Sam Ghandchiسام قندچي گاز در آپارتمان من

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4484-gas-in-my-apt.htm

Gas in My Apartment
http://www.ghandchi.com/4484-gas-in-my-apt-english.htm
 

 

gas-in-my-apt

 

 

روز گذشته من با تمیزکار برای تمیز کردن آپارتمانم در ساعت 10 صبح قرار داشتم. آنها با من توافق کرده اند که مبلغ معمولی پرداخت کنم هرچند از آنها خواسته ام هر سه ماه یکبار اینجا بیایند و همیشه یکساعت قبل از ورودشان، من خانه را ترک می کنم که مزاحم کار آنها نباشم. آنها ساعت 10 و 42 دقیقه ی روز گذشته برایم ایمیل زیر را ارسال کردند که تقریباً با 3 ساعت تأخیر دریافت کردم که عادی *نیست*:

 

"ما حالا داخل آپارتمان هستیم و یکی از دکمه های اجاق گاز باز بود و بوی گاز زیادی در آپارتمان به مشام میرسید که خیلی خطرناک است. فقط خواستیم به اطلاع شما برسانیم."

 

آنها در ساعت 5 و 41 دقیقه بعد از اینکه کارشان را تمام کرده بودند ایمیل زیر را برایم فرستاده اند که من آنرا تا 6 ساعت بعد یعنی در ساعت 11 و 36 دقیقه دریافت نکردم که آنهم خیلی غیرعادی است:

 

"سلام سام و امیدوارم همه چیز مطابق میلتان باشد.  آپارتمان تمیز است، فقط درباره سوئیچ گازِ اجاق مواظب باشید که امیدوارم دوباره هرگز اتفاق نیافتد. با سپاس."

 

شاید وقتی من آپارتمان را ترک کردم، بدنم به دکمه ی اجاق گاز مالیده شده، نمی دانم! این اجاق گاز خیلی کهنه است و به من گفته شده که کل ساختمانهای این مجموعه ی آپارتمانی قرار است اجاقهای گازی را با اجاقهای الکتریکی جایگزین کنند و امیدوارم چنین حادثه ای برایم در آینده اتفاق نیافتد. من آپارتمان جدیدی را که به آن 3 ماه پیش اسباب کشی کردم دوست دارم چون برخلاف آپارتمان قبلی ام، از سقفش دیگر هنگام باران چکه نمی کند، گرچه پارکینگ اینجا هنوز خیلی چاله چوله دارد که بودجه ی تعمیر آنرا ندارند اما مدیریتش عالی است. من در مجموعه ی آپارتمانی افراد بی بضاعت زندگی می کنم.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

2 آبان ماه 1402
October 24, 2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH