Sam Ghandchiسام قندچيایرانیان و دونالد ترامپ
سام قندچی
http://www.ghandchi.com/1063-iranians-trump.htm
 

ماه نوامبر سال آینده میلادی انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا خواهد بود و از هم اکنون بحثهای مربوط به پرزیدنت آینده این کشور داغ شده است.

 

کاندیداهای هر دو حزب اصلی آمریکا نظرات خود را در ارتباط با ایران و ایرانیان بیان داشته اند، اما با اینکه سخنان اخیر دونالد ترامپ در مورد مسلمانان مشخصاً در مورد ایرانیان نبوده توجه جامعه ایرانی را به خود جلب کرده است (1).

 

از جمله آقای احمد رضا بهارلو روز گذشته در یادداشتی مفصل به سخنان اخیر دونالد ترامپ و لایحه اخیر مجلس نمایندگان علیه آمریکایی هایی که از تبار کشورهای مسلمان هستند پرداخته که نشان می دهد ایرانیان با اینکه اقلیت کوچکی در آمریکا هستند آزادند نظرات خود را هرچه باشد در مورد کاندیداهای ریاست جمهوری و مجلس این کشور بیان کنند. ای کاش روزی مهاجرانی که در ایران زندگی می کنند نیز بتوانند نظرات خود را با آزادی در مورد کاندیداهای ریاست جمهوری و مجلس در ایران بیان کنند. البته قبل از آن باید خود ایرانیان از چنین آزادی های سیاسی در ایران برخوردار باشند.

 

نوشته آقای بهارلو در زیر ضمیمه شده است (2).

به امید
 جمهوری آینده نگر
دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
http://www.iranscope.com  
http://www.ghandchi.com  
بیستم آذر ماه 1394
December 11, 2015

پانویس:
 

1. آقای ترامپ و واقعیت تازه مسلمانان
http://www.ghandchi.com/1059-trump-muslims.htm 

Mr. Trump and the New Muslim Reality
http://www.ghandchi.com/1059-trump-muslims-english.htm

 

2. احمد رضا بهارلو: وقتى نفهمى توام با سوء نیت یكطرف با بى صاحبى طرف دیگر قاطى میشود!

https://goo.gl/s1WVL5

اگر خیال میكنید نفهمى و بى سوادى توام با سوء نیت مختص و در انحصار مجلس جمهورى اسلامى است، كلا در اشتباهید چون در همین شهر واشنگتن قانونگزارانى بى سواد و فاقد درایت و لیاقت و ضمنا مطیع و فرمانبر سرمایه داران و نهادهاى خاص و ناپاك سیاسى وجود دارند كه نسبت دادن صفت "خر" بانها، توهین به ذات و نهاد پاك خرها محسوب میشود.
این جمع نخود هر آش كه هردوسال یكبار بیشترشان با كمك هاى مادى انتخاباتى صاحبان منافع خاص از هرده كوره و یالغوزآبادى روانه مجلس نمایندگان آمریكا میشوند و اطلاع و آگاهیشان از دنیاى خارج از شهرك خود در حد بلد بودن حتى تلفظ نام كشورها و جاهاى دیگر دنیانیز نیست، امروزه بنا به دستوراتى كه دریافت میكنند و همین طور بلاهت فطرى و ذاتى، خود را داخل امور و سیاست خارجى آمریكا هم میكنند و وامصیبتا!
بعد از فاجعه كوردلی و بیرحمی دو راس مخلوط نرینه و مادینه شهادت طلب و آدمكش در كالیفرنیا، مجلس نمایندگان آمریكا برای آنكه خیال نكنند لال است لایحه ای موسوم به HR 158 را در این رابطه بتصویب میرساند كه خدا وكیلی در حد همان است كه به كلاغ گفتند حرف بزن ، فرمود،" گه گه گه". در این لایحه ضدبشری كه اگر مجلس سنا هم با اكثریتی كه فرمانبرداران حضرت ناتانیاهو در آنجا دارند بتصویب برسد و خدای ناكرده رئیس جمهور هم زیر فشار تندروها ناچار بامضای آن شود بصورت قانونی در میاید كه هدف اصلی آن ایرانیان و بخصوص ایرانیان آمریكایی است كه بطور عمومی از "بی صاحبی" در رنج و عذابند و تبدیل شده اند به چوب دو سر طلا كه خیر، چوب دو سر چه عرض كنم.
بعد از چرند بافی های دانالد ترامپ كله ذرتی، در مورد ممنوعیت ورود همه مسلمان ها به آمریكا، این بار بی صاحب ترین ملیت یعنی ایرانی ها و ایرانی آمریكایی ها تحت پوشش مردم پسند مبارزه با تروریسم هدف قرار گرفته اند و از مصیبت روزگار ایرانی آمریكایی های صاحب سرمایه و پول هنوز بی خبر از عظمت فاجعه اكثرا دنبال ماتحت همان نمایندگان ایرانی ستیز، بو میكشند و كلی هم به ستاد انتخاباتی ان ها كمك میكنند. در جمع جنایتكاران یازدهم سپتامبر ١٥ راس آنها از عربستان سعودی صادر شده بود و هزینه كل القاعده و بوكوحرام و تالبان و كلیه جانوران اسلام چی را همه بجز شیخ سعدی و خواجه حافظ شیرازی میدانند كه از عربستان تامین میشود.
ارتباط تنگاتنگ داعش با تركیه و اردوغان هم كه هر كور و كری نیز از آن آگاه است ، پاكستان هم كه مركز تولید كور و كچل های انتحاری اسلامی است و باز همه میدانند و امری آشكار است، آنوقت همان شهروندان صادره از عربستان و همان پولهای میلیاردی از كویر وشنزار صاحب نفت، و همان پاكستان تولیدكننده جاهلین اسلامی و روانه ساختنشان به مكتب های مخوف وهابی و همچنین همان تركیه اسیر دست اردوغان داعش طلب یكسره توسط مجلس دخوهای آمریكایی نادیده گرفته شده و ایرانیان بخت برگشته هدف قرار میگیرند كه علیرغم آنهم سم پاشی های ناتانیاهو و مزخرف پرانی های خامنه ای و چاقو كشان سپاه و بسیج، هرگز در هیچیك ازین اعمال انتحاری تروریستی حضور نداشته اند. نه در آمریكا و نه اروپا.
ایرانی های آمریكایی نیز كه اكثریتشان دلیل حضورشان در اینجا نازل شدن مصیبت خمینی و آخوند ها بر مملكتشان بوده و با تلاش و سخت كوشی گلیمشان را بهتر از هر قومی از آب بیرون كشیده اند، در این مورد انگار یا مغزشان از كار افتاده یا زبانشان و یا هردو.
جهت بیدارى باطلاعتان میرسد كه شما اگر هم بى خیال این باشید كه ایرانیان بى صاحب و بیگناه از همین اندك حق گرفتن ویزا هم محروم شوند و آرزوى دیدن بستگانشان در این مملكت نیز همچون بسیار آرزوهاى برباد رفته برایشان برویا و خواب خیال تبدیل شود، توجه داشته باشید كه شما در حال حاضر با پاسپورت آمریكائى میتوانید به ٣٩ كشور عمده و بدردخور دنیا تشریف ببرید، بدون ویزا، و تا ٩٠ روز هم آنجا بمانید، در صورتى كه لایحه ایرانى ستیز مجلس نمایندگان آمریكا بصورت قانون در آید، این حق از شما سلب میشود. یعنى شما میشوید یك شهروند درجه دو آمریكا همراه با عراقى الاصل ها و سورى الاصل هاى فلكزده.
ما هزاران وكیل و متخصص حقوقى ایرانى آمریكائى در این مملكت داریم، منتظرید بنده بروم و این لایحه ضد قانون بشرى را بچالش بكشم؟ شما جناب میلیونر صاحب نام و نفوذ حداقل كمك هاى مالى مستمرخود را ازین جماعت ناتانیاهوزده دریغ كن . مشكل ما اى جناب با جمهورى لجن اسلامیست نه با ایرانى ها كه خود جنابعالى هم بالا بروى و پائین بیائی بخاطر همان ذكر محل تولد در پاسپورت مبارك باید در بدبختیشان سهیم شوى.
دنیا را آب میبرد اما و اینان را خواب.
با این تعداد و این سرمایه مادی و معنوی لال مانده اید كه بروید و یقه این كله پوك های خدمتگزار ناتانیاهو و شركایش را بگیرید كه، از جان این قوم ایرانی چه میخواهید؟
دو راس اسلام چی پاكستانی كه راس مادینه اش رفته و در عربستان آداب انتحار و آدم كشی را آموخته بایران و ایرانی چه ارتباط دارد؟ با ایرانی های آمریكایی مشكلت چیست؟
بهر حال دوست گرامى من بامید این قوم بخواب رفته نخواهم نشست، و بنا بحق شهروندى این سرزمین یك یك نمایندگان و سناتورهاى ایالت و منطقه ام را تلفن پیچ خواهم كرد و به پرسش خواهم گرفت.
رهبر و نماینده هیچ گروه و جمعى هم نیستم و نمیشوم . شما هم دوست دارید چند دقیقه وقت نازنین و گرانبهایتان را صرف بفرمائید!
 

مطلب مرتبط

Will Congress Use Trump's Racist Rhetoric to Create Second Class Americans
http://www.huffingtonpost.com/trita-parsi/will-congress-use-trumps-_b_8748200.html

 

Beheading the Blacksmith of Balkh: Iranian Americans scapegoated again
http://www.theguardian.com/world/iran-blog/2015/dec/10/iranian-americans-scapegoats-for-terrorist-acts-by-us-congress-hr158

 

مجازات آهنگر بلخ: دوباره ایرانی آمریکایی ها قربانی شدند
http://ir.voanews.com/content/us-house-visa-waiver-iran-guardian/3099422.html


 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com


 

 

 

SEARCH