Sam Ghandchiسام قندچي اشتباه بزرگ در سخنان آیت الله احمد علم الهدی درباره امام زمان
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3120-alamolhoda.htm

مطالب مرتبط: 1    2    3    4

 

alamolhoda

 

درباره نظرات آیت الله احمد علم الهدی، پدر همسر و از هم پیمانان رییس قوه قضاییه ی ایران آیت الله ابراهیم رییسی، بسیار بحث کرده ایم. اما امروز آیت الله علم الهدی یک اشتباه بزرگ در سخنانشان راجع به امام زمان کردند. کل بیانات امروز ایشان در زیر نقل می شود که این تصور پیش نیاید که خارج از متن، سخنان ایشان تفسیر می شود:

 

"به نقل از سایت «نواندیش» مورخ 23 بهمن ماه 1398: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: وظیفه حوزه علمیه تربیت نیرو برای امام زمان (عج) است و این کار در زمانی که دشمن با همه توان خود به دنبال براندازی اسلام است کار آسانی نیست. به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد علم الهدی روز چهارشنبه در نشست مدیران مدارس علمیه خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی در مشهد افزود: مدیران حوزه علمیه در شعاع آموزشی خود چندین نفر را برای سربازی امام عصر (عج) تربیت می‌کنند که این کاری بزرگ است. وی ادامه داد: در تربیت نیرو، برگزاری درس اخلاق، یک دهم کار است. آنچه اهمیت دارد فضاسازی و جوسازی در مدرسه است که فضای فکری و فرهنگی از نظر بینش خاص بصیرتی ایجاد شده و نیروی مجاهد با انگیزه جهادی پرورش یابد. وی با بیان اینکه روحانیت سرمایه امام زمان (عج) است گفت: مدیریت حوزه علمیه یک مقام و منصب تشریفاتی نیست. کسی در این کار موفق است که پای کار بایستد و امروز آنچه اهمیت دارد پرورش نیرو در کنار آموزش است. نشست مدیران حوزه‌های علیمه استان‌های خراسان با حضور صد و هفتاد مرد و زن در مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد ادامه دارد. حوزه علمیه خراسان با هزار و 200 سال قدمت و 40 هزار طلبه در 169 مدرسه علمیه تحت نظر 2 هزار استاد، پس از حوزه علمیه قم دومین مرکز حوزوی ایران است. هم اکنون افزون بر 40 جلسه درس خارج و 400 جلسه درس سطوح عالی در حوزه علمیه خراسان برقرار است."

 

همانطور که در سطور بالا مشاهده می کنید حضرت آیت الله احمد علم الهدی می گویند: «روحانیت سرمایه امام زمان (عج) است». واقعاً بعد از 1146 سال تجربه، چطور می شود چنین ادعایی کرد هنگامیکه در واقع «امام زمان (عج) سرمایه روحانیت شیعه است»، و نه برعکس؛ سرمایه ای که در همه ی این قرون نه تنها به خوبی توسط روحانیت شیعه به کار افتاده بلکه بسیار هم برای روحانیت شیعه منفعت به بار آورده است. شخصاً نه آدمی مذهبی هستم و نه متخصص اسلام و تشیع، و شاید مراجع شیعه بتوانند در این مورد نظر دهند، اما آیت الله احمد علم الهدی کم لطفی می کنند که روحانیت شیعه را سرمایه ی امام زمان خوانده اند. با اینحال صرفنظر از این بحث معین، همچنان آنچه را حدود سه سال پیش آیت الله احمد علم الهدی در مورد ماجرای زن برهنه در کعبه گفتند، باید با طلا نوشت؛ شخصاً هیچگاه، پیش از سخنان ایشان در آن مورد نمی دانستم که اطلاعات بسیار مهم و درس آموزی در مورد اسلام بود. در پایان موضوع دیگری نیز لازم به یادآوری است؛ آیت الله علم الهدی در سخنرانی بالا می گویند: «در تربیت نیرو، برگزاری درس اخلاق، یک دهم کار است»، باید گفت اخلاقی که متکی به مذهب باشد ارزشی ندارد، حتی اگر صددرصدِ کارِ آموزشِ مذهبی به اخلاق تخصیص پیدا کند.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

بیست و سوم بهمن ماه 1398
February 12, 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

SEARCH