Sam Ghandchiسام قندچي برای دوست عزیز آقای مهدی اصلانی در مورد توییت دکتر شادی صدر
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2993-mehdi-aslani-shadi-sadr.htm

مطالب مرتبط: 1    2    3    4    5    6    7    *

 

mehdi-aslani-shadi-sadr

 

دوست عزیز آقای مهدی اصلانی، روز گذشته یادداشتی در فیسبوک شما دیدم که نوشته بودید دکتر شادی صدر توییتی را از روی سوء نیت، تغییر داده است. آنچه را که شما نوشته اید که در ابتدا خانم شادی صدر مدعی شده، چند بار خواندم که به شرح زیر بود:

 

«حمید نوری هویت خود را به عنوان دستیار مقیسه در کشتار 67 تأیید کرد.»

 

بعد هم متنی را که خود شما آورده اید و گفته اید که توییت بعدی دکتر شادی صدر بوده، چند بار خواندم و به شرح زیر است:

 

«در تدقیق توییت بالا: وکیل #حمید_نوری قبلا گفته بود پلیس سوئد آدم اشتباهی دستگیر کرده و او، آن کسی نیست که متهم است به عنوان دستیار‌ مقیسه (دادیار زندان گوهردشت) در #کشتار 67 دست داشته. امروز متهم که از طریق ویديو کنفرانس حضور داشت تایید کرد که همان حمید نوری مورد ادعاست.»

 

دوست عزیز آقای مهدی اصلانی، شخصاً هیچ تفاوتی بین مفهوم این دو پیام نمی بینم. شاید دومی بیشتر نوعی نوشته شده که برای محاکم قضایی مناسب می بود، در حالیکه اولی در یک جمله اصل حرف را گفته است.

 

می دانم وکیل این پرونده، دکتر کاوه موسوی، دیدگاه های سیاسی خود را دارند که محترم است، و به همراه آقای ایرج مصداقی در اجرای این بازداشت در سوئد همکاری داشته اند، و اگر دخالت کسی به این کار لطمه ای وارد می کند، می توان حقیقت را به دوستان فعال حقوق بشر توضیح داد. از کامنتهایی که از اولِ این ماجرا، در صفحه ی فیسبوک شما و پیشتر در فیسبوک آقای ایرج مصداقی دیدم، بنظر می رسد این به اصطلاح افشاگری ها، شاید به خاطر اختلافات سیاسی است.  هم شما، و هم آقای ایرج مصداقی، و هم خانم شادی صدر سالهاست که دارید برای حقوق بشرِ مردمِ ایران تلاش می کنید. دلیل این کشمکشها هرچه هست تا آنجا که به اصل موضوعِ مورد بحث مربوط می شود، واقعاً همکاری راه موفقیت خواهد بود. با آرزوی موفقیت هرچه بیشتر برای شما آقای مهدی اصلانی، آقای ایرج مصداقی، دکتر کاوه موسوی، و دکتر شادی صدر و همراهانتان، به رغم همه ی اختلافات سیاسی و نظری که امری عادی برای آنهایی است که پیگیر رسیدگی به جنایات علیه بشریت هستند و دست اندرکاران دادگاه نورنبرگ هم اختلافات سیاسی و نظری بسیار بیشتری داشتند. در پایان تأکید کنم که با هیچکسی از جمله آنهایی که در این نوشته از آنان نام برده شده درباره ی این متن مشورت نشده است و همین حالا به نظرم رسید که این یادداشت را بنویسم و امیدوارم کمکی باشد.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

بیست و یکم آذر ماه 1398
December 12, 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH