Sam Ghandchiسام قندچي زنده یاد فرامرز اصلانی: عرض تسلیت به خانواده و دوستان او و همه ی ملت ایران

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/4520-faramarz-aslani.htm

پی نوشت 4 فروردین 1403: لازم به یادآوری است، آقای محمود قربانی که یک برنامه ی تلویزیونی را از لوس آنجلس منتشر می کنند، حملات شدیدی را علیه آقای داریوش اقبالی، در دو سه روز گذشته، در حاشیه ی خبرهای درگذشت زنده یاد فرامرز اصلانی، آغاز کرده اند! س. ق.

 

farmarz-aslani-dariush-eghbali

 

زنده یاد فرامرز اصلانی سه روز پیش در نخستین روز فروردین امسال چشم از جهان فروبست *. این نگارنده هیچ آشنایی شخصی یا تماسی با زنده یاد #فرامرز_اصلانی نداشتم، اما همیشه ترانه ی «یک دیواره» را که به همراه آقای داریوش اقبالی اجرا کرد، دوست داشتم و همچنان گوش می کنم. یک گفتگوی بی بی سی با فرامرز اصلانی نیز که سه روز پیش در روز درگذشت آن زنده یاد، در فیسبوک خانم مینا اسدی منتشر شده بود، بسیار شنیدنی است!

 

دیدم این روزها در اینترنت در مورد تاریخ تولد زنده یاد فرامرز اصلانی بحث است و اینکه هنگام درگذشت، 69 سال سن داشته یا 79 سال، و فکر کردم این یادداشت را بنویسم! البته مطمئناً خانواده ی فرامرز اصلانی در مورد تاریخ تولد او از همه ی ما بهتر می توانند پاسخ دهند و مطمئنم خواهند داد!  این نگارنده نخستین بار فرامرز اصلانی را حدود یکسال قبل از اینکه در سال 1974 به ایران برگردم در یک کنگره ی کنفدراسیون در لوس آنجلس دیدم که با گیتار ترانه ای را با ریتمهایی شبیه فلامینگو می نواخت و آواز می خواند که خیلی هم اجرایی دلنواز بود! آن زمان از یکی از دوستان کنفدراسیون پرسیدم که ایشان کیست و از کجا آمده و در پاسخ شنیدم که از هواداران یکی از جریانات درون کنفدراسیون است و دوستم نام آن جریان را هم ذکر کرد که هواداران دیگری نیز آن جریان، در شهر لوس آنجلس داشتند هرچند آن گروه برخاسته از آلمان در اروپا بود و در آمریکا چندان حضوری نداشت! به هر حال آن زمان فرامرز اصلانی اقلاً دو سه سالی از این نگارنده جوانتر بود. در نتیجه فکر نمی کنم سن زنده یاد فرامرز اصلانی هنگام درگذشت 79 سال بوده و تاریخ تولد سال 1323 که صدای آمریکا و چند منبع خبری دیگر در روزهای اخیر اعلام کرده اند، درست به نظر نمیرسد! ضمناً در مورد آن کنگره کنفدراسیون و حضور فرامرز اصلانی در آن کنگره، در همه ی این سالها ذکری در جایی ندیده ام و دوستانی که بسیار تاریخ طولانی تری در کنفدراسیون دارند و در آن کنگره حضور داشتند، در قید حیات هستند و در اینترنت نیز فعالند و اگر اشتباه می کنم می توانند آنچه را اینجا نوشتم، تصحیح کنند! یاد و خاطره ی فرامرز اصلانی همیشه زنده و با همه ی ما خواهد بود.

 
به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE
http://www.ghandchi.com

4 فروردین 1403
March 24, 2024

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH