Sam Ghandchiسام قندچي قاتلان امید دوباره به راه افتاده اند

سام قندچی
http://www.ghandchi.com/1480-ghaatelaane-omid.htm

 

آقای حسن روحانی چرا تهدیدکنندگان مسیح علی نژاد را، که از داخل ایران رسماً این خانم را تهدید به مرگ کرده اند، بازداشت نمی کنید؟ * 

 

کمی بیش از یکسال از انتخاب محمد خاتمی به ریاست جمهوری ایران نگذشته بود که دانشجویان، خواستهای ملت ایران را در دانشگاه، با به چالش کشیدن سید محمد خاتمی بیان می کردند، هنگامیکه مردم می گفتند که خاتمی رییس جمهور ما و نور امید برای ایران است، در آن روزگار، قاتلان امید از پای ننشستند و قتل سبعانه فروهر ها را رقم زدند و می خواستند به بخشی از اپوزیسیون یعنی نیروهای کرد نسبت دهند، اما نتوانستند (1)، با اینحال رسیدگی قضایی به آن پرونده پس از مرگ سعید امامی با داروی نظافت در زندان، مختومه اعلام شد. این اولین بار در جمهوری اسلامی نبود که قاتلان امید جنبش مردم را از نفس انداختند. در همان اول انقلاب که جنبش برای دموکراسی خواهی می رفت که عمق پیدا کند، وقتی نشریات گوناگون در کشور منتشر می شد و اجتماعات آزاد همه جا دیده میشد، به ناگاه جریان "آتش به اختیار"  دانشجویان خط امام راه افتاد (2) و آیت الله خمینی هم بهتر از این نمی توانست راهی برای خاموش کردن جنب و جوش ترقی خواهانه در ایران پیدا کند، دولت بارزگان را ساقط کرد و در پی آنهم حمله عراق آمد که آیت الله خمینی آن را نعمت خواند. البته اگر رویداد دانشجویان خط امام در آغاز، "آتش به اختیار" بود، ولیکن اکثر  اقدامات قاتلان امید در همه 38 سال گذشته با برنامه از بالا صورت گرفته است (3).

 

در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، مردم ایران از تحریم انتخابات حمایت نکردند و بار دیگر با این امید به پای صندوق های رأی رفتند که از طریق جنبش مدنی به خواستهای خود دست پیدا کنند (4). به همین دلیل نیز با پیروزی مجدد حسن روحانی به ریاست جمهوری، جنبش مردم برای کسب مطالبات خود که در رأس آن جدایی مذهب و دولت قرار دارد، بالا گرفته است و این امر برای قاتلان امید ناخوشایند است. همانگونه که در روزهای پس از انتخاب سید محمد خاتمی به ریاست جمهوری، با فتوای از بالا، طرح قتل فروهر ها ریخته شد، امروز با برنامه هایی نظیر تهدید مرگ به خانم مسیح علی نژاد (5)، هدف مشابهی دنبال می شود، و همزمان نیز امیدِ قاتلان امید، راه انداختن جنگی تازه در منطقه خاورمیانه است. اعتراض مردم به حضور نظامی ایران در سوریه در واقع خیلی آگاهانه است چون همانطور که 5 سال پیش بحث شد نتیجه دخالت ایران در سوریه و عراق کاملاً متفاوت خواهد بود (6).

 

قاتلان امید در دوران جنبش سبز نشان دادند که برای کشتن امید مردم حتی از راه انداختن جنایاتی نظیر آنچه در کهریزیک روی داد، ابایی ندارند و تا به امروز، بجای آنکه قوه قضاییه مسؤلان آن جنایات را محاکمه کند، آقایان میرحسین موسوی، مهدی کروبی و خانم زهرا رهنورد را در حصر نگهداشته است.  اینکه مردم ایران همچنان امید به اصلاح رژیم دارند، حق انتخاب مردم است، اما راه حل ایران تغییر رژیم به جمهوری دموکراتیک و سکولار است (7). حزب سکولار دموکرات ایرانیان که یکسال پیش تأسیس شد، آغازی است برای ایجاد ائتلاف آلترناتیو (8)، که بتواند در برابر قاتلان امید، جنبش مردم ایران را برای دستیابی به رژیمی دموکراتیک و سکولار رهبری کند، و به پیروزی رساند (9).

 

سی و هشت سال است که مردم ما زحمت می کشند و خون می دهند اما  تصور می کنند قرار است از آسمان مهدی موعودی ظهور کند و به رژیم استبدادی جمهوری اسلامی پایان دهد؛ اما، واقعیت این است که تشکیلات می تواند این مهم را، به انجام رساند. آیت الله خمینی نیز از تشکیلات روحانیت برای رهبری جنبش مردم و برای پایان دادن به رژیم گذشته و ایجاد جمهوری اسلامی، استفاده کرد. به حزب سکولار دموکرات ایرانیان و تلاشهای مشابه در داخل ایران کمک کنیم تا به این کابوس 38 ساله پایان دهیم. دخیل بستن به امامزاده هایی که شفا نمی دهند اما کور می کنند، راه چاره نیست (10).
 

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

 

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com

http://www.ghandchi.com

نهم تیر ماه 1396
June 30, 2017


پانویس:


1. درباره روایت اصلاح طلبان از ترور فروهرها
http://www.ghandchi.com/1243-forouhars.htm

 

2. آتش به اختیار: از دانشجویان خط امام تا حمله به سفارت عربستان
http://www.ghandchi.com/1466-atash-beh-ekhtiar.htm

 

3. خانم شیرین عبادی کجای قتل های زنجیره ای آتش به اختیار بود
http://www.ghandchi.com/1474-shirin-ebadi.htm

 

4. چرا، و چگونه، تحريم انتخابات شکست خورد؟
http://isdmovement.com/2017/0517/052217/052217.Sam-Ghandchi-Why-tahrim-was-defeated.htm

 

5. تهدید مرگ به خانم مسیح علی نژاد بخاطر چهارشنبه های سفید
http://www.ghandchi.com/1479-masih-alinejad.htm

 

6. تفاوت اثر دخالت ايران در سوريه و عراق
http://www.ghandchi.com/691-IranSyria.htm

 

7. ایران-جمهوری آینده نگر-ویرایش سوم
http://www.ghandchi.com/411-FuturistRepublic.htm
Iran-Futurist Republic-Third Edition
http://www.ghandchi.com/411-FuturistRepublicEng.htm

 

8. نگاهی به شمارهء دوم فصلنامهء گیتی مداری
http://isdmovement.com/2017/0617/062817/062817-Sam-Ghandchi-Gitimadari2.htm

 

9. چند کلمه درباره حزب سکولار دموکرات ایرانیان-آینده نگر
http://www.ghandchi.com/1408-iranian-secular-democratic-party-futurist.htm
A Few Words about Iranian Secular Democratic Party-Futurist
http://www.ghandchi.com/1408-iranian-secular-democratic-party-futurist-english.htm

 

10. دخیل بستن به امامزاده ای که شفا نمی دهد اما کور می کند
http://www.ghandchi.com/1265-emamzadeh-mojeze.htm

 
 

 

 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

SEARCH