Sam Ghandchiسام قندچي پاسخی به یادداشت محمدرضا پورشجری (سیامک مهر)
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/1454-siamak-mehr.htm
 

آقای سیامک مهر امروز یادداشتی را در مورد مقاله این قلم تحت عنوان "سه سفر به ایران،" منتشر کرده، که در پانویس ضمیمه است (1).

 

اگر مأموران جمهوری اسلامی مزاحم اینجانب شده بودند، مطمئن باشید شرح ماوقع را منتشر می کردم. اینها مسائل خصوصی نیست. آقای پورشجری نیز کار خوبی کرده که شرح شکنجه خود در زندان را، در دوران اول دولت حسن روحانی، منتشر کرده است. اما در مورد داستان جذب و دفع که نوشته اند. ممکن است فردی بیاید و اعدام فرزاد کمانگر را، دفع حداکثری، و آزاد شدن آقای پورشجری را از زندان، دفع حداقلی، نام گذاری کند، تا آقای سیامک مهر را در اذهان مردم خراب کند. در مورد دکتر محمد ملکی، حشمت طبرزدی، و بسیاری دیگران، این کارها، بوسیله افراد نادان یا مأمور یا مغرض، بارها در داخل و خارج انجام شده است.

 

این قبیل ترور شخصیت، از سازمان مجاهدین خلق بعید نیست، چون برایشان هدف وسیله را توجیه می کند (2)، و بعد هم بجای عذرخواهی، بیشتر مأموران حلقه بگوششان همه جا فحش کاری تان می کنند. خوب است کمی فکر کنیم، مثلاً رژیم شاه، مجله فردوسی یا مهندس بازرگان را تحمل می کرد.  با کسانیکه چند تا پیراهن بیشتر از شما پاره کرده اند مثل مهدی خانباباتهرانی مشورت کنید (3)، قبل از آنکه در مورد افراد، با ذکر نام، تئوری جاذبه نیوتونی مطرح کنید.

 

حرف آخر، از زمانی که حزب سکولار دموکرات ایرانیان تشکیل شده (4) و سایت جنبش سکولار دموکراسی به این قلم لطف داشته و برخی نوشته هایم را منتشر کرده، مرتب مجبور شده ام وارد این بحثهای شخصی شوم. واقعیت امر این است که نه علاقه ای به این بحثها دارم و نه وقتش را. اصل بحثم را که به جمهوری اسلامی و مجاهدین و نیروهای مشابه آنها مربوط می شود، امروز منتشر کردم؛ لطفاً پانویس هایش را نیز دقیق بخوانید و منظورم روشن است (5). اگر هنوز روشن نبود لطفاً تحلیل اینجانب را از شکست تحریم انتخابات ریاست جمهوری بخوانید (6). اصل بحث همان هیولای اسلامگرای فرانکنشتاین است که روز گذشته بحث شد که زندگی ایران و ایرانی را 40 سال است نابود کرده است و حالا بقیه دنیا را نیز می خواهد به همان سرنوشت دچار سازد (7).

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com 
http://www.ghandchi.com
پانزدهم خرداد ماه 1396
June 5, 2017
 

 

پانویس:

 

1. یادداشت پنجم ژوئن 2017 سیامک مهر
https://t.me/pourshajari/20
https://telegram.me/pourshajari
"آقای سام قندچی در یادداشتی با عنوان "در باره سه سفر به ایران" به توجیه رفت و آمدهای خود به جمهوری اسلامی و نامه های مشورتی خود به حسن روحانی پرداخته است. ایشان می نویسد:" پیش از سفرم در سال 2014 به ایران، پیشنهاداتی را برای آقای روحانی نوشتم." همچنین می گوید:" مجموعاً سه سفر به ایران برای دیدار خانواده داشته ام و کسی هم مزاحمتی برایم به وجود نیاورد."
"من تاکنون در این باره هیچ اطلاعی نداشتم. چون از این نوع کنجکاوی ها ندارم و بیشتر سرم توی لاک خودم است. من نوشته های آقای قندچی را با بی طرفی و بدون پیش زمینه ذهنی می خواندم، هم پیش و هم پس از دوران زندان. این ترجیع بند مطالب ایشان "به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران" همواره در گوشم زنگ می زند.
"اما امروز با خواندن این یادداشت در سایت سکولار دموکراسی آقای نوری علا، حقیقتا احساس بدی پیدا کردم. بویژه با اطلاع از اینکه سفر سوم ایشان در سال 2014 درست همان زمانی بوده که من در بازداشتگاه های وزارت اطلاعات و زندان های جمهوری اسلامی که رئیسش حسن روحانی بود و هست، تحت شکنجه بودم
"و برای زنده ماندن با انواع بیماری که در سال های زندان مبتلا شده بودم مبارزه می کردم. من وبلاگ نویس بودم و مثل آقای قندچی در صفحه شخصی ام در فضای مجازی مطالب مورد علاقه ام را منتشر می کردم. اما به همین اتهام توسط ماموران وزارت اطلاعات دولت حسن روحانی ماه ها شکنجه شدم و کتک خوردم و بیش از پنج سال در زندان بودم.
"هدفم از نوشتن این چند سطر، گفتن این نکته بود که رفت و آمد شخصی همچون آقای سام قندچی به جمهوری اسلامی، از یک جهت به معنی این است که از نگاه رژیم اسلامی ایشان "خودی" محسوب می شوند و یا حداقل در صف اول کسانی قرار دارند که در پروسه "جذب حداکثری و دفع حداقلی"، رژیم اسلامی به دنبال آنان می گردد."

 

2. هدف وسیله را توجیه نمیکند
http://www.ghandchi.com/270-EndMeans.htm
End Justifying the Means
http://www.ghandchi.com/43-End_Means.htm

 

3. آشنایی ام با مهدی خانبابا تهرانی
http://www.ghandchi.com/1146-mehdi-khanbaba-tehrani.htm

 

4. چند کلمه درباره حزب سکولار دموکرات ایرانیان-آینده نگر
http://www.ghandchi.com/1408-iranian-secular-democratic-party-futurist.htm

A Few Words about Iranian Secular Democratic Party-Futurist
http://www.ghandchi.com/1408-iranian-secular-democratic-party-futurist-english.htm

 

5. چند کلمه با ایرانیان و اپوزیسیون مستقل
http://www.ghandchi.com/1453-iranians-independent-opposition.htm
A Few Words with Iranians and Independent Opposition
http://www.ghandchi.com/1453-iranians-independent-opposition-english.htm

 

6. چرا، و چگونه، تحريم انتخابات شکست خورد؟
http://isdmovement.com/2017/0517/052217/052217.Sam-Ghandchi-Why-tahrim-was-defeated.htm

 

7. هیولای اسلامگرای فرنکنشتاین
http://www.ghandchi.com/1452-frankenstein-islamist-monster.htm

Frankenstein's Islamist Monster
http://www.ghandchi.com/1452-frankenstein-islamist-monster-english.htm


 
 


 

 

 

 

 

 


 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

SEARCH