Sam Ghandchiسام قندچي  با آرزوی سلامتی برای پرنسس یاسمین پهلوی و بحثی درباره ی متاستاسیس
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2902-yasmine-pahlavi.htm

مطالب مرتبط: 1      2      3

برای اطلاع دوستان: ساعتی بعد از انتشار این مقاله، کلیپی از پرنسس یاسمین پهلوی در فیسبوک دیدم که می گفتند اصلاً متاستاسیس نبوده و در سلامت کامل هستند، امیدوارم چنین باشد و به ایشان و خانواده شان تبریک می گویم. اول کلیپ تازه را به این مطلب لینک کردم اما دیدم بعد از کلیک کردن روی آن کلیپ، ستینگ هوم پیج کروم در کامپیوترم به آن لینک تغییر کرد. شخصاً دیگر آن فردی که آنرا در فیسبوک قرار داده بود، بلوک کردم و از او هیچ مطلبی در آینده در ایرانسکوپ نیوز درج نخواهم کرد. از دروغ و تقلب بدم می آید، همچنین هک کردن کامپیوتر دیگران سوء استفاده از اعتماد مردم و کاری بس نکوهیده است.

یادداشت توضیحی درباره عکس: از آنجا که عکسی از پرنسس یاسمین پهلوی در پابلیک دُمین پیدا نکردم این عکس را از اینترنت از منابع خبری داخل ایران برداشته ام که با مشکل کپی رایت روبرو نشوم.

یادداشتی برای تیم امنیتی اطلاعاتی آقای رضا پهلوی: خواهش می کنم روی پیامهای این قلم در مورد پرنسس یاسمین پهلوی در فیسبوک شخصی اینجانب با سوء استفاده از روابط خودتان با دولت آمریکا، ربدیرکت نگذارید، و کار شما اینجا برای مشاهده ی عموم لینک شده است و هرکسی کلیک کند ریدیرکت شما را می بیند. این کار مثل خیلی کارهای دیگرتان غیرقانونی است. سوادم در این زمینه ها خیلی از امثال شما بیشتر است و بی دلیل کسی را متهم نمی کنم. با این کارهای امنیتی-تخریبی، شما، هیچ کمکی نه به شاه کردید و نه به آقای رضا پهلوی، و فقط بیشتر برایشان دشمن درست کرده اید، بس کنید.

 

yasmine-pahlavi

 

با درود به پرنسس یاسمین اعتماد امینی - پهلوی، کمتر از یکسال پیش خبر ابتلای شما را به سرطان سینه در فیسبوک دیدم و فوری برایتان پیامی نوشتم که در آن به خطر متاستاسیس، اشاره کردم. آن زمان خود نیز با سرطان پروستات دست و پنجه نرم می کردم، اما هنوز اعلام نکرده بودم و چند ماه بعد از شما، عمل کردم. دو سه هفته پیش ویدیویی از شما در اینترنت دیدم که با آقای رضا پهلوی در اتومبیلی نشسته بودید و می گفتید بعد از عمل سرطان پستان، با متاستاسیس در تخمدان روبرو شده اید و دارید برای عمل جراحی دوم به بیمارستان میروید. البته بعداً آن ویدیو را دیگر در اینترنت ندیدم. امیدوارم عمل موفقیت آمیز بوده باشد. خود نیز بعد از عمل پروستات که 10 ماه پیش بود، هر سه ماه برای متاستاسیس آزمایش می کنم و از دکترم پرسیدم که لابد بعد از 5 سال اگر نتایج همچنان خوب بود دیگر لزومی به آزمایش نخواهم داشت. در پاسخ گفت خیر، سالها پیش بیماری داشته که تا 17 سال نتایج خوب بوده اما ناگهان پی اِس اِیِ بیمار رفته بالای صفر ممیز یک. به هر حال متاستاسیس در انواع سرطان ها مسأله است و پژوهش درباره ی انواع متاستاسیس نیز خیلی کم انجام شده و درک علمی از متاستاسیس و روشهای معالجه نیز، از یک نوع سرطان به نوع دیگر متفاوت است و مثلاً متاستاسیس ناشی از سرطان پروستات، تا مدتها خیلی مخفی تر از متاستاسیسِ ناشی از سرطان پستان است. البته این بدترین مسأله در مورد انواع سرطان ها نیست، مثلاً برخی سرطان ها با علم کنونی خیلی دیر تشخیص داده می شوند. همین دو هفته پیش یکی از نزدیکانم که چون خواهر دوست می داشتم و هنوز برایش می گریم، در اثر سرطان پانکراس (لوزالمعده) فوت کرد. همه ی سال گذشته که با سرطان پروستات روبرو بودم، او مرا دلداری می داد و از قوم و خویشهایش که بعد از عمل سرطان پروستات خوب شده بودند برایم می گفت، اما خودش یک ماه بعد از عمل اینجانب، تازه مطلع شد که سرطان پانکراس دارد و بعد از 10 ماه درگذشت. هنوز سخنان زیبای دلداریهایش را به یاد دارم. مشکل سرطان پانکراس این نیست که نشود عمل کرد اما چون همیشه دیر تشخیص داده می شود، وقتی می فهمند که به کبد و ارگانهای مجاور سرایت کرده و دیگر کاری نمیشود کرد. تا آنجا که اطلاع دارم سرطان تخمدان آنگونه نیست و خیلی معالجه ی آن پیشرفت کرده است. به هر حال امیدوارم که پژوهشهای جاری در مورد سرطان، نتایج بهتری برای این معضل بشریت پیدا کند. ضمناً خاطر نشان کنم همانطور که به کرّات نوشته ام موضع این قلم در ارتباط با سلطنت و رژیم اسلامی، مخالفت یا سیستمهایی حکومتی است و نه دعوای شخصی، یعنی حتی آرزوی مرگ برای شاه و خامنه ای نداشته و ندارم. به امید بازیافتن سلامتی برای شما و اینکه سالها در کنار همسرتان آقای رضا پهلوی، و فرزندانتان نور، ایمان و فرح، و مادر بزرگشان شهبانو فرح پهلوی، در شادی و خوشی زندگی کنید.

 

به امید جمهوری آینده‌نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

http://www.ghandchi.com

http://www.iranscope.com

دوم آبان ماه 1398
Oct 25, 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH