sam-ghandchi #عدالت_علی، ایرج مصداقی، دادگاه حمید نوری و بحث سیامک مهر

سیامک مهر (پورشجری): تعقیب عوامل رژیم در خارج از کشور اشتباه است

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4152-siamak-mehr.htm

پی نوشت 11 آبان ماه 1401: گرچه یکسال پیش با بحث زنده یاد سیامک مهر (پورشجری) برای شرایط آنروز مخالف بودم؛ اما، امروز فکر می کنم در وضعیت کنونی افشای مقامات رژیم و خانواده های آنها که از ایران فرار می کنند اشتباه و به بقای رژیم کمک می کند! س. ق.

پی نوشت نهم شهریور ماه 1400: بهروز سورن: به بهانه پخش فیلم ملاقات محمود طریق الاسلامی با مادر طلبه اش در زندان اصفهان از سوی تلویزیون جمهوری اسلامی

پی نوشت هفتم شهریور ماه 1400: بهروز سورن: بازگوئی یک خاطره!

پی نوشت چهارم شهریور ماه 1400: دادگاه حمید نوری؛ ایرج مصداقی از روزشمار اعدام‌ها گفت، اعدام یک زندانی قطع نخاع شده

مطالب مرتبط: 1     2     3     4     5     6     7

 

siamak-mehr-iraj-mesdaghi-hamid-nouri

 

دو هفته پیش مقاله ای از آقای سیامک مهر (پورشجری) تحت عنوان «تعقیب عوامل رژیم در خارج از کشور اشتباه است»، در سایت گزارشگران منتشر شده بود، که مرا به فکر فرو برد! آنزمان محاکمه ی حمید نوری تازه آغاز شده بود، و در آن روز مقاله ای نیز از این نگارنده تحت عنوان «بهروز سورن و دادگاه حمید نوری؛ قدردانی از ایرج مصداقی و کاوه موسوی»، منتشر شد، و در این دوهفته نیز تلاشهای خستگی ناپذیرِ آقای ایرج مصداقی همچنان ادامه داشته است. حالا امروز در ایران، حرکت بسیار مهمی تحت عنوان «#عدالت_علی» آغاز شده که در همه ی مطبوعات انعکاس یافته و برخی آنرا پروژه ی رژیم می خوانند و از دیدگاه صاحب این قلم، آینده نشان خواهد داد که چنین ادعایی حقیقت ندارد، و شخصاً نمی خواهم وقتم را در این یادداشت برای اثبات بی اساس بودن ادعای ذکر شده، ثابت کنم! اما بحثی که آقای سیامک مهر دو هفته پیش مطرح کرده بودند، فکر می کنم تجربه ی امروز ثابت کرد که درست نیست!  البته بعد از آنچه امروز در ایران تحت عنوان «#عدالت_علی» شاهد هستیم، شاید نظر آقای سیامک مهر عوض شده باشد و ابداً با طرح نظر دو هفته پیش ایشان در این یادداشت آنهم خارج از بٌعد زمانی، منظورم تخطئه ی دیدگاهی که مطرح کرده بودند نیست، و فکر می کنم بررسی ابعاد مختلفِ بحث نظریِ دو هفته پیش ایشان، همچنان اهمیت دارد!

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

سوم شهریور ماه 1400
August 25, 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون-برگزیده

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران

http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

ghandchi-english-articles

 

SEARCH

 

ghandchi-all-articles