sam-ghandchi به جای کاروان تانکرهای آب برای خوزستان، معترضان را می کشند

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4118-khuzestan.htm

پی نوشت 30 تیرماه 1400: به نقل از «منم همينطور»: «مامانم امروز سر میز ناهار زد زیر گریه و با هق‌هق به بابام گفت رضا دارن بچه‌هاشونو میکشن. تشنه‌شونه و دارن بچه‌هاشونو میکشن».

پی نوشت 29 تیرماه 1400: جانباختگان تازه: #محمد_عبداللهی 16 ساله ایذه، #هادی بهمنی 22 ساله ایذه، #محمد_کروشات 20 ساله، اهواز

پی نوشت 29 تیرماه 1400: ابتکار مردمی برای ارسال تانکر آب به خوزستان... (کامنتهای توییتر در ارتباط با این ابتکار)

مطالب مرتبط: 1     2    3     4     5     6      7      8     9      10

 

mostafa-naimavi_morteza-khaziri_ali-mazraeh

 

رژیم کوکلاکس کلانهای اسلامی حاکم بر ایران که یکسال پیش برای معترضان به قتل جورج فلوید در آمریکا، اشک تمساح می ریخت، اکنون بعد از حداقل 3 سال که به روشنی در مورد مسأله بحران آب آشامیدنی در خوزستان مطلع بوده، و با اوج گیری بی آبی در شهرهای خوزستان در دو هفته ی اخیر، به جای راه انداختن تانکرهای آب بسوی خوزستان، معترضان را هدف گلوله قرار می دهد. تا این لحظه خبر جانباختن سه نفر به اسامی #مصطفی_نعیماوی در شادگان، #قاسم_خضیری در کوت عبدالله و #علی_مزرعه در اهواز، اعلام شده است. مردم نقاط دیگر ایران می توانند خود کاروانهای آب برای خوزستان راه اندازند چرا که این رژیم به جای آب برای مردم خوزستان فقط گلوله میفرستد. جای شرم است که کشورهای عربیِ آنسوی خلیج فارس، حتی کوه یخ با درآمدهای نفتی خود برای مردم کشورهایشان می خرند، اما رژیم اسلامی نیم میلیون دلار خرج می کند که خبرنگاری نظیر خانم مسیح علینژاد را سر به نیست کند، و به دلیل همین رفتارهای تروریستی درآمد نفتی ایران را به حداقل رسانده، چرا که نمی خواهد حتی خبرنگاری باشد که خبرهای این جنایات رژیم را منتشر کند. آیا با آن نیم میلیون دلار نمی شد پول برای تهیه آب برای ساکنان استان خوزستان صرف کرد؟ از توییتر خانم مسیح علینژاد خوشتان نمی آید، مجبور نیستید بخوانید، به همین سادگی، چرا باید هر مخالف و خبرنگاری را خفه کنید، و اینهمه هزینه برای مردم ایران به بار آورید که انواع تحریمهای بین المللی را سالهاست به همین دلیل متحمل شده اند؟ شما که مسؤل دولت در ایران هستید، وقتی مردم از بی آبی اعتراض می کنند، باید به خواست آنها پاسخگو باشید، و اگر بودید، دیگر هیچ خبرنگاری حرفی در تقبیح شما نخواهد داشت که بخواهید خفه اش کنید! کِی این توحش می خواهد پایان پیدا کند که معترضان را در خیابان هدف گلوله قرار می دهید! واقعاً از نوشتن این توضیح واضحات احساس می کنم نه با مسؤلینِ یک دولت، بلکه با دانش آموزان کلاس اول دبستان حرف میزنم با این تفاوت که تفنگی در دست دارند و از هرکسی خوششان نمی آید هدف گلوله قرار می دهند، نظیر زنده یاد پویا بختیاری که در آبان 98 به گلوله بستند و بعد هم پدرش منوچهر بختیاری را همین چند روز پیش با حکم تازه ی زندان و تبعید، دوباره روانه ی زندان کردند آنهم خانواده ای که فقط دادخواهی مسالمت آمیز و مدنی کرده اند!

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

بیست و ششم تیر ماه 1400
July 17, 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون-برگزیده

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران

http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

ghandchi-english-articles

 

SEARCH

 

ghandchi-all-articles