانند سالها دواطلبانه در یک سازمان کار کنند.فعالان حقوق بشر برای کار تمام وقت نیازمند حقوق و بیمه و غیره هستند. پس چکار میکنند به آنها تهمت رانت خواری را که ویژگی مدافعان نظام است میزنند.»*

 

حدود یک ماه پیش در 31 دسامبر 2021، یادداشتی برای دکتر اسماعیل نوری علا فرستادم که به موضوع مشابهی اشاره داشتم و پاسخی هم دوست عزیز آقای نوری علا برایم فرستاد که در پایان این یادداشت درج می کنم. اما بعداً از انتشار یادداشتم منصرف شدم و گفتم مردم این چیزها را می دانند و نیازی به گفتن ندارد! اما امروز به رغم آنکه به دلیل بیماری خیلی درد دارم، با دیدن بحثهایی که در توییتر، دوست عزیز دکتر لادن برومند، مطرح کردند، گفتم شاید انتشار متن یادداشت زیر که یک ماه پیش نوشته شده، ضرری نداشته باشد!

 

«سگ زرد برادر شغاله»

 

چند دقیقه پیش این مطلب رو از این آقا از حزب کمونیست کارگری خواندم:
https://bit.ly/3mMU7HI
البته در سایت جنبش هم روز گذشته دیده بودم:
http://isdmovement.com/2021/1221/123021/123021-Babak-Yazdi-Nooriala-interview-in-Mihan-TV.htm
نظرم را سالها پیش در مورد آقای علی جوادی که گویا حالا از آن دارو دسته ی حزب کمونیست کارگری اخراج شده، نوشته بودم. واقعیت این است که اینها می خواهند همان گروههایی را که در پایان در بهترین حالت شدند خمر سرخ، احیاء کنند و برخلاف ظاهرشان اصلاً موضوع عدالت اجتماعی را در قرن 21 و از جمله موضوع درآمد آلترناتیو را نفهمیده اند و دغدغه شان نیز این معضلات نیست. مسأله اینها این است که همان پروژه ی دیکتاتوری پرولتاریا را دنبال می کنند اما با ظاهر غیرایدئولوژیک چون امروز انقدر کمونیسم نظیر اسلام شاخه شاخه شده که نمی شود نظیر دوران استالین، گروه خود را نماینده ی کمونیسم راستین اعلام کرد! و همه ی چپی ها دم از غیرایدئولوژیک بودن می زنند در حالیکه اصلاً بحث بر سر ایدئولوژی نیست. می شود حتی لیبرالیسم جامع کانت را ایدئولوژی خطاب کرد در حالیکه استبدادی نبوده و نیست، و در تجربه ی انقلاب آمریکا این امر ثابت شد. البته امروز لیبرالیسم جان رالز حتی لیبرالیسم جامع کانت هم نیست و نظیر یک «تمپلیت» برای برقراری «انصاف» در جامعه طرح شده است. حتی کتاب «پایان ایدئولوژی» دانیل بل که به تازگی در ایران به فارسی برگردانده شده، درست چند وقت بعد از انتشار
آن، شاهد دو جنبش ایدئولوژیک بزرگ در جهان بودیم یکی «مائوئیسم» که نظیر استالینیسم، استبدادی بود و دیگری فمینیسم که اساساً نوعی جنبش لیبرالی است! به هر حال اصلاً بحث، ایدئولوژیک بودن در تاریخ 300 سال گذشته نبوده بلکه بحث برسر استبدادی بودن یا نبودن ایده های سیاسی و اجتماعی است و دیکتاتوری پرولتاریا در نقد برنامه ی گوتا یکی از بدترین طرحهای اجتماعی در تاریخ 180 سال گذشته در جهان بوده است.

چند سال پیش خانم آذر ماجدی در یک سخنرانی گفت «اون دوتا دختر برومند هم که کارشون گرفتن پول از آمریکا است».....
 

واقعاً از این دارودسته ی حزب کمونیست کارگری وقیح تر خودشان هستند. دو خواهر لادن و رؤیا برومند گرانت برای فعالیتهایشان از مؤسسات معتبر آمریکایی گرفتند و چندین برابر آن از جیب خودشان در این سالها برای فعالیتهایشان گذاشتند و خودشان آدمهای ثروتمندی بودند و هرچه داشتند و نداشتند را صرف این فعالیتها کردند و نظیر شوهر خانم ماجدی یعنی منصور حکمت که چند سال پیش درگذشت، پول جنبش را صرف خریدن قبر در جوار مقبره ی کارل مارکس نکردند!!

نوری علا جان، نمی دانم آدم هرچه با این دارودسته پلمیک کند خود آدم سطحش پایین می آید و شاید بهترین کار همین بی اعتنایی است که شما می کنید..

 

دوست عزیز دکتر اسماعیل نوری علا در پاسخ نوشته بود:

 

ممنونم سام گرامی. 800 سال پیش حافظ بزرگ گفت
در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
سرزنش ها گر کند خار مغیلان، غم مخور

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

18 بهمن ماه 1400
February 7,
2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH