Sam Ghandchiسام قندچي آقای رضا پهلوی بجای پاسخگویی مأموران خود را برای حمله به ما گسیل نکنید
سام قندچی
http://www.ghandchi.com/1809-reza-pahlavi.htm

 

بعدالتحریر بیستم ماه دسامبر 2017: آقای رضا پهلوی از این به بعد اگر خواستید به نوشته های این قلم پاسخ دهید خودتان جواب دهید و مأمورانتان را دوباره به فوروم های مختلف بحث نفرستید وگرنه همه فحشهای آنها را اینجا کپی می کنم که بیشتر برازنده شما است، چرا که سالهاست در ظاهر با فحاشی مخالفت می کنید اما این افراد فحاش، ثابت شده که مزد بگیران خود شما هستند و اینهم دروغ دیگر شما است که اظهار بی اطلاعی می کنید.

 

-------------------------------------------------------------

 

باری دیگر درباره خدعه و دروغ شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه با جان گمبرل در دوبی که هشت ماه پیش در ماه آوریل انجام شده بود، درخواست پاسخگویی شد و مأموران اینترنتی شاهزاده که مدتها بود در خواب بودند سرو کله شان پیدا شد که بحث را منحرف و شخصی کنند، در حالیکه کسی با آنها حرف نزده که اعلام کنند شاهزاده رضا پهلوی موظف به پاسخگویی نیست (1). اگر شاهزاده برای سلطنت طلبان نظیر این مأموران ایشان موظف به پاسخگویی نیست به خودشان مربوط است، اما امروز روز رهبران سیاسی موظف به پاسخگویی هستند. ژورنالیستهای واقعی از سیاستمداران که ادعای رهبری مردم را دارند پاسخگویی در مورد دروغ ها می خواهند و چه شاهزاده رضا پهلوی پاسخ دهد و چه نه، ژورنالیستها موضوع را برای قضاوت مردم ارائه می کنند (2). توهین و پرخاش به ژورنالیستی که سؤال می کند، اعتبار سیاستمداران را بالا نمی برد همانگونه که در کشمکشهای سال گذشته با ژرونالیستها در آمریکا شاهد بوده ایم (3). در نتیجه بعنوان یک ژورنالیست پرسش خود را از شاهزاده رضا پهلوی درباره مصاحبه ایشان با جان گمبرل که گفته اند هدفشان بازگردان سلطنت پهلوی به ایران است که در نوشته کوتاهی در لینک زیر با ذکر همه لینکهای مرتبط جان گمبرل مطرح شده، تکرار می کنم تا معلوم شود چه کسی دروغ می گوید (4). امید است ژورنالیستهای دیگر در رسانه های فارسی زبان این سؤال را از شاهزاده رضا پهلوی بپرسند چرا که وقتی شاهزاده بعنوان رهبر سیاسی حرف میزنند مردم از ایشان انتظار پاسخگویی دارند و نه خفه کردن ژورنالیستها. و برای اطلاع مأموران آقای رضا پهلوی، وقتی ژورنالیستها مطلبی را از سیاستمداران می پرسند، نمی شود بجای آن درباره ژورنالیستها حرف زد، اگر می شد که در یکسال گذشته اینهمه در آمریکا سیاستمداران یکی بعد از دیگری مجبور به پاسخگویی نشده بودند (5)، چون سؤالی که یک ژورنالیست می کند، فردا روزنامه نگاری دیگر مطرح خواهد کرد و راه حل پاسخگویی است که در جوامع پیشرفته جا افتاده در حالیکه ژورنالیست های ایرانی خفه شده اند چه در ایران و چه در خارج از ایران. نمی شود کسی رهبر سیاسی خود را بداند و مدعی دموکراسی خواهی، اما بخواهد از پاسخگویی در مورد دروغ در باب موضوعی کلیدی نظیر این مسأله طفره برود هنگامیکه جان گمبرل در ماه آوریل به نقل از مصاحبه خود با شاهزاده رضا پهلوی به روشنی نوشت که ایشان "خواستار جایگزین کردن رژیم روحانیون در ایران با رژیم پادشاهی پارلمانی شد‌" (6) و آقای رضا پهلوی این بخش مصاحبه را از ویدیویی که منتشر کرد، حذف و جان گمبرل هم آن را منتشر نکرد. به این کار می گویند خدعه و دروغ درباره سرنوشت یک ملت.

 

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com
http://www.ghandchi.com

بیست و سوم آذر ماه 1396
December 14, 2017

 

1. مشکل سلطنت طلبان با امیرعباس فخرآور چیست
http://www.iranglobal.info/node/63590
http://www.ghandchi.com/1807-tavakkoly-fakhravar.htm

 

2. شاهزاده رضا پهلوی، شما باید رسماً برای خدعه نهم آوریل 2017 از مردم ایران عذرخواهی کنید
http://www.ghandchi.com/1378-reza-pahlavi.htm 
Prince Reza Pahlavi, you Must Officially Apologize to Iranian People for April 9th, 2017 Deception
http://www.ghandchi.com/1378-reza-pahlavi-english.htm

 

3. در سال اول ترامپ، دموکراسی آمریکا استقامت خود را دوباره ثابت کرد
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy.htm  
In Trump's First Year, US Democracy Proved again to be Resilient
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy-english.htm

 

4. آقای رضا پهلوی بالاخره جان گمبرل راست می گفت یا دروغ
http://www.ghandchi.com/1715-reza-pahlavi.htm

 

5. در سال اول ترامپ، دموکراسی آمریکا استقامت خود را دوباره ثابت کرد
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy.htm  
In Trump's First Year, US Democracy Proved again to be Resilient
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy-english.htm

 

6. دویچه وله فارسی: ترجمه گزارش مصاحبه نهم آوریل 2017 جان گمبرل خبرنگار آسوشیتدپرس در دوبی که در آن شاهزاده رضا پهلوی "خواستار جایگزین کردن رژیم روحانیون در ایران با رژیم پادشاهی پارلمانی شد‌"
http://p.dw.com/p/2ax0f

 

 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

SEARCH
 

بازچاپ و توزیع در شبکه های اجتماعی