Sam Ghandchiسام قندچي درخواستی از حسین رونقی برای متوقف کردن اعتصاب غذا

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4255-hossein-ronaghi-hunger-srike.htm

پی نوشت نهم اسفند ماه 1400: حسین رونقی و احساسی که زمان بازداشت ستار بهشتی داشتم

مطالب مرتبط: 1      2

 

hossein-ronaghi-hunger-srike

 

دوست عزیزم آقای حسین رونقی،

 

امیدوارم این یادداشت به دستت برسد. علت نوشتن این یادداشت وضعیت جسمی شما نیست که یک کلیه ندارید و کلیه ی دوم نیز زیر ظرفیت کار می کند. حتماً می دانید که از اول با اعتصاب غذا در رژیم اسلامی مخالف بودم چون این رژیم هیچ شباهتی با رژیمهای هندوستان و آفریقای جنوبی قبل از آزادی نداشته و ندارد، در کشورهایی که پیش از آزادی مستعمره ی بریتانیا بودند نه تنها خود بریتانیا که صاحب قدرت در آن کشورها بود، اساساً سیستم قضایی اروپایی داشت، بلکه خود آن کشورها تا به امروز اساساً بنیاد سیستم قضایی شان مدرن است. در ایران شما با قانون شرع روبرو هستید یعنی حتی قبل از رژیم اسلامی نیز حتی بعد از مشروطیت که قوانین مدنی در کشور نوشته شدند، هنوز قانون شرع جایگاه بالایی داشت و 43 سال پیش هم که این رژیم اسلامی برقرار شد، اساس همه ی قوانین کشور بر احکام شرعی متکی شد و قانون قصاص تا به امروز جایگاه ویژه ای در سیستم قضایی کشور پیدا کرده، و این است که رژیم با نگاه سیستم قضایی موجود در ایران، دنیا را کاملاً متفاوت می بیند، از جمله در همین زمینه ی اعتصاب غذا و آنچه امثال گاندی و ماندلا در هندوستان و آفریقای جنوبی می کردند، در ایران واقعاً راه به جایی نمی برد و کوبیدن آب در هاون است. در حقیقت اعتصاب غذا را برخی زندانیان اسلامی در ایران مد کردند و با عبارت روزه سیاسی مطرح می کردند، به هر حال در ایران تحت حاکمیت رژیم اسلامی اعتصاب غذا متد مبارزه ای است که سالها پیش باید کنار گذاشته می شد.

 

برخی دوستان زندانی سابق نیز دوست دارند به من برای طرح این بحث هر توهینی بکنند و بگویند اندرز ندهم. من هم با آن دوستان حرفی ندارم و نیازی هم نیست که به من پاسخ دهند چون من هم دیگر با آنها بحثی ندارم، عیسی به دین خود، موسی به دین خود؛ وقت زیادی هم ندارم که با آنها بگو مگو کنم، صلاح مملکت خویش خسروان دانند. هر کاری دوست دارند بکنند و اگر فکر می کنند نتیجه بخش است ادامه دهند، به خودشان و هوادارانشان مربوط است و مرتب هم برای من تکرار نکنند که این آخرین راه برای یک زندانی است که به آخر خطر رسیده است و غیره، من همه ی این بحثها را می دانم و نظرم با این دوستان مخالف است و بیکار هم نیستم یک حرف را صدبار تکرار کنم. امیدوارم بفهمند چرا وارد بحث با آنها نمی شوم بهتر است هم آنها و هم من قبول کنیم که دو نظر متفاوت داریم به جای آنکه مرتب یا به من توهین می کنند یا از دیگران طلبکارند وقتی کسی را نمی توانند برای دیدگاهشان قانع کنند و کم مانده به ما فحش بدهند که امروز داده اند! بهتر است بس کنند و مرتب برایمان ننویسند که زندانی بوده اند گویا ما همه ی عمر در راحتی بوده ایم و گویا زندان و شکنجه در ایران با زندانی شدن اینها شروع شده است. به هر حال آنچه می نویسم به این خاطر که چند روزی است با حال بیماری دارم وارد بحثهایی می شوم که انرژی اش را ندارم و واقعاً از کسانیکه در اینجا به آنها اشاره شد، خواهش می کنم دیگر مطالب مرا مطالعه نکنند. به راه خودشان بروند و فکر کنند من وجود ندارم! هیچ علاقه ای به قانع کردن آنها ندارم. به یکدیگر احترام بگذاریم که عقیده مان در این زمینه متفاوت است!!

 

اما، آقای حسین رونقی، دوست عزیز، این یادداشت را برای شما می نویسم و امیدوارم از اعتصاب غذا دست بردارید و خودتان را از نظر جسمی تقویت کنید. شما پا روی دم دستگاه مافیای اینترنت در ایران گذاشته اید و مسأله ی شما بیش از موضوع آزادی بیان است. شما با آگاهی رسانی هایتان این مافیا را دارید از نان خوردن می اندازید! اصلاً فکر نکنید فقط به دلیل بحث آبان 98 و اعلام سرعت اینترنت از سوی شما، و بلوک کردن اینترنت توسط رژیم و به کار انداختن اینترانت ملی این داستانها برای شما شروع شده یا به خاطر بحث «طرح صیانت». مافیای اینترنت در ایران که توسط سپاه پاسداران کنترل می شود درآمد هنگفتی از فروش «وی پی ان» دارد، «وی پی ان» هایی که خود سپاه کنترل می کند. یعنی هم مردم وقتی از آن «وی پی ان» ها استفاده می کنند، تحت کنترل هستند، و هم مردم برای آن «وی پی اِن» ها پول می دهند و اینها کاسبند، و درآمدهای هنگفت دارند به همان شکلی که تلویزیون ماهواره ممنوع است اما اینها در بازار سیاه می فروشند و پول در می آورند و در آمدشان از ممنوع بودن ماهواره است. در شوروی سابق انواع این بازی های بازار سیاه وجود داشت و جریانات امنیتی از آن سود می بردند. در همه ی سالهای حاکمیت رژیم اسلامی، مافیای تلویزیون و اینترنت درآمدهای هنگفتی داشته و دارند و آگاه سازی های شما اینها را از نان خوردن انداخته، وگرنه اصل موضوع، حتی مسائل سیاسی نیست. شما با مافیایی خود را طرف کرده ای که همه ی این مؤسسات اینترنتی در ایران را زیر کنترل دارد. به نوعی نظیر قاچاق مواد مخدر. به هر حال لطفاً اعتصاب غذا را متوقف کن و خودت را از نظر جسمی تقویت کن که در دادگاه به انرژی نیاز داری و واقعاً ضروری است انتخاب کنی که چه جنگی را می خواهی ادامه دهی و مهم می دانی. شخصاً آنچه به عقلم میرسید را این چند روزه نوشتم و برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

نهم اسفند ماه 1400
February 28,
2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH