Sam Ghandchiسام قندچيایران بر سر دو راهی
سام قندچی
http://www.ghandchi.com/1041-iran-crossroad.htm 
Iran at Crossroads
http://www.ghandchi.com/1041-iran-crossroad-english.htm 

رژیم حاکم بر ایران برای نخستین بار پس از 37 سال، پس از امضای توافق وین یا برجام نمی تواند ادعا کند که در معرض حمله خارجی است و افکار عمومی بر زندگی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مردم در داخل ایران و نحوه اداره کشور توسط نظام جمهوری اسلامی، متمرکز شده است. رهبران جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با اپوزیسیون سیاسی در شرایطی قرار دارند که شاه در 1356 قرار داشت وقتی آخرین فرصت ها را برای تغییر مسالمت آمیز، سوزاند و دست آخر هنگامی به نخست وزیری شاپور بختیار تن داد که دیگر دیر شده بود و  رادیکالیسم خمینی به آلترناتیو مردم برای تغییر در کشور، تبدیل شده بود.

 

خواست تغییر مسالمت آمیز در جمهوری اسلامی ایران به اصلاح طلبان اسلامی خلاصه نشده و نیروهای سکولار را در بر می گیرد که همه این سالها برای تغییری مسالمت آمیز کوشش کرده اند. اما نه تنها هنوز موسوی و کروبی و رهنورد آزاد نشده اند بلکه تمام تلاشهای سکولارهای مسالمت جو برای برداشتن مانع نظارت استصوابی و شرکت در انتخابات اسفندماه 1394 بی نتیجه مانده است و اگر در آخرین سال دولت شاه بخاطر تنگ نظری رژیم و عدم دادن امکان به راه تغییر مسالمت آمیز، رادیکالیسم خمینی به آلترناتیو مردم تبدیل شد، اینبار می رود تا رادیکالیسم سازمان مجاهدین خلق به آلترناتیو مردم در برابر نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شود.

 

همانگونه که قبل از انقلاب در مورد رادیکالیسم خمینی نظرم را به روشنی بیان کردم و هواداران آیت الله خمینی بینی ام را شکستند، شخصاً نظرم را در مورد سازمان مجاهدین خلق بیش از دهسال پیش در کتاب "ایران آینده نگر" به روشنی نگاشته ام و از خوانندگان تقاضا می کنم تصور نکنند می دانند آن تحلیل چیست و نوشته را که لینک آن در زیر آمده لطفاً دقیق مطالعه کنند (1). سازمان مجاهدین خلق نوع شیعی داعش است با همه محدودیتهای دامنه نفوذ اسلام شیعه در منطقه. آنها تنها گروه سیاسی ایرانی بودند که سال گذشته هنگام تسخیر موصل از داعش حمایت کردند (2). تازه ترین حملات یکی از هواداران سازمان مجاهدین را به اینجانب که چند روز پیش در سایت بالاترین نوشته شده نیز در لینکی که در زیر درج شده می توانید مشاهده کنید (3).

 

واقعیت این است که هم رژیم و هم مردم ایران، امروز بر سر دو راهی قرار دارند و با سرکوب بیشتری که جمهوری اسلامی آغاز کرده است هر روز آلترناتیو مجاهدین برای ایران پر رنگ تر می شود.

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبير ایرانسکوپ
http://iranscope.blogspot.com 
http://www.iranscope.com 
http://www.ghandchi.com 
پانزدهم آبان ماه 1394
November 10, 2015

پانویس:

1. مجاهدین خلق، تشکیلاتی بعثی
http://www.ghandchi.com/343-MKO.htm
 

2. سازمان مجاهدین خلق ایران، داعش و جنگ عراق
http://iranglobal.info/node/35258

 

3. حملات یکی از هواداران سازمان مجاهدین خلق به اینجانب که در سایت بالاترین درج شده است:

https://www.balatarin.com/permlink/2015/11/4/3992938

https://www.balatarin.com/users/samghandchi/links/submitted

 

 


متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com 

 


 

SEARCH