Sam Ghandchiسام قندچيسپاس از دوستان بالاترین برای ده سال خدمت
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/1348-balatarin-sepas.htm

 

در سایت بالاترین (1)، تاریخ دوازدهم فروردین ماه سال 1386 برروی حساب کاربری ام نشان داده شده (2)، یعنی حدود ده سال است عضو سایت بالاترین هستم و از خدمات دوستان بالاترین در همه این سالها، سپاسگزارم. شخصاً هیچیک از دست اندرکاران سایت بالاترین را نمی شناسم اما از طریق اینترنت تا حدی با خدمات برخی از آنها به جامعه ایرانی، آشنایی دارم، از جمله مؤسس سایت بالاترین آقای مهدی یحیی نژاد (3) که با عالیترین سطح تحصیلات فنی، وقت و زحمت زیادی را همه این سالها در سایت بالاترین کشیده و به تازگی نیز خدمات توشه (4) را برای کمک به کاربرانی که در ایران پشت دیوار فیلترینگ اینترنت قرار دارند، ایجاد کرده است.

 

فعالان دیگر سایت بالاترین بسیارند که نه تنها نام حقیقی آنها را نمی دانم بلکه قادر نیستم نام کاربری همه آنها را ذکر کنم، اما از همه آنها متشکرم که طی این سالها با دادن رأی به آنچه درج کرده ام به خوانده شدن مطالب این قلم، یاری رسانده اند. گرچه فرصت شرکت در بحث در بخش "نظر دهید" نداشته ام اما تلاش کرده ام به سؤالات در حد مقدور در مقالات بعدی، پاسخ دهم. همچنین بسیار شرمسارم که چون کاربری با نام حقیقی هستم نمی توانم محبت دوستانی را که به درج نوشته هایم در بالاترین رأی دادند، از طریق دادن رأی متقابل به مطالب درج شده آنها، جبران کنم. دلیل این امر نیز این بوده که قادر نیستم عدالت را اجرا کنم، چون نمی توانم بطور مرتب این سایت را دنبال کنم گرچه گهگاه مطالب دوستان مختلف را می خوانم. با اینحال برای قدردانی، لینک صفحه بالاترین را در سایت خود قرار داده ام (5). برای رفع هرگونه سوء تفاهم، این مطلب در قسمت "نظر دهید" در بالاترین نیز که لینک آن در پانویس آمده، ذکر شده است (6). ضمناً شاید راهی برای ساختن اگرِگِیتوری که بشود مطالب کاربران را یکجا خواند وجود داشته باشد، ولی این قلم از وجود چنین ابزاری در بالاترین، اطلاعی ندارم.

 

در پایان لازم است ذکر کنم برخی استاکرهای سازمان مجاهدین خلق همه این سالها چند لحظه بعد از درج مطلب از سوی این قلم که نشان می دهد وقتی برای مطالعه متن نداشته اند، زیر نوشته های اینجانب دشنام و حملات شخصی گذاشته اند که نه تنها خلاف مقررات بالاترین است بلکه استاک کردن اینجانب که فردی حقیقی هستم، خلاف قانون در آمریکا و قابل تعقیب قضایی است. البته همانطور که در مطلب ضمیمه در مورد سازمان مجاهدین خلق نوشته ام، از نظر این قلم، سازمان مجاهدین خلق درون اپوزیسیون ایران نیست، تشکیلاتی تروریستی، و در واقع داعش شیعی است. دیدگاهی که این مأموران تبلیغ می کنند این است که اگر کسی نظری مشابه این قلم درباره سازمان آنها دارد، مزدور رژیم جمهوری اسلامی است. از نظر این قلم هیچ فرقی بین داعشی های شیعه مجاهدین و داعشی های شیعه در قدرت در رژیم جمهوری اسلامی نیست و هرگونه شانتاژ آنها و مزدور خواندن این قلم و تهدیدهایشان نمی تواند دیدگاه این قلم را درباره سازمان مجاهدین خلق تغییر دهد و در واقع عملکرد آنها درباره مخالفان بهترین اثبات نظر این قلم است. حتی عملکرد مأموران این سازمان در بالاترین این موضوع را اثبات می کند که بعد از این همه سال اگر خود سازمان مجاهدین پشت این کارها در اینترنت نبود، حداقل کاری که می توانست بکند، محکوم کردن اینگونه اعمال تروریستی استاکرهایی بود که به روشنی بعنوان هواداران این سازمان در شبکه های اجتماعی فعالند و به آزار و اذیت کاربران مخالف مجاهدین می پردازند و رهبران سازمان مجاهدین خلق هیچگاه این افراد را محکوم نکرده اند. مجاهدین خلق امروز که در قدرت نیستند مقررات سایتی مانند بالاترین را زیر پا گذاشته و استاکر می فرستند، شاید اگر در قدرت بودند، مأموران امنیتی شان ما را فقط استاک نمی کردند و با گلوله هدف می گرفتند و یا که به شکنجه گاه می بردند (7).

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com
http://www.ghandchi.com

بیست و پنجم اسفند ماه 1395
March 15, 2017

پانویس:

 

1. آدرس سایت بالاترین

https://www.balatarin.com

 
2. حساب کاربری این قلم در در بالاترین

https://www.balatarin.com/users/samghandchi/links/submitted

 

3. حساب کاربری مهدی یحیی نژاد در بالاترین

https://www.balatarin.com/users/mehdi

 

4. سایت توشه
http://www.toosheh.org  
 

5. لینک برخی صفحات خواندنی کاربران در بالاترین

http://www.ghandchi.com/balatarin-links.htm

 

6. لینک این مطلب در سایت بالاترین

https://www.balatarin.com/permlink/2017/3/15/4462467

 

7. سازمان مجاهدین خلق
http://goo.gl/5j6W2R
 
Mojahedin Khalgh Organization, MEK, PMOI
http://goo.gl/GQ77Wb


 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

SEARCH