Sam Ghandchiسام قندچي تبریک برای ائتلاف میهن بان، نازنین بنیادی، و چهره های شاخص اپوزیسیون

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4407-coalition.htm

پی نوشت 22 بهمن ماه 1401: ائتلاف چهره های شاخص اپوزیسیون، رهبری انقلاب 21 ایران نیست

پی نوشت 26 دی ماه 1401: بازهم نگاهی به ائتلاف اخیر برای من که فقط یک هوادار هستم

پی نوشت 19 دی ماه 1401: دوستان عزیزِ سازماندهندگان این ائتلاف نوپا، با عرض مجدد خسته نباشید به همه ی شما می خواستم بگویم که رژیم اسلامی حاکم بر ایران تصور می کرد با اعدام زنده یادان محمد مهدی کرمی (یا نام «آزادی» که برای خود برگزیده بود) و سید محمد حسینی، توجه مردم را از برگزاری مراسم یادبود قربانیان تراژدی پرواز 752 هواپیمای اوکراینی منحرف کند، در حالیکه برعکس شد و مراسم امسال با شکوه بیشتری در اقصی نقاط جهان برپا شد و بعد هم رژیم با اعلام اجرای حکم اعدام برای محمد قبادلو و محمد بروغنی خواست مراسمی را که همه جا آغاز شده بود، از هم بپاشاند و بازهم ناموفق بود و برعکس شد و خانواده های محکومان به اعدام در مقابل زندان رجایی شهر جمع شدند وهمزمان مورد حمایت جهانیان قرار گرفتند که مقابل دوربین ها شاهد جنایات لحظه به لحظه ی رژیم اسلامی بودند، و بالاخره رژیم موقتاً عقب نشینی کرد، همانطور که درگذشته در مواردی مشابه اول عقب نشینی کرده و بعداً احکام اعدام را اجرا کرده است، از سوی دیگر در رابطه با ائتلافِ شما، رژیم اکنون دوباره به روش قدیمی اش برگشته و عواملش از نو به شایعه پراکنی علیه آقای حامد اسماعیلیون و خانم مسیح علینژاد مشغول شده اند. این نیز بگذرد..! در همین حال فعلاً برنامه ی تیم ژنرال کرامول ایران، قالیباف، به کنار زده شده، و همزمان برادران لاریجانی دوباره برای بازگشت به قدرت دندان تیز کرده اند! والله اعلم:)) و ما همچنان دوره می کنیم شب را و روز را، هنوز را! س.ق.

مطالب مرتبط: 1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12     13     14     15     16     17     18     19     20     21     22     23     24     25     26     27     28     29     30     31

 

coalition

 

قبل از هرچیز اجازه دهید دو نکته را دوباره خاطرنشان کنم. اول اینکه این نگارنده اساساً با کسی تماس ندارم و حتی اگر با کسی هم حرف بزنم به ندرت بحث سیاسی می کنم یا درباره ی اخبار حرفی میزنم و آنچه می نویسم نیز برداشتم از خبرهایی است که در مطبوعات می خوانم که در دسترس همگان است! و از همه ی دوستانم نیز خواهش کردم با من تماسی نگیرند و برای هر کاری با دوست عزیزم دکتر اسماعیل نوری علا تماس بگیرند که بنیانگذار و رهبر حزب سکولار دموکرات ایرانیان و همچنین جنبش سکولار دموکراسی ایران هستند؛ و این نگارنده فقط هوادار آن تشکیلاتها هستم و عضو هیچ گروه و تشکیلاتی نیستم و خبرهای آن دوستان و تشکیلاتهایشان را نیز نظیر همه ی دیگران در اینترنت می خوانم! دو دیگر اینکه لازم به یادآوری است چون مدیریت دو لیست ال-1 و ال-2 را که دو سال پیش راه اندازی کردم به عهده دارم، هیچکسی را در توییتر فالو نمی کنم و از همه ی خوانندگان نیز خواهش کرده ام در شبکه های اجتماعی شخصی و ایرانسکوپ، کامنت نگذارند؛ با اینهمه، در عین حال از دوستانی که به من افتخار داده در توییتر و شبکه های اجتماعی این نگارنده را فالو می کنند و لایک میزنند، سپاسگزارم با اینکه در همه ی عمرم به ندرت اتفاق افتاده برای کسی پیامی بفرستم چه در توییتر و چه در دیگر شبکه های اجتماعی!

 

در آستانه ی سال نو جهانی 2023، شاهد به انجام رسیدن ابتکار دوم ماه نوامبر 2022 خانم نازنین بنیادی برای ایجاد ائتلافی به همراه میهن بان و دیگر چهره های شاخص اپوزیسیون در خارج کشور از جمله خانم مسیح علینژاد، دکتر حامد اسماعیلیون، آقای علی کریمی، آقای عبدالله مهتدی، دکتر شیرین عبادی، خانم گلشیفته فراهانی، و شماری دیگر از چهره های شاخص اپوزیسیون ایران در خارج کشور بودیم. استقبال میهن بان رضا پهلوی از ابتکارِ دوم نوامبر خانم نازنین بنیادی و بویژه در همان اوائل ماه نوامبر 2022 حمایت میهن بان از این تلاشهای خانم نازنین بنیادی، نقش اصلی را در شکل گرفتن ائتلافِ مورد اشاره ی چهره های شاخص اپوزیسیون ایران در خارج کشور ایفا کرد!

 

از دیدگاه این نگارنده ائتلاف حاضر در خارج کشور در برابر نایاک قرار دارد که سالهاست در خارج کشور، رهبری «فریبکاری بزرگ حکومت اسلامی که اپوزیسیون را از خواست تغییر رژیم دور کرد»، بر عهده داشته است. جالب توجه است که در این روزها بحثهای قلابی نظیر اینکه ائتلاف و اتحاد کار سازمانهای سیاسی است و نه افراد را، کسانی راه انداخته اند که همه ی این سالها از مبارزه ی روشن با نایاک طفره رفتند و حتی هنگامیکه دوستانی نظیر زندانی سیاسی خانم گلرخ ایرایی در داخل ایران خودشان را زیر تیغ رژیم به خطر انداختند و با نایاک به مبارزه پرداختند این افراد چوب لای چرخ می گذاشتند، و در حقیقت 5 سال پیش حوالی نوروز 1398 که خانم گلرخ ایرایی از زندان آزاد شده بود، گلرخ به دلیل افشاگریهایش در آن روزهای اوائل سال 1398 در مورد نایاک در مصاحبه با رسانه های بین المللی، آنزمان نیز دوباره بعد از یکی دو ماه آزادی به زندان بازگردانده شد! بعدها نیز که سال گذشته دوباره خانم گلرخ ایرایی و آقای آرش صادقی مدتی از زندان آزاد شده بودند، به دلیل سکوت نکردن درباره ی نقض حقوق بشر در ایران، دوباره به زندان افتادند و اکنون همچنان در زندانهای رژیم اسلامی هستند!

 

اما بحث اصلی این مقاله یعنی موضوع ائتلاف شخصیتها: برخی از کسانیکه همه ی این سالها از نقد نایاک طفره رفتند، حالا خیلی در مورد اتئلاف صاحب نظر شده اند و مرتب اینجا و آنجا سخن سرایی می کنند که ائتلاف بین سازمانهای سیاسی است و نه شخصیتها! خیر؛ هم شخصیتها می توانند برای اهداف معین با هم ائتلاف یا اتحاد کنند و هم سازمانها! در حقیقت راه اندازی خود ائتلاف نایاک که بعداً به اتحاد و ادغام کامل 6 تشکیلات لابیگر در خارج کشور انجامید، توسط شخصی بود که از رهبران قدیمی کنفدراسیون بود و نام او هم دکتر مجید تهرانیان و ایشان 10 سال پیش فوت کرد! اکثر دوستان کنفدراسیونی سابق نیز از اول طرفدار اصلاحات علی اکبر هاشمی رفسنجانی و بعد هم سید محمد خاتمی بودند، و چه در آمریکا که نایاک اینجا قرار داشت و چه در اروپا و ایران از نایاک حمایت کردند! همچنین خانم شیرین عبادی از روز اولی که به خارج آمدند در همکاری نزدیک با نایاک بودند و برای آنها سخنرانی می کردند. اینکه امروز خانم شیرین عبادی مواضع خود را در این زمینه تغییر داده اند نشانه ی رشد سیاسی خانم شیرین عبادی و شجاعتشان برای تغییر است!

 

به هر حال برای پاسخ به آنهایی که با فرافکنی و راه انداختن بحثهای کشکی در مورد معنای ائتلاف، اصل موضوع را در این روزها گیج کرده اند باید خاطر نشان کرد که نه تنها ائتلاف بلکه اتحاد نیز بین افراد می تواند برای هدف معینی شکل گیرد. در اینجا واقعاً در خارج کشور بدون موضعگیری روشن علیه نایاک، حمایت صریح از انقلاب 21 ایران میسر نیست و از روز اول نیز بحث با گروههای لابی رژیم اسلامی برسر همین موضوع بود، هنگامیکه این نگارنده در نقد آنها 30 سال پیش در اس سی آی بحث می کردم و می گفتم انقلاب مترقی در ایران لازم است شکل گیرد، و آنها می گفتند «انقلاب» در ایران یعنی بازگشت سلطنت پهلوی یا به قدرت رسیدن مجاهدین و همان افراد و جریانات تا به امروز شکل دهندگان نایاک بوده و هستند و برای امکانات شغلی و دیگر امکانات مالی تا به امروز حق انقلاب کردن مردم ایران را برای تغییر رژیم در ایران، با تبلیغات سوءِ ضد دموکراسی خواهانی که خواهان تغییر رژیم بودند، از هیچ تهدیدی فروگذار نکردند و حتی وکلای نایاک و یک عامل نایاک که آنزمان در نیویورک فرش فروشی داشت همان سالها به من تلفن کردند و تهدید کردند که زندگی ام را نابود می کنند و می توانم نامهای آنها را در صورت نیاز اعلام کنم! دو نمونه از کارچاقکنهای نایاک در سالهای اخیر، دکتر عباس میلانی و دکتر فیروز نادری هستند که همین سال گذشته برای ماندلا ایران حسین رونقی به دلیل نقد از این لابیگران، پاپوش درست کردند و باعث به زندان افتادن حسین در ایران شدند! و حالا این بی شرفها بدون عذرخواهی از مردم ایران دوباره چهره عوض کرده اند چرا که از اول اینها «نان به نرخ روز خور» بودند و درگیر شدنشان در عرصه ی سیاسی ایران برای کاسبی بود و بس!

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

15 دی ماه 1401
January 4, 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH