Sam Ghandchiسام قندچي چگونه ساواکی های رضا پهلوی تلاش کردند این قلم را ساکت کنند
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2306-rp-savaki.htm

How I was Pressured to be Silent by Reza Pahlavi's Savaki Agents
http://www.ghandchi.com/2306-rp-savaki-english.htm
 

 

rp-savak

 

 1. در چهارم ماه ژوئیه 2005، توسط صدای آمریکا استخدام شدم. در پانزدهم ماه فوریه 2007، اولین مصاحبه تلویزیونی این قلم در وی او ای درباره مقابله با فیلترینگ اینترنت انجام شد:

https://www.youtube.com/watch?v=CW81mhrFbBo

 

2. روز بعد مأموران آقای رضا پهلوی حمله زیر را به این قلم در وبلاگ سرباز کوچک درج کردند:
http://sarbazekuchak.blogspot.com/2007/02/sam-ghandchi.html

 

3. دومین و آخرین مصاحبه تلویزیونی ام با صدای آمریکا در نوامبر 2007 در مورد آینده نگری بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت:
https://www.youtube.com/watch?v=CW81mhrFbBo

 

4. روز بعد یکی از مأموران ساواکی آقای رضا پهلوی به صدای آمریکا آمد تا صدای مرا برای همیشه خاموش کند. او با خانم شیلا گنجی که مدیر وقت صدای آمریکا بود (همسر خانم گنجی هم در دبیرخانه آقای رضا پهلوی در آنزمان کار می کرد) صحبت کرد. مأمور ساواکی همچنین با دکتر کامبیز محمودی که سردبیر ارشد وقت صدای آمریکا بود حرف زد.  خانم شیلا گنجی و دکتر کامبیز محمودی می توانند هویت ساواکی مأمور شاهزاده رضا پهلوی را مشخص کنند. مأمور ساواکی از آنها خواست که هر مصاحبه ای را با این قلم، متوقف کنند و فوراً به استخدام این قلم در صدای آمریکا، خاتمه دهند. با دوستم دكتر شاهین فاطمی تماس گرفتم و از او تقاضا کردم به من کمک کند. او هم محبت کرد و به آقای کامبیز محمودی تلفن کرد و نتیجه این شد که قراردادم را باطل نکردند، اما دیگر در 4 سال بعد از آن تاریخ که هنوز در صدای آمریکا به صورت قراردادی کار می کردم، هیچگاه برای مصاحبه ای دعوت نشدم تا که بالاخره قراردادم با وی او ای برای سال 2013 تمدید نشد، وقتی که اصلاح طلبان اسلامی به لطف پرزیدنت اوباما بر صدای آمریکا تسلط پیدا کردند.

 

5. در طول 8 سال کارم به عنوان پیمانکار در صدای آمریکا، اگرچه روزنامه نگاری توانا بودم، هشت بار تقاضایم برای کار دائمی رد شد، دلیلش هم فشار از سوی مأموران ساواکی آقای رضا پهلوی بود، که در صدای آمریکا صاحب نفوذ بودند و آنها همه گونه تلاش خود را برای خاموش کردن این قلم انجام دادند؛ چرا که مرا به عنوان یک چالش برای آقای رضا پهلوی برای احیاء سلطنت در ایران می دیدند.  اثبات ساده واجد شرایط بودن این قلم آنکه بدون هیچ پشتیبان و با همه این دشمنی ها نه تنها هشت سال آنجا کارم را لازم داشتند بلکه با بودجه صفر سایت ایرانسکوپ را در اوقات فراغت درست کردم که در تأثیرگذاری قابل مقایسه است با صدای آمریکا که 75 میلیون دلار بودجه دارد، وگرنه این اندازه ساواکی های آقای رضا پهلوی و اطلاعاتی های رژیم حمله سایبری به ایرانسکوپ نمی کردند.
 

6. اف بی ای می تواند تمام این اطلاعات را تأیید کند. سوابق استخدام این قلم در صدای آمریکا را می شود از طریق اداره مالیات آمریکا تأیید کرد زیرا هر 8 سال مالیات پرداخت کرده ام و اسناد آن در اداره مالیات موجود است. بنابراین اگر صدای آمریکا بگوید در آنجا کار نمی کردم، دروغ گفته و چنین دروغی ارتکاب جرم است و اسناد اداره مالیات آمریکا نشان می دهد که از چهارم جولای 2005 تا ژانویه 2013، هشت ساعت در روز، شش روز هفته،در وی او ای کار کرده ام.

 

7. عوامل ساواکی آقای پهلوی در آمریکا باعث شدند که همه این 8 سال بیمه نداشتم زیرا به خاطر فشار آنها استخدام رسمی نشدم، اگرچه به عنوان یک روزنامه نگار واجد شرایط بودم، اما شغل دائمی به کسانی داده شد که به مراتب کمتر واجد شرایط بودند. و عدم داشتن بیمه، باعث شد همسرم دست راست خود را از دست داد چون به آرتروز روماتویید مبتلا بود و ما نمی توانستیم مخارج درمان پزشکی لازم را بپردازیم. همچنین به همین دلیل امروز در سن پیری، بازنشستگی برای آن 8 سال کارم در صدای آمریکا، دریافت نمی کنم.

 

8. آقای رضا پهلوی نسبت به آنچه که در صدای آمریکا برای این قلم اتفاق افتاده، مسئول است، و همچنین مأموران ساواکی او درباره ام بدگویی کرده اند و مرا در گزارشهایشان به آژانس های دولت آمریکا بعنوان مأمور جمهوری اسلامی معرفی کرده اند که به شانس این قلم برای گرفتن شغل تازه در 6 سال گذشته در شهر واشنگتن، آسیب جدی وارد کرد. از اف بی آی می خواهم که هم در مورد اینجانب و هم در مورد آنها تحقیقات به عمل آورد و درباره دروغهایی که درباره این قلم پراکنده اند، نتیجه را اعلام کند. شمار زیادی از فعالان قدیمی اپوزیسیون شخصاً مرا می شناسند و این ادعاهای دروغ ساواکی های مرتبط به آقای رضا پهلوی فقط خود ایشان و تشکیلات ساواکی هایی را که برایشان کار می کنند، بی اعتبار می سازد. این مأموران ساواکی از کانالهای مخفی به مقامات آمریکایی برای آسیب زدن به آنهایی که با بازگشت سلطنت به ایران مخالفند، و این قلم یکی از آن جمهوریخواهان ثابت قدم هستم، استفاده می کنند. آنها فقط ایرانیان جمهوری خواهی را دوست دارند که در مورد بازگشت سلطنت ولرم باشند.

 

9. بدگویی های آنها در مورد این قلم همچنین به دیگر اعضای خانواده ام برای کار در منطقه واشنگتن آسیب زده است و آقای رضا پهلوی مسئول آنچه برای اعضای خانواده ام افتاده نیز هست، زیرا اکثر مشاغل در منطقه واشنگتن نظیر صدای آمریکا به دولت مرتبط هستند، و چنین اتهاماتی، به ویژه هنگامی که یکی از تبار ایرانی است، می تواند باعث از دست دادن فرصت های شغلی شود. ما که بخاطر فعالیت سیاسی از نظر مالی کمکی برای خانواده مان نیستیم، با این کارهای ساواکی های تشکیلات آقای رضا پهلوی، باری هم بر دوش خانواده مان اضافه کرده اند.

 

10. تشکیلات آقای رضا پهلوی در واشنگتن را مأموران ساواک می گردانند و آنها از این قلم در 25 سال گذشته در اینترنت چون درباره جنایات ساواک در دوران شاه حرف زده ام، ناخشنود هستند و همه این کارهایشان انتقام از من و خانواده ام است. مأمورانشان در تالارهای بحث هنوز عبارات حساب شده توهین آمیز تحریک کننده بعنوان کامنت زیر مطالب این قلم می گذارند که به فحش و فحشکاری برسد که خصلت شعبان بی مخ بود که تا آخر هم آقای رضا پهلوی با او در همین آمریکا متحد بود، البته این مأموران ساواکی عاشق آن هستند که دعوا راه بیاندازند تا حملات خود به این قلم و دیگران را توجیه کنند. هدف آنها حمله و نفس کش دادن به کسانی است که بطور جدی با به قدرت رسیدن آقای رضا پهلوی در ایران و بازگرداندن سلطنت به ایران با استفاده از ایالات متحده آمریکا مخالفند. البته رفتار این مأموران ساواکی بیانگر همان خصائل شعبان بی مخ است اما اهدافشان را به اشکال موذیانه تر، دنبال می کنند.

 

11. شخصاً بارها نامه سرگشاده به شاهزاده رضا پهلوی نوشته ام اما تغییر رفتاری در ایشان ندیده ام همانگونه که در رژیم اسلامی و رژیم شاه پیش از آنهم ندیدم (1). هیچیک از موضوعاتی که مطرح کرده ام در فضای خصوصی آقای رضا پهلوی نیست و همه در فضای عمومی است. این قلم به عکس ساواکی های مأمور آقای پهلوی، هیچگاه پرده دری از فضای خصوصی کسی نمی کنم که به خود و خانواده شان مربوط است.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

بیست و هشتم مهرماه 1397
October 20, 2018

 

پانویس:

 

1. آقای رضا پهلوی دوباره ساواکی های هوادار شما در آمریکا حمله اینترنتی آغاز کرده اند
http://www.ghandchi.com/2305-reza-pahlavi-savak.htm
Mr. Reza Pahlavi, Your Savaki Supporters have again Started Internet Attacks in the US
http://www.ghandchi.com/2305-reza-pahlavi-savak-english.htm

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

SEARCH