Sam Ghandchiسام قندچي آقای امید شمس مشکل ما فقط رژیم اسلامی نیست، امثال آقای اکبر گنجی بیان همین مسأله در اپوزیسیون هستند
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2184-omid-shams-akbar-ganji.htm

 

akbar-ganji-omid-shams

 

آقای امید شمس، با شما پیشتر هیچ آشنایی نداشتم اما همین چند لحظه پیش مقاله ای را از شما تحت عنوان "سکس و دولت: تاملی بر سیاست سکس در جمهوی اسلامی" که در "ماهنامه خط صلح" منتشر شده، در سایت هرانا، مطالعه کردم (1). مقاله شما بسیار غنی و آگاه کننده بود، اما لازم است بگویم که مشکل ما در این زمینه به رژیم اسلامی حاکم بر ایران محدود نیست و در اپوزیسیون نیز با آن روبرو هستیم. مثلاً آقای اکبر گنجی (2) که نظراتشان مورد حمایت بخشی از اپوزیسیون در خارج کشور است، در همین زمینه ی مطلبی که شما مطرح کرده اید، دستکمی از کمیته های امر به معروف و نهی از منکر کوکلاکس کلان اسلامی ندارد که در ایران به بی حجاب ها گیر می دهند (3). نگاهی بیاندازید به نوشته دیروز آقای اکبر گنجی درباره شکایات برخی خانمها از پرزیدنت ترامپ. سوء تفاهم نشود، در آمریکا استفاده از پول اعانات حزبی برای مصارف شخصی جرم است حال چه برای مخفی کردن روابط سکسی باشد که اینجا بیش از اروپا رویش مردم حساس هستند و چه خریدن خانه برای خود و اقوام مقامات دولتی که در ایران خیلی مرسوم است. در دوران ترامپ، همه رسانه ها در اینجا در آزادی کامل این اتهامات را به هر مقامی که باشد، از جمله رییس جمهوری، دنبال می کنند و از دماغ کسی هم خون نمی آید و در واقع دموکراسی آمریکا استقامت خود را در این یکسال و اندی که از دولت ترامپ می گذرد، نشان داده است (4). یعنی هم قوه قضاییه و هم مطبوعات همه جزییات اینگونه اتهامات را گزارش می کنند و ایرانیانی هم که در آمریکا زندگی می کنند از همه این خبرها مطلع هستند، در حالیکه خبرهای جنایاتی را که در مورد امثال سهیل عربی در ایرانِ رژیم اسلامی صورت می گیرد، کسی نمی داند و این رسانه های فارسی زبان بین المللی نیز که در کنترل اصلاح طلبان در خارج هستند، منعکس نمی کنند (5). کاری ندارم آقای اکبر گنجی دوست دارند خبرهای روابط سکسی مقامات آمریکایی را دوباره منتشر کنند، به خودشان مربوط است هرچند، هم ایرانی ها و هم آمریکایی ها همه جزئیات را بهتر از ایشان می دانند و اینجا هم آزاد است و از کسی این حرفها پنهان نیست و شما را بخاطر توهین به عالیترین مقام کشور توبیخ نمی کنند، و مسأله ای نیست؛ اما از خوانندگان تقاضا می کنم نوشته دیروز آقای اکبر گنجی را در مورد روابط سکسی بخوانند و خود قضاوت کنند که آیا نوشته آقای اکبر گنجیِِ مدعی اپوزیسیون، تفاوتی با نوشته های حزب الهی های رژیم اسلامی در مورد روابط سکسی دارد، و آیا ترویج دیدگاهی دموکراتیک است یا دیدگاه ارتجاعی و عقب مانده ی یک اسلامگرا است که چپی های ایرانی در خارج مبلغش شده اند. لطفاً خودتان در پانویس ششم این مقاله نوشته دیروز آقای اکبر گنجی را در این مورد بخوانید و خود قضاوت کنید (6).

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

هشتم مرداد ماه 1397
July 29, 2018

 

پانویس:

 

1. هرانا: ماهنامه خط صلح: امید شمس: سکس و دولت: تاملی بر سیاست سکس در جمهوی اسلامی

https://www.hra-news.org/articles/a-342

 

2. درباره نظرات آقای اکبر گنجی

https://goo.gl/LnsziC  

 

3. حجاب، حزب الله، کوکلاکس کلان و سياست جداسازی
http://www.ghandchi.com/1941-zanan-kkk.htm
http://ghandchi.com/islamic-kkk.htm

 

4. در سال اول ترامپ، دموکراسی آمریکا استقامت خود را دوباره ثابت کرد
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy.htm 
In Trump's First Year, US Democracy Proved again to be Resilient
http://www.ghandchi.com/1801-us-democracy-english.htm

 

5. سهیل عربی در زنجیرِ روانشناسان گولاگ اسلامی
http://www.ghandchi.com/2183-soheil-arabi-gulag.htm

 

6. اکبر گنجی: سه زن جدید برای روابط نامشروع و دریافت حق السکوت از دونالد ترامپ شکایت کرده اند.
https://www.facebook.com/AkbarGanji/posts/2008125479232538

https://t.me/ganji_akbar/4694

"مایکل اوناتی وکیل استورمی دانیلز، بازیگر فیلم‌های پورن، دیروز اعلام کرد که علاوه بر دانیلز وی وکیل سه زن دیگر است که در گذشته با دونالد ترامپ روابط نامشروع داشته ا‌ند، و قبل از انتخابات ۲۰۱۶ به آنها پول پرداخت شده بود تا سکوت کنند. اوناتی همچنین گفت که یکی‌ از این سه خانم حتی در طول رابطه خود با ترامپ حامله هم شده است. پول‌های پرداختی به این زن ها از طرف وکیل او مایکل کهن و دیگر منابع پرداخت شده است. خود دانیلز ۱۳۰،۰۰۰ دلار دریافت کرده بود. چند روز قبل نواری را کهن منتشر کرد که در آن او و ترامپ در حال گفتگو درباره پرداخت ۱۵۰،۰۰۰ دلار به کرن مکدوگال بودند، که قبلا مدل مجله پلی بوی بود و ادعا کرده است که ۹ ماه با ترامپ روابط داشته است. ترامپ حتی مکدوگال را به آپارتمان خود در منهتن برده بود و اتاق همسر خود، ملینا ترامپ را به او نشان داده بود. این نوار به موقعیت ترامپ شدیدا صدمه زد. تا قبل از انتشار این نوار ترامپ همیشه نه تنها داشتن رابطه با مکدوگال را انکار کرده بود، بلکه ادعا می کرد هیچ چیزی درباره پرداخت پول نمی دانسته است. واضح است که پرداخت این پول‌ها به این زن ها برای کمک به انتخاب ترامپ بوده است، که در این صورت حتی اگر این پول‌ها از طرف اشخاص به طور خصوصی پرداخت شده، غیر قانونی است. بدین ترتیب او با دو تخلف مهم انتخاباتی روبروست: اول- احتمال پرداخت پول از کمک های مردمی به زنانی که با آن ها روابط نامشروغ داشته است. دوم- پرداخت حق السکوت انتخاباتی."
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

SEARCH