Sam Ghandchiسام قندچي چرا رژیم کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان را برای انتخابات اسفندماه 1398 رد کرد
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3123-entekhabat-eslahtalaban.htm

پی نوشت 25 بهمن ماه 1398: پادکست پانزدهم سکولار دموکرات‌ها، انتخابات هم اصلی و بدلی دارد! دکتر اسماعیل نوری علا و آقایان منوچهر یزدیان، میلاد آقایی و محمود ابطحی در بحث انتخابات رژیم اسلامی حاکم بر ایران.

پی نوشت 25 بهمن ماه 1398: حشمت طبرزدی: #نه_صندوق_نه_ارا_تحریم_انتخابات، جنبش تحریم را تقویت کنیم.

مطالب مرتبط: 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12

 

eslahtalaban-esfand98

 

پیش از هر حرفی اعلام کنم که هیچ آشنایی با خانم آذر منصوری ندارم و بطور اتفاقی توییت زیر را چند ساعت پیش در توییتر دیدم که امروز خانم آذر منصوری منتشر کرده اند:

 

"مسئله روشن است؛ چون کاندیداهای شاخص اصلاح طلب رد شدند، در این انتخابات لیست نمی دهیم. تکرار راهبرد انتخابات ۹۴ (لیست دادن به هر قیمتی) ضمن اینکه #دوقطبی_مخرب را تشدید می کند، هم به هدم و حذف کامل جمهوریت می انجامد و هم به تداوم‌ تاراج گفتمان و هویت اصلاح طلبی. #اصلاح_طلب_میمانیم."

 

درباره ی «تحریم انتخابات و پاسخ به برخی رهبران اصلاح طلب در چهار کلمه» روز گذشته توضیح داده شد و سالها ست بحث کرده ایم که سکولارها حق انتخاب شدن در انتخاباتهای رژیم اسلامی را نداشته و ندارند و در سخنان آیت الله خامنه ای که سکولارها را هربار برای رأی دادن تشویق می کنند هیچگاه اشاره ای به فقدان اجازه ی سکولارها برای انتخاب شدن نمی شود و اینها حرف تازه ای نیست. بیانیه ی آقای منوچهر یزدیان دبیر کل حزب سکولار دموکرات ایرانیان نیز امروز تحت عنوان «حقایقی در مورد انتخابات برای تعیین اعضای مجلس شورای رانت‌خواری اسلامی»، جای شک و شبهه ای نگذاشته و به روشنی موضع سکولار دموکراتها را در مورد انتخابات پیش رو مشخص می کند. اما واقعاً چرا این بار رژیم اسلامی برعکس انتخابات اسفند ماه 1394، تا این اندازه با اصلاح طلبان سخت گرفته است؟ واقعیت اینکه بعد از اینهمه سال که اصلاح طلبان با بازیِ «دوگانه ی خشونت و عقب نشینی جامعه» ی دست ساخت کوکلاکس کلانهای اسلامی، همکاری کرده اند، هنوز نفهمیده اند که عدم حمایت آنها از حق انتخاب شدن سکولارها و همراهی شان با رژیم اسلامی نظیر سالهای دهه شصت، بیشترین لطمه را به خود آنها زده است. اما رژیم اسلامی خوب فهمیده که ندادن حق انتخاب شدن به سکولارها، این بار کل مردم را به تحریم انتخابات کشیده، و در نتیجه رژیم به جای آنکه به سکولارها حق انتخاب شدن بدهد، این بار توسط شورای نگهبان و نظارت استصوابی از حق انتخاب شدنِ اصلاح طلبان بیشتر کاسته، تا به این طریق به اصلاح طلبان کمک کند بتوانند ژست اپوزیسیونی خود را حفظ کنند. بنابراین اصلاح طلبان از دیدگاه رژیم باید ممنوندار هم باشند! ای کاش رهبران اصلاح طلب یاد بگیرند که از همراهان پیشین خود نظیر دکتر هنگامه شهیدی که بخاطر نزدیک شدن به سکولار دموکراسی مدتها است از حمایت آنها برخوردار نیست و در زندان به سر می برد، دستکم این روزها از او یادی بکنند که در انتخاب آقای حسن روحانی در دور اول، همین خانم هنگامه شهیدی بسیار نقش داشت در حالیکه امروز در زیر شکنجه جسمی و روانی در زندان است و حتی بعد از دو سال مرخصی هم ندارد و هیچ اصلاح طلبی حتی نامی از او ذکر نمی کند.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

بیست و چهارم بهمن ماه 1398
February 13, 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

SEARCH