Sam Ghandchiسام قندچي جمهوریخواهان قلابی که کار اصلی شان تبلیغ بازگشت سلطنت است، ویرایش دوم
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2406-jomhourikhahane-gholabi.htm

 

jomhourikhahane-gholabi

 

پیشگفتار 14 آبان 1401: این مقاله نزدیک به 4 سال پیش نوشته شده بود و چند روز بعد از انتشار، رفتم بیمارستان و عمل جراحی سرطان پروستات داشتم و هیچوقت فرصت نکردم توضیحی برای رفع سوء تفاهماتی که به وجود آمده بود بنویسم، آنچه که همانوقت به دوست عزیزم دکتر اسماعیل نوری علا که در بیمارستان با من تماس گرفته بود، توضیح دادم! منظورم در این مقاله از «جمهوریخواهان قلابی» کسانی بود که نظیر دکتر عباس میلانی که در آنزمان از سویی مدعی جمهوریخواهی بود در حالیکه صبح تا شب برای کاسبی، دکان شاه شناسی در اینترنت و تلویزیون بی بی سی راه انداخته بود! لازم به یادآوری است که اکنون مدتهاست امثال دکتر عباس میلانی ها به کار اصلی خود یعنی لابیگری برای جمهوری اسلامی در کنار نایاکی ها، برگشته اند و همین تازگی برای یکی از رهبران اپوزیسیون در داخل کشور یعنی برای آقای حسین رونقی پاپوش درست کردند که باعث پرونده سازیِ رژیم برای حسین شد و اکنون بیش از 40 روز است حسین رونقی در زندان رژیم زیر شکنجه است و پدر حسین (آقای احمد رونقی) که روز گذشته برای امکان ملاقات به زندان اوین رفته بود از فشار وارده جلوی در زندان سکته کرد و اکنون پیرمرد در بیمارستان بستری است. در پایان لازم می دانم دوباره یادآوری کنم که این مقاله 4 سال پیش نوشته شده و عادت هم ندارم چیزی را از سایتم حذف کنم، و مهمتر آنکه این نگارنده یکسال و نیم پیش بعد از سخنرانی تاریخی میهن بان رضا پهلوی اساساً نظرم در مورد میهن بان رضا پهلوی تغییر کرد و خوشحالم که امروز ما همه در این روزهای اوج گیری انقلاب 21 ایران با هم متحد هستیم، تا به بقای این رژیم واپسگرای کودک کُش پایان دهیم و توطئه های لابیگران رژیم اسلامی را که هیچوقت در این 44 سال صداقتی نداشتند، خنثی می کنیم. س.ق.

____________________________________

 

 

در 40 سال گذشته یک عده ای بوده اند که ظاهراً می گویند جمهوریخواه هستند اما همه کوشش آنها با استفاده از اصطلاح «سکولار دموکراسی» توجیه بازگشت سلطنت است، همانطور که اصلاح طلبان با استفاده از اصطلاح «دموکراسی» بقای جمهوری اسلامی را توجیه کرده اند. اگر این دوستان واقعاً جمهوریخواه هستند بجای سخنان ظاهراً تئوریک مبهم و گیج کننده برای راضی کردن سلطنت طلبان، بهتر است که دموکراسی و جمهوریخواهی را برای مردم بیشتر توضیح دهند که معنایش روشن است و امروز دقیقاً بعد از 243 سال همین را همچنان در دوسال گذشته در جمهوریت آمریکا می بینیم:

 

"جمهوریت به این معنا است که جمهور مردم نه تنها حکومت را انتخاب می کند بلکه بعد از انتخاب هم از طریق ارگانهای قضاوت مردم نظیر مطبوعات آزاد، پارلمان و سازمانهای مدنی و سیاسی آزاد، بر کار حکومت نظارت می کند و حتی اگر پیش از پایان دوره ی هر مقام، از جمله بالاترین مقام یعنی رییس جمهوری، مردم قضاوت بر پس گرفتن رأی خود کنند، برای برکناری آن مقام از طریق طی مراحل قانونی، اقدام می کنند".

 

درباره جلوگیری از بازتولید استبداد برای تضمین دموکراسی نیز بحث بسیار شده و می شود. در واقع این افرادی که این بازی به اصطلاح عضو احزاب «جمهوریخواه» شدن و عملاً ترویج سلطنت را راه انداحته اند، جنبش سیاسی ایران را بعد از 40 سال فریبکاری های مختلف نیروهای رنگارنگ، دست کم گرفته اند و مرا به یاد فریبکاران اسلامگرا در لباس سکولارها، در دوران انقلاب 1357 می اندازند، که مرتب به ما می گفتند عیب دولتهای سکولار را ببینید و اینکه چقدر فساد و روابط بی بند و بار جنسی هست و غیره، و حتی آزادی همجنسگرایان را دلیل می آوردند که رژیمهای سکولار دموکرات را زیر سؤال ببرند، و بدینگونه حکومت مذهبی خمینی را برای اپوزیسیون توجیه می کردند، به جای آنکه اگر عیبی هم در حکومت های سکولار باشد که مطمئناً احترام به حقوق ال جی بی تی در رژیمهایی که وجود داشت نه تنها عیب نبود بلکه رجحان این رژیم ها بود، به هرحال اگر عیبی هم در رژیم های سکولار دموکرات وجود داشت، آنها می توانستند تلاش خود را برای تصحیح آن معایب به کار ببرند نه آنکه سکولار دموکراسی را بخواهند با این تاکتیک، زیر سؤال ببرند که دیدیم فریبکاری بود و نتیجه اش چه شد. اگر این دوستان هم می خواهند رژیم اسلامی که خود را به اسم جمهوری نامگذاری کرده، افشا کنند، و یا جمهوریهای کره شمالی، سوریه و آذربایجان را می بینند که سلطنتی است، بهتر است برای مردم این حقیقت را توضیح دهند که آن رژیمها سمبل جمهوریت نیستند؛ به جای آنکه تاریخ واقعی را تحریف کنند، و با گیج کردن مردم، بخواهند اشتباهات تارخی را توجیه کنند آنهم با ظاهر سخنگوی جوانان بعنوان جمهوریخواه! خیر جوانان در ایران نظرشان این حرفها نیست و دیدگاه های رهبری انقلاب قرن بیست و یکمی ایران که با خیزش 96  آغاز شده، ابداً با این بحثهای قلابی که وقت خارج کشور را در 40 سال گذشته تلف کرده، قرابتی ندارد. لطفاً اگر سلطنت طلب هستید روشن بگویید و به عنوان جمهوریخواه خود را معرفی نکنید اگر علاقه تان ایجاد سلطنت است. کسی که روشن می گوید سلطنت طلب است و در حزبی سلطنت طلب عضو است، با او بهتر می شود در ائتلافهای مختلف عملی کار کرد، اما این جریاناتِ مورد بحث فقط کارشان گیج کردن مردم است یا نظیر خمینی، خدعه می کنند، و به خدعه کردن یعنی فقدان صداقت، یعنی دروغ و تزویر، افتخار هم می کنند! شخصاً به افرادی که علنی و حتی در خارج کشور فعالیت می کنند ولی مواضع سیاسی دروغین اعلام می کنند که نظر واقعی شان نیست، چه کمونیست چه سلطنت طلب، هیچ اعتمادی ندارم. اسلامگرایان و در رأس آنها آیت الله خمینی به اندازه کافی به جنبش سیاسی و مردم ایران و جهان دروغ گفته اند. در این بحث نیز ابداً منظور عرصه خصوصی نیست که چه پرزیدنت بیل کلینتون باشد و چه پرزیدنت ترامپ، به خودشان مربوط است، بحث برسر دروغ گفتن برخی فعالین درباره مواضع سیاسی در عرصه عمومی است.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

سیزدهم دی ماه 1397
January 3, 2019

   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH