Sam Ghandchiسام قندچيآقای علم‌الهدی، فتوای شما برای قانونگراهای دانشگاه مشهد چیست؟
سام قندچی
http://www.ghandchi.com/1394-mortad-alamolhoda.htm

 

حضرت آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی،

 

ده روز پیش شما فتوایی صادر کردید که به تفسیر آقای اکبر گنجی، حکم ارتداد برای سکولارها بود (1)، البته این قلم تردید خود را همان روز در مورد منظور شما، مطرح کرد (2)، اما هنوز از شما اطلاعیه ای در مورد فتوای مورد بحث صادر نشده که آیا تفسیر آقای گنجی از حرف شما درست بوده یا نه؟ ضمناً 10 روز نگذشته و امروز در اینترنت اعتراض دانشجویانی قانونگرا در مشهد، به شما و آقای ابراهیم رییسی مطرح شده که کردار شما را ضدقانون و خودسرانه ارزیابی کرده اند (3).

 

حالا آیا فتوای شما درباره سکولارها شامل قانونگراها نیز خواهد شد؟ کلاً بالاخره فتوای شما درباره سکولارها چیست؟ اینطور که پیش میرویم گویا کم کم همه مردم ایران از نظر جنابعالی مرتد و کافر هستند. اگر به خاطر داشته باشید، در انتخابات پیشین، آیت الله خامنه ای از سکولارها درخواست کرد که گرچه با جمهوری اسلامی مخالفند اما در انتخابات شرکت کنند و رأی دهند. اما اگر حرف شما درست نقل شده باشد، چگونه می شود آیت الله خامنه ای از مرتدها، البته آنگونه که می گویند شما سکولارها را در فتوای خود ذکر کرده اید، چنین درخواستی کرده باشند؟

 

امید است شما هرچه زودتر درباره این مواضعی که گفته می شود، اعلام کرده اید، در مطبوعات تکذیب کنید یا اگر درست است، تأیید کنید، که مردم هم تکلیف خود را بدانند. در عصر اینترنت این کارها خیلی با سرعت انجام می شود و 10 روز از مقاله آقای اکبر گنجی در مورد فتوای شما گذشته است و خبری از شما درباره فتوای مورد بحث نیست. لطفاً دوباره به سخنان دانشجویان انجمن اسلامی شهر محل اقامت خودتان مشهد گوش کنید، تا مطلب درست دستگیرتان شود (3).


به امید 
جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com   
http://www.ghandchi.com   
سی ام فروردین ماه 1396
April 19, 2017


پانویس:

 

1. اکبر گنجی: فتوای ارتداد مسلمان‌های سکولار و دفاع از "آیت‌الله قتل عام"
http://news.gooya.com/2017/04/post-2635.php

 

2. سام قندچی: آقای گنجی، شاید منظور احمد علم‌الهدی را درست متوجه نشده اید
http://www.ghandchi.com/1381-akbar-gani-alamolhoda.htm

 

3. سخنان دانشجویان قانونگرای انجمن اسلامی در دانشگاه مشهد درباره رفتارهای آیت الله احمد علم‌الهدی و حجت الاسلام ابراهیم رییسی

http://goo.gl/pQ8DS

 


مطلب مرتبط

حزب سکولار دموکرات ایرانیان
http://goo.gl/ncSFhR

 

 

 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

 

 

SEARCH