sam-ghandchi ایرانسکولاریسم-دات-کام: یادداشتی برای دوستانی که به انگلیسی مطلب منتشر می کنند

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4141-english-about-iran.htm

مطالب مرتبط: 1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12     13     14     15     16

 

iransecularism-dot-com-english-about-iran

 

حدود یکسال پیش در ششم شهریور ماه 1399 مطلبی از این نگارنده منتشر شد تحت عنوان «ایرانسکوپ انگلیسی: فعالینی که در سطح بین المللی زحمت می کشند»! امیدوارم آنچه اکنون می نویسم تکراری نباشد و حوصله ی شما را سر نیاورم.

 

ساعتی پیش دیدم آقای بیژن آتشین جان سردبیر سایت ایرانسکولاریسم-دات-کام، مطلبی را از صاحب این قلم که سال گذشته تحت عنوان «چرا شاپور بختیار در دی ماه 1357 پیروز نشد»، به فارسی و انگلیسی منتشر شده بود، در سایت ایرانسکولاریسم-دات-کام تجدید چاپ کرده اند. شخصاً از این موضوع اطلاعی نداشتم و وقتی داشتم آن سایت را امروز مطالعه می کردم، متوجه شدم، و لزومی هم نداشت که مرا مطلع کنند، چون برای مطالبم کپی رایت نگذاشته ام و تجدید چاپ همه ی مطالب سایت اینجانب به شرطی که در کلیت مطلب تغییری داده نشود، و لینک به سایت این نگارنده ذکر شود، آزاد است و از آقای آتشین جان برای تجدید چاپ مقاله ام سپاسگزارم. همانطور که همه ی دوستان می دانند این نگارنده از هواداران حزب سکولار دموکرات ایرانیان هستم و سایت ایرانسکولاریسم-دات-کام هم نشریه ی انگلیسی آن دوستان؛ و از نگاه صاحب این قلم نشریه ای وزین است. اما نکته ای که می خواهم در این یادداشت بنویسم موضوع زیر است:

 

در سایت ایرانسکولاریسم-دات-کام مطالب زیادی منتشر می شود مثلاً همین امروز دیدم مطلبی از سازمان دیده بان حقوق بشر (اچ آر دبلیو) منتشر شده که اینجا لینک کرده ام. در اینترنت مطالب زیادی به تازگی در ارتباط با سازمان دیده بان حقوق بشر (اچ آر دبلیو) به فارسی و همچنین به زبان انگلیسی دیده ام که از جمله برخی کاربران ایرانی به انگلیسی نوشته اند با استفاده از هشتگهای مختلف برای اچ آر دبلیو. تعجب می کنم چرا این دوستان مطالب خود را به سایت ایرانسکولاریسم-دات-کام ارسال نمی کنند (و یا به توییتر ایرانسکولاریسم1) چون واقعاً اینها بحثهای بین المللی است و سایتی نظیر ایرانسکولاریسم-دات-کام که تمرکز آن بر جامعه ی بین المللی است بهترین جا برای اینگونه بحثها است. همین بحث را می شود در رابطه با موضوعات مربوط به نیویورک تایمز و دیگر نشریات بین المللی مطرح کرد. به هر حال شاید همه ی دوستان از این گزینه آگاه هستند و اگر تکرار مکررات بود با طلب بخشش از صرف وقت دوستان!

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

هجدهم مرداد ماه 1400
August 9, 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون-برگزیده

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران

http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

ghandchi-english-articles

 

SEARCH

 

ghandchi-all-articles