Sam Ghandchiسام قندچي سیامک دهقانپور: رژیم با حبس و آزار برادر مسیح علی‌نژاد به دنبال چیست

سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3269-masih-alinejad.htm

مطالب مرتبط: 1     2

   

siamak-dehghanpour-hamideh-aramideh

 

آقای سیامک دهقانپور در مورد حبس و آزار آقای علی علینژاد برادر خانم مسیح علینژاد و گیردادن رژیم اسلامی به بقیه ی خانواده ی خانم علینژاد، سؤال جالبی به شرح زیر در توییتر مطرح کرده است:

 

"جمهوری اسلامی می‌داند نه مسیح علی‌نژاد با این فشارها ساکت می‌شود نه مخالفان حکومت در ایران. وزارت اطلاعات و سپاه این راه بی‌نتیجه را در مورد بسیاری از روزنامه‌نگاران و کنشگران به کار گرفتند. پس آن‌ها از حبس و آزار علی علی‌نژاد و خانواده‌اش به دنبال چه هستند؟ رژیمی سراپا استیصال!" *

 

سالها پیش وقتی در یک شرکت کامپیوتری در سیلیکانولی کالیفرنیا کار می کردم همکاری چینی داشتم که اهل تایوان بود و به رغم جوانی و غیرسیاسی بودن، آدمی بود بسیار دانا و فرهیخته و مدت زیادی هم نبود که از تایوان به آمریکا آمده بود اما انگلیسی را خوب حرف میزد. می دید که در زمینه ی مسائل حقوق بشر در ایران فعال هستم. پرسید که از چه نیرویی در عالم سیاست ایران حمایت می کنم، در پاسخ او گفتم نیروهای دموکراتیک. او هم فوری گفت برایت متأسفم، اگر از دیکتاتورها حمایت می کردی می توانستی امید حمایت متقابل داشته باشی اما اگر از نیروهای دموکراتیک پشتیبانی می کنی، خودت خواهی بود و خودت! این حرف را با طنز نمی گفت، بلکه بسیار جدی حرف می زد و شاید سخنانش از تجربه ای برخاسته بود. امروز بعد از خواندن توییت آقای سیامک دهقانپور فکر کردم شاید امید رژیم اسلامی این است که خانم مسیح علینژاد را در زندگی به جمع بندی آن دوست تایوانی ام برساند که در آنصورت به عبارتی می شود گفت که رژیم موفق شده است؛ تازه آن دوستم از کشوری دموکراتیک آمده بود!

 

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

چهارم اردیبهشت ماه 1399
April 23, 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون-برگزیده

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران

http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

ghandchi-english-articles

 

SEARCH

 

ghandchi-all-articles