Sam Ghandchiسام قندچيسپاس از دوستان بالاترین برای ده سال خدمت
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/1348-balatarin-sepas.htm

 

در سایت بالاترین (1)، تاریخ دوازدهم فروردین ماه سال 1386 برروی حساب کاربری ام نشان داده شده (2)، یعنی حدود ده سال است عضو سایت بالاترین هستم و از خدمات دوستان بالاترین در همه این سالها، سپاسگزارم. شخصاً هیچیک از دست اندرکاران سایت بالاترین را نمی شناسم اما از طریق اینترنت تا حدی با خدمات برخی از آنها به جامعه ایرانی، آشنایی دارم، از جمله مؤسس سایت بالاترین آقای مهدی یحیی نژاد (3) که با عالیترین سطح تحصیلات فنی، وقت و زحمت زیادی را همه این سالها در سایت بالاترین کشیده و به تازگی نیز خدمات توشه (4) را برای کمک به کاربرانی که در ایران پشت دیوار فیلترینگ اینترنت قرار دارند، ایجاد کرده است.

 

فعالان دیگر سایت بالاترین بسیارند که نه تنها نام حقیقی آنها را نمی دانم بلکه قادر نیستم نام کاربری همه آنها را ذکر کنم، اما از همه آنها متشکرم که طی این سالها با دادن رأی به آنچه درج کرده ام به خوانده شدن مطالب این قلم، یاری رسانده اند. گرچه فرصت شرکت در بحث در بخش "نظر دهید" نداشته ام اما تلاش کرده ام به سؤالات در حد مقدور در مقالات بعدی، پاسخ دهم. همچنین بسیار شرمسارم که چون کاربری با نام حقیقی هستم نمی توانم محبت دوستانی را که به درج نوشته هایم در بالاترین رأی دادند، از طریق دادن رأی متقابل به مطالب درج شده آنها، جبران کنم. دلیل این امر نیز این بوده که قادر نیستم عدالت را اجرا کنم، چون نمی توانم بطور مرتب این سایت را دنبال کنم گرچه گهگاه مطالب دوستان مختلف را می خوانم. با اینحال برای قدردانی، لینک صفحه بالاترین برخی از این کاربران را در پانویس لیست کرده ام (5).  مطمئناً بسیاری از دوستان را از قلم انداخته ام و از این بابت پوزش می خواهم و اگر ممکن است در قسمت "نظر دهید" این لینک در بالاترین (6)، لینک کاربری خودتان در بالاترین را درج کنید که در صورت امکان به پانویس، اضافه شود. ضمناً شاید راهی برای ساختن اگرِگِیتوری که بشود مطالب کاربران مورد نظرتان را یکجا بخوانید وجود داشته باشد، ولی این قلم از وجود چنین ابزاری در بالاترین، اطلاعی ندارم.

 

در پایان لازم است ذکر کنم برخی استاکرهای سازمان مجاهدین خلق همه این سالها چند لحظه بعد از درج مطلب از سوی این قلم که نشان می دهد وقتی برای مطالعه متن نداشته اند، زیر نوشته های اینجانب رأی منفی گذاشته اند که نه تنها خلاف مقررات بالاترین است بلکه استاک کردن اینجانب که فردی حقیقی هستم، خلاف قانون در آمریکا و قابل تعقیب قضایی است. البته همانطور که در مطلب ضمیمه در مورد سازمان مجاهدین خلق نوشته ام، از نظر این قلم، مجاهدین خلق درون اپوزیسیون نیست و تشکیلاتی تروریستی است و در واقع داعش شیعی است. حتی عملکرد مأموران این سازمان در بالاترین این موضوع را اثبات می کند که بعد از این همه سال اگر خود سازمان مجاهدین پشت این کارها در اینترنت نبود، حداقل کاری که می توانست بکند، محکوم کردن اینگونه اعمال تروریستی استاکرهایی بود که به روشنی بعنوان هواداران این سازمان در شبکه های اجتماعی فعالند و به آزار و اذیت کاربران مخالف مجاهدین می پردازند و رهبران سازمان مجاهدین خلق هیچگاه این افراد را محکوم نکرده اند. مجاهدین خلق امروز که در قدرت نیستند مقررات سایتی مانند بالاترین را زیر پا گذاشته و استاکر می فرستند، شاید اگر در قدرت بودند، مأموران امنیتی شان ما را فقط استاک نمی کردند و با گلوله هدف می گرفتند و یا که به شکنجه گاه می بردند (7).

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com
http://www.ghandchi.com

بیست و پنجم اسفند ماه 1395
March 15, 2017

پانویس:

 

1. آدرس سایت بالاترین

https://www.balatarin.com


2. حساب کاربری این قلم در در بالاترین

https://www.balatarin.com/users/samghandchi

 

3. حساب کاربری مهدی یحیی نژاد در بالاترین

https://www.balatarin.com/users/mehdi

 

4. سایت توشه
http://www.toosheh.org  
 

5. لینک برخی صفحات خواندنی کاربران در بالاترین

http://www.ghandchi.com/balatarin-links.htm

 

6. لینک این مطلب در سایت بالاترین

https://www.balatarin.com/permlink/2017/3/15/4462467

 

7. مجاهدین درون اپوزیسیون نیست، داعش شیعی است
http://www.ghandchi.com/1332-mko-shiite-daesh.htm
Mojahedine Khalgh, a Shiite Version of Daesh
http://www.ghandchi.com/343-MKOEng.htm

 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

SEARCH