Sam Ghandchiسام قندچي قاتل آتنا اصلانی چیست

 سام قندچی

http://www.ghandchi.com/1506-ghaatele-atna-aslani.htm

 

 

فعالان حقوق بشر در ایران در دو هفته گذشته در ارتباط با قتل آتنا اصلانی، بسیار نوشته اند (1). برخی حزب اللهی های ایران هم در پاسخ این سؤال که قاتل چیست، بی حجابی کودکان را ذکر می کنند (2). اما باید گفت، قاتل، اسلامگرایی است، یعنی خود جمهوری اسلامی! چرا؟ برای اینکه سند 2030 یونسکو را زیر پا می گذارد (3). مهمترین پیشگیری از آزار جنسی کودکان و روش مقابله با پدوفیل ها یا بچه بازها، آموزش این اصل به خردسالان است که رازی بین کودک و بزرگسال، قابل قبول نیست، حتی اگر بزرگسال پدر و مادر باشد. حالا از خود سؤال کنیم که آیا باحجاب بودن کودکان، بیشتر باعث می شود که راز با بزرگسال را بپذیرند یا نه. اگر جواب منفی است، در آنصورت حجاب، بیشتر کودکان را در معرض آزار جنسی قرار می دهد.

 

بی شک آنچه در بالا گفته شد در جوامع دموکراتیک نظیر دموکراسی های غربی به کار میرود. اما  استبداد در ایران باعث می شود خانواده ها به کودکان بگویند که آنچه را در خانه گفته می شود، در مدرسه یا جای دیگری بازگو نکنند، که این هم در تضاد با اصل عدم قبول راز بین خردسال و بزرگسال است؛ و دوباره مقصر جمهوری اسلامی است که رژیمی دیکتاتوری است و باعث این دوگانگی در رفتار مردم با کودکان خود است. البته آقایان حزب اللهی که در این موارد نظر می دهند و می خواهند همه چیز را با حجاب حل کنند، خودشان همان دیکتاتورهایی هستند که جان مردم را به لب رسانده اند.

 

بهتر است در اینگونه موارد، نظر حقوقدانانی نظیر خانم نیره انصاری را مورد مطالعه قرار دهیم که از همان اول که بحث سند 2030 مطرح شد بطور مبسوط در این باره توضیح دادند، اما کجاست گوش شنوا (4).

 

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

 

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com

http://www.ghandchi.com

اول مرداد ماه 1396
July 23, 2017

پانویس
:

 

1. در مورد قتل آتنا اصلانی

https://www.facebook.com/NasrinSotoudehOfficial/posts/748595138680362

 

2. خانواده آتنا اصلانی: خواهان همراهی در شکایت از امیر تتلو هستيم!
http://isdmovement.com/Index-All/2017/0717/072417.htm
خانواده آتنا اصلانی، دختر بچه هفت ساله‌ای که در پارس آباد مغان مورد آزار جنسی قرار گرفته و به قتل رسیده است، از هنرمندان خواسته‌ است تا برای شکایت از امیرحسین مقصودلو (خواننده رپ معروف به تتلو) از آنها حمایت کنند. تتلو که به فعال اصولگرا معروف شده است، پس از انتشار خبر قتل آتنا اصلانی در نوشته‌ای در اینستاگرام، دلیل وقوع این قتل را بی حجابی این دختر هفت ساله دانسته بود. باشگاه خبرنگاران جوان با انتشار خبر شکایت خانواده اصلانی از امیر تتلو، ویدئویی را منتشر کرده است که در آن افراد حاضر در خانهء خانوادهء اصلانی، دربارهء نوشتهء او صحبت می‌کنند و از هنرمندان می‌خواهند تا با جمع کردن امضا در طرح شکایت به آنها کمک کنند. امیر تتلو در مطلب خود در اینستاگرام، درباره این موضوع نوشته بود: تصویراى لعنتى! تصمیماى شهوتى! من جغد بیدارى بودم که همه فقط تردم (طرد) کردن!! اینها گناه پدر و مادر و بد حجابى هستن. صد دفعه گفتم حجاب مهمه حتى واسه بچه‌ى کوچیک. والله به خدا این بچه اگه حجاب داشت شهوت و چشم بد دنبالش نمیوفتاد مردم!! چشماتون رو باز کنید. جورى که بچه‌هاى امروز حرف میزنن و برخورد میکنن یعنى به تکامل ذهنى رسیدن و باید حجاب داشته باشن تا در خطر نباشن. (کارتون از اسد بيناخانی - برای تصوير بزرگتر روی کارتون کليک کنيد)


3. داستان آیت الله ناصر مکارم شیرازی و سند 2030 یونسکو
http://www.ghandchi.com/1444-makarem-e-shirazi.htm

 

4. نیره انصاری: مخالفت [آقا] ی خامنه ای با ادامه ی اجرای سند (2030) سازمان ملل متحد و سازمان یونسکو!
http://goo.gl/MQ0P3H

 

 

 

 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

SEARCH