Sam Ghandchiسام قندچي  پویا بختیاری: قضیه ی «توطئه ی امپریالیستها» برعکس از آب درآمد
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3032-kharej-daakhel.htm

مطالب مرتبط:  1   2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13    14    15

 

kharej-daakhel  

 

به گفته ی مادر بزرگ زنده یاد پویا بختیاری، چند ساعت پیش در این روز پنجشنبه پنجم دیماه 1398، مراسم چهلم زنده یاد پویا بختیاری در گورستان بهشت سکینه ی کرج با حضور سنگین نیروهای امنیتی رژیم برگزار شد. مراسم چهلم، امروز برای یادبود زنده یاد پویا بختیاری و همه ی جانباختگان آبان98 در سراسر ایران و خارج از کشور برگزار می شد. لازم به یادآوری است که شعارهای مختلفی در مراسم امروز پنجم دی ماه مطرح شد. به دلیل اختلالات اینترنت در ایران خبرها از کرج و بقیه ی نقاط ایران با تأخیر زیاد به خارج از کشور میرسد. اما، می دانیم که از روز اول فرماندهان بسیج، کل خیزش آبان98 را طبق معمول به گردن "امپریالیستها" انداختند و به این شکل خواستند قتل عام خیابانی آبان98 را توجیه کند. اما امروز یک خبر از ایران از سحام نیوز خیلی جالب است که می گوید:

 

"محمد جواد ظریف با اشاره به سفر حسن روحانی رئیس جمهور ایران به ژاپن، گفته است که با رایزنی صورت گرفته از قبل با دانلد ترامپ توسط امانوئل مکرون و آبه شینزو، روسای جمهور فرانسه و ژاپن، قصد این بوده که در این سفر، تحریم مربوط به فروش نفت ایران تعلیق شود. اما پس از اعتراضات آبان ماه در سراسر ایران، به یکباره رئیس جمهور امریکا در پیامی به آبه شینزو و امانوئل مکرون گفته که تحریم فروش نفت ایران معلق نخواهد شد."*

 

در نتیجه معلوم است که قضیه برعکس بوده است! همانطور که 10 روز پیش در نوشتاری تحت عنوان «توافقات خارجی رژیم در دو سالگی خیزش هفتم دی ماه 96 نظیر روزهای پایان جنبش سبز» بحث شد، همان روز 15 دسامبر در سایتهای معتبر بین المللی این توافقات خارجی با رژیم اسلامی در ایران تأیید شده بود، که در مقاله ی مورد اشاره ی این نگارنده آنروز رفرنس آن خبر ذکر شده بود. پس خبر تازه ی سحام نیوز نشان می دهد که برعکس ادعای فرماندهان بسیج و سپاه، این خیزش آبان98 مردم ایران بوده که بازی را برای رژیم اسلامی به هم زده و نه آنکه "امپریالیستها" خیزش مردم را در آبان98 که توسط بسیجی ها به خون کشیده شد، رقم زده باشند. این رژیم از وقاحت خود در نسبت دادن مبارزات مردم ایران به عوامل خارجی دست بر نمی دارد، همانطور که مجریان تلویزیون صدا و سیمایش نظیر خانم «آمنه‌سادات ذبیح‌پور» از متهم کردن فعالان مدنی و سیاسی نظیر خانم سپیده قلیان در "مستند" های دروغین تلویزیونی دست بر نمی دارند، وقتی حتی منع شهادت دادن علیه «خود»، از حقوق مدنی بنیانی بشر است و در دنیای متمدن عملی نه تنها وقیحانه بلکه غیرقانونی است.  لازم به یادآوری است که خانم سپیده قلیان روز گذشته با شجاعت از صدا و سیما شکایت کرده و نشان داده که این فرد در ماجرای اعترافات اجباری تلویزیونی سپیده در زندان، شرکت فعال داشته است.

 

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

پنجم دی ماه 1398
December 26, 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

SEARCH