Sam Ghandchiسام قندچي حاشیه: سردار مصطفی ایزدی، همجنسگرایی، بوتجج و دیدبان حقوق بشر
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3164-sardar-mostafa-izadi.htm

مطالب مرتبط: 1    2    3     4     5     6     7     8     9     10     11     12  

 

sardar-mostafa-izadi

 

سردار مصطفی ایزدی نهم اسفندماه 1398 مصاحبه ای با خبرگزاری تسنیم داشته است. سردار مصطفی ایزدی مصاحبه ی خود را با این مقدمه آغاز می کند که قرار بوده به جای «سردار قاسم سلیمانی» به نیروی قدس برود یعنی ایشان از مقامات درجه اول سپاه پاسداران است. و در ادامه درباره ی اعتراضات آبان ماه بحث می کند که حرف تازه ای ندارد و بحثها یادآور دیدگاه های فرمانده سازمان بسیج در آنزمان درباره خیزش 98 است که بالاخره این تحلیلها به قتل عام خیابانی آبان ماه 98 منجر شد. در ادامه ی مصاحبه، سردار مصطفی ایزدی در مورد مباحث تکنیکیِ جنگ سایبری و هسته ای نظر داده که متخصصانِ آن عرصه ها می توانند ارزیابی کنند. در بخشی از این مصاحبه، سردار ایزدی می گوید:

 

"انسان با حیوان فرق دارد. الان غرب دچار بحران است. واقعا تاسف‌بار نیست که کاندید ریاست جمهوری ... شرمم می‌شود بگویم که چه کسی بود و چه کسی هست؟ کسی (اهل منش) قوم لوط باشد و کاندید ریاست جمهوری شود؟ بعد این اقبال را داشته باشد؟ این‌ها انحطاط است. انقلاب ما مقدمه انفجارات عظیم در منطقه است. واقعاً راه رهایی بشر را می‌خواهد نشان دهد. تبلیغات سوء فراوان می‌شود. این مسیر پیشرو است و ان‌شاالله قدرشناس این خیزش و حضور و ابراز لطف مردم و انسجام اجتماعی مردم باشیم و ان‌شاالله راه انقلاب با صلابت در خدمت به مردم، در راستای آرمان‌های جمهوری اسلامی که همان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ایران است پیش برویم." (چون لینک از داخل ایران است هایپر لینک نشده bit.ly/2Tu9vdT)

 

در گذشته در رابطه با موضوعات مرتبط با همجنسگرایی و حقوق همجنسگرایان بحث داشته ایم اما آنجا که سردار ایزدی به گمان خود بیان نظری علمی کرده، اشتباهی آشکار وجود دارد وقتی به تصور خود با عبارت «انسان با حیوان فرق دارد»، همجنسگرایی را رد کرده است. اتفاقاً گرچه در میان حیوانات نیز موارد همجنسگرایی وجود دارد، اما اساساً در میان حیوانات بسیار کم است در حالیکه هرچه انسان متمدن تر شده، همجنسگرایی نیز بیشتر وجود دارد، و حتی در یونان باستان در میان طبقه ی اشراف بیشتر دیده می شد، و دلیلش نیز خیلی ساده است، چرا که هرچه زندگی انسانها مرفه تر شود و رابطه ی جنسی موضوعی برای تفنن باشد و نه تولید مثل، دیگر در اینکه دو طرف داشته باشد، یکی مذکر و یکی مؤنث، اجباری نیست، در نتیجه کسانیکه رابطه ی همجنسگرایان را رابطه ای «حیوانی» توصیف می کنند در اشتباهند، و واقعاً رابطه ی همجنسگرایان، بیشتر در میان انسانها موجودیت پیدا کرده، و اتفاقاً رابطه ی دگرجنسگرایان است که اساس رابطه جنسی در میان همه ی حیوانات است که آنهم اشکالی ندارد و انسان از تکامل میمون است و پیش از آنهم تا خیلی قبل از آن پیش از آنکه به آرکی باکتریا برسیم، جنسیت و رابطه جنسی در موجودات بیولوژیک از جمله حیوانات، وجود داشته است. جالب است که لوتر نیز هنگام سفر به کلیسای واتیکان به خاطر روابط همجنسگرایی در آنجا ناراحت بود که در واقع نشان می داد واتیکان نسبت به روستاهای اروپا در آنزمان مرفه تر و روابط اجتماعی در آنجا پیشروتر بوده است، البته لوتر بیشتر به اصلاح طلبان ما شبیه بود تا به سردار مصطفی ایزدی! اما موضوع دومی که سردار ایزدی مطرح کرده درباره ی پیت بوتجج کاندیدای پیشین حزب دموکرات آمریکا برای احراز مقام ریاست جمهوری است که اتفاقاً آنهم همانطور که دو هفته پیش بحث شد نشان می دهد تا چه اندازه مردم آمریکای امروز مترقی هستند. حتی امروز ایرانیان بویژه در داخل کشور در این زمینه بسیار رشد کرده اند (گرچه بسیاری از ایرانیان در خارج کشور متأسفانه گویی هنوز از نظر فکری در ایرانِ قدیم زندگی می کنند). به هر حال، این رژیم کوکلاکس کلان های اسلامی حاکم بر ایران است که از ترقی خواهی آمریکاییان هم هراس دارد. با اینهمه باید اشاره کنم که این موضوع کلاً در خاورمیانه بویژه در میان مسلمانان و حتی مردمی که از خاورمیانه به نقاط دیگر جهان مهاجرت کرده اند با مشکل روبرو است و مسأله ای مختص به ایران و ایرانیان نیست. روز گذشته در سایت خبری جروسلم پست اسراییل که سایتی مترقی محسوب می شود، خواندم که یک میلیاردر عربستان سعودی به آقای «کن راث» رییس سازمان دیدبان حقوق بشر، 500 میلیون دلار حق حساب داده که از همجنسگرایان در خاورمیانه و شمال آفریقا حمایت نکند، وقبلاً نیز شایعات مشابهی درباره ی توافقاتی بین آقای «کن راث» و آقای محمد جواد ظریف در همین رابطه در مطبوعات آمده بود، که دیدبان حقوق بشر تکذیب نکرد، و خوانندگان، جزئیات این خبرها را می توانند در لینک «جروسلم پست» و مطالب مرتبط در اینترنت بخوانند و خود قضاوت کنند.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

هفدهم اسفند ماه 1398
March 7, 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH