Sam Ghandchiسام قندچي پیام من برای «سی آی ای» و اف بی آی

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4482-cia-fbi.htm

My Message for CIA and FBI
http://www.ghandchi.com/4482-cia-fbi-english.htm

دومین پی نوشت 25 مهرماه 1402: در 44 سال گذشته دختران و پسران مأموران ساواک پیشین ایران که والدینشان متهم به جنایت علیه بشریت هستند، و والدینشان هیچگاه در هیچ دادگاهی در آمریکا به دلیل آن اتهامات، محاکمه نشدند، بدون هیچ مانعی در واشنگتن سکوریتی کلیرنس دریافت کردند، در حالیکه فرزندان ایرانیان دیگر برای دریافت سکوریتی کلیرنس مورد تبعیض قرار گرفتند! این حرف به این معنی نیست که والدین آنها به دلیل شغلی که در ساواک داشتند، مجرم باشند، بلکه به این معنی بوده و هست که متهم بوده و هستند، و نه به دلیل جنایاتی شخصی، بلکه به دلیل متهم بودن به جنایاتی سیاسی، که برای خود آنها نیز به خاطر عدم رسیدگی عادلانه فشار وجدان به دنبال داشته و دارد! امثال حمید نوری در سوئد خوشبخت هستند که در دادگاههای عادلانه ی غرب محاکمه شدند و با فرجامی عادلانه روبرو شدند که هم برای خودشان خوب بود و هم برای قربانیانشان! اما بدتر از اینهمه، اینکه در عمل، کودتای 28 مرداد، در واشنگتن برای فرزندان ایرانیان همچنان 44 سال ادامه داشت و آنهایی که طعم این تبعیض را نکشیدند فقط درباره اش جوک می نویسند! س.ق.

پی نوشت 25 مهر ماه 1402: سه سال پیش، «اس او آر:درخواستم برای «سکوریتی کلیِرَنس»، تأیید نشد! من نمی دانستم مشتری شرکت صاحب قرارداد «سی آی ای» بود تا وقتی که به محل تست پُلی گراف رسیدم! «سی آی ای» مرا در تست پُلی رد کرد چون گفته بودم هنگام سفر به ایران کسی مزاحم من نشد! آنچه گفتم کاملاً حقیقت بود، من هیچوقت دروغ نمی گویم! ممکن است به سؤالی جواب ندهم، اگر که نخواهم جواب دهم، و ممکن است حتی در پاسخ بگویم «به شما مربوط نیست»، اما هرگز دروغ نمی گویم! بنابراین من نمی توانسته ام که در تست پُلی رد شده باشم! ای کاش «جان مکین» زنده بود و برای امثال من در کنگره آمریکا می ایستاد؛ یعنی برای ایرانیانی که ناعادلانه برای دریافت سکوریتی کلیرنس رد می شوند! تعداد اینگونه ایرانیان زیاد! کافی است در گوگل دنبالش بگردید که بسیاری در دادگاههای مخصوص این موضوع در آمریکا، شکایت کرده اند. س.ق.

 

cia-fbi

 

سالهاست که «اف بی آی» و «سی آی ای»*، من را تحت نظر دارند و حتی باعث شدند چند امکان شغلی را در سالهای اخیر در شهر واشنگتن از دست بدهم و ضررهای مالی زیادی به دلیل این کارهای آنها متحمل شدم و حالا هم که با سرطان روبرو هستم قطع و وصل اینترنتم که بخشاً عاملش این دو آژانس امنیتی آمریکا هستند می تواند به قیمت جانم تمام شود چون برای کارهای پزشکی ام یک روز در این سالها نتوانسته ام از اینترنت خانه ام بدون قطع و وصل مداوم که از طریق حملات سایبری از داخل خاک آمریکا صورت می گیرد، استفاده کنم! این هم پیام من برای «سی آی اِی» و «اف بی آی» بدون هیچ ملاحظه ای!

 

اگر می خواستم بدون اعتراض، اجازه دهم چقدر از مصاحبه اخیرم را که در اینجا لینک شده، منتشر شود، میرفتم چین یا روسیه زندگی می کردم. حالا شما بروید و مثل امروز در توییتر، مأمور 24 ساعته تان متن کامل مصاحبه ی من را دوباره بلوک کنید، و متن قیچی شده را در اینترنت پروموت کنید، و فکر کنید مردم خرند!

ضمناً نظرم را در مورد اسراییل 16 سال پیش منتشر کرده ام و حرف تازه ای ندارم و تا آنجا نیز که به حمله ی جنایتبار اخیر حماس به اسراییل مربوط میشود، نظر «جی پی» را همان روز اول که از قلب اسراییل منتشر شد، حمایت کردم، و نظر شما هم به خودتان مربوط است و ما در اسپانیای دوران تفتیش عقاید زندگی نمیکنیم
!

من اگر می خواستم نوکر «سی آی ای» و «اف بی آی» باشم حال و روزم این نبود که هست! من هم جمهوری اسلامی را میشناسم و هم شما را، و آدم مستقلی بوده و هستم و فقط کاری را میکنم که خودم درست می دانم؛ نه از ساواک ترسیدم، و نه از وزارت اطلاعات و سپاه و در هر دو رژیم خطر کردم و به ایران رفتم، اولی بازجویی ام کرد و دید فعالیت مسالمت آمیز می کنم و زندگی ام را کردم، دومی حتی در همه این سالها بازجویی هم نکرد و وقتی به ایران رفتم ابداً مزاحم من نشدند به رغم همه ی حملات لفظی که در دوران «اس سی آی» به من می کردند و من هم پاسخ می دادم، در حقیقت فهمیدند که من را نمی توانند با ترس وادار به کاری کنند و فقط باید یا بکشند یا که با من کاری نداشته باشند! همه ی زندگی ام را فدای ایده آل هایم کردم، آدمی نیستم که بترسم و نظرم را مخفی کنم! احمد شاملو برایم خیلی ارجمند بود وقتی به قتل رسیدن محمد مسعود را توسط حزب توده و مشخصاً خسرو
روزبه، علنی کرد به رغم آنکه می دانست خسروروزبه خیلی برای بخشی از اپوزیسیون محترم بود، چرا که این اشتباه خسرو روزبه مسأله ی شخصی نبود و به دلیل سیاسی انجام شده بود و احمد شاملو آن جنایت را رو کرد به رغم آنکه می دانست حزب توده تف و لعتش خواهد کرد!

 

اینکه می بینید من در گفتارم ملاحظه به خرج می دهم نه می ترسم و نه به شما احتیاجی دارم و نه هیچ دلیلی مشابه و فقط دوست دارم روابط مسالمت آمیز با همه داشته باشم گرچه آدم بداخلاقی هستم، زندگی من را دو رژیم و کثافتکاریهای همه ی قدرتهای جهانی و نوکرانشان نابود کرد و هدفم هم ساختن دنیای تازه ای بوده و هست که شاید هم به عمر من کفاف ندهد ولی بدانید اگر فکر زندگی خودم بودم در این وضع نبودم و همه ی امکانات خانوادگی، هوشی و تحصیلی و غیره را داشتم! ضمناً دلم از بعضی ها هم می خورد!

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

24 مهر ماه 1402
October 16, 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH