Sam Ghandchiسام قندچي زینب جلالیان: گلرخ ایرایی، مصداقِ از ندار بگیر بده به دارا
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3313-golrokh-iraee.htm

پی نوشت دوازدهم دی ماه 1399: هرانا: تداوم بی خبری و افزایش نگرانی ها از سرنوشت گلرخ ایرایی پس از انتقال به بازداشتگاه اطلاعات سپاه

پی نوشت دهم دی ماه 1399: سیزدهمین سال حبس؛ گزارشی از آخرین وضعیت زینب جلالیان در زندان یزد

پی نوشت چهارم دی ماه 1399: افزایش نگرانی‌ها و تداوم بی‌خبری از سرنوشت #گلرخ_ایرایی پس از انتقال به بازداشتگاه سپاه

پی نوشت دوم خرداد ماه 1399: هرانا: زندان قرچک ورامین؛ گزارشی از آخرین وضعیت زینب جلالیان

مطالب مرتبط: 1     2     3     4     5     6     7     8     9      10     11    12

 

zeynab-golrokh-arash

 

امروز یادداشتی را از خانم گلرخ ایرایی در اینترنت دیدم که در ارتباط با انتقال خانم زینب جلالیان از زندان خوی به زندان قرچک نوشته اند. به یاد آن ضرب المثل معروف فارسی افتادم که «از ندار بگیر بده به دارا»! چرا؟ چون سالهاست گلرخ ایرایی و همسرشان آقای آرش صادقی با اتهام ساختگی بعنوان "زوج تروریست" در زندان بوده اند و بعد هم آرش صادقی به بیماری سرطان استخوان دچار شد. سال گذشته گلرخ ایرایی از زندان آزاد شد، اما چون حاضر نشد نسبت به نقض حقوق بشر در ایران سکوت کند، و با تلویزیونهای خارجی در این مورد حرف زد، دوباره به زندان بازگردانده شد. حالا کسی که خود و همسرش اینهمه درد دارد، برای زینب جلالیان و زندانی کرد دیگری به نام «سکینه پروانه»، دادخواهی می کند، در حالیکه خیلی مدعیان رهبری مردم ایران در خارج کشور حتی نام همه ی این بزرگان را نشنیده اند، و مدعی هستند که می خواهند جلوی تجزیه ی ایران را بگیرند. واقعاً که «از ندار بگیر بده به دارا»! خانم گلرخ ایرایی در یادداشت خود، عبارت زیر را نوشته که بهترین بیان این واقعیت تلخ اپوزیسیون ایران است:

 

«زینب جلالیان، نه فقط یک شخص و نه فقط یک زندانی است؛ بلکه مفهوم گم‌شده‌ی مبارزه در فضای مبتذل سیاسی امروز ایران است.»

 

گلرخ ایرایی حقیقت بزرگی را در عبارت بالا می گوید. دفاع جانانه ی گلرخ ایرایی ها از زینب جلالیان ها است که جلوی تجزیه ی ایران را در آینده خواهد گرفت نه سکوت مرگبار در مورد زینب جلالیان ها و نه هزار بدو بیراه گفتن در تلویزیونهای خارج کشور درباره ی تجزیه طلبان وقتی از درد زندانیان کرد و دیگر نقاطی که به حاشیه رانده شده اند، حرفی نمیزنیم، و در این خارج کشور نایاک را محکوم نمی کنیم، و بعد مدعی رهبری مردم هستیم. همانطور که در گذشته نوشته ام «زنده باد گلرخ ایرایی رهبر مردم ایران»، و گلرخ هایی دیگر که در این 40 سال بسیارند و هراندازه این رژیم آنها را نابود کند، دوباره از زمین میرویند.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

بیستم اردیبهشت ماه 1399
May 9, 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH