Sam Ghandchiسام قندچي ای کاش اتهامات مأموران امنیتی علیه خانم نرگس محمدی حقیقت داشت
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/3355-narges-mohammadi.htm

مطالب مرتبط: 1     2     3     4     5     6     7     8     9     10     11     12

 

narges-mohammadi

 

روز گذشته خانم شیرین عبادی برنده ی جایزه صلح نوبل در گفتگویی صوتی، اقدامات تازه ی مأموران رژیم کوکلاکس کلانهای اسلامی حاکم بر ایران را علیه خانم نرگس محمدی بعنوان «تدارک مرگ خاموش نرگس» توصیف کرد. همچنین آقای مهدی محمدی برادر خانم نرگس محمدی در نامه ای سرگشاده می گوید برای اخذ آخرین دفاع، قاضی را به زندان فرستاده‌اند و در مورد اتهامات واهی به نرگس می نویسد:

 

«نرگس با برپایی جلساتی در زندان برای زندانیان، یا تحصن به خاطر کشته‌های آبان‌ماه کدام نظم زندان را به‌هم زده که اتهام حساب شده است؟ نرگس طُرفه زن مسلمانی است که در حقانیت مبارزاتش مورد احترام همه مجامع حقوق بشری جهان است. آیا هیچ مسلمان آزاده و معتقدی خواهد پذیرفت که او در روز عزا در ماه محرم، جلوی چشمان عده‌ای زندانی و زندانبان‌ها به رقص و پایکوبی بپردازد؟ این اتهامات واهی چیست که جمهوری اسلامی به مخالفان اصولی خود نسبت می‌دهد؟ آیا جز این است که می‌خواهید تلاش او را برای زنده نگه داشتن حقوق قربانیان آبان‌ماه لوث کنید؟»*

 

شخصاً صددرصد مطمئن هستم که حق با برادر خانم نرگس محمدی، و این اتهامات واهی است، اما ای کاش اتهامات مأموران امنیتی علیه خانم نرگس محمدی حقیقت داشت و همه ی مسلمانان در ایران این کارها را می کردند، چه در داخل زندان و چه در بیرون از زندان. نافرمانی مدنی در این رژیم اسلامی دقیقاً یعنی روزه خواری در ماه رمضان و رقصیدن در ماه محرم، چرا که این رژیم در 42 سال گذشته شعائر خود را بر مردم ایران در عرصه ی عمومی تحمیل کرده است و اتفاقاً مسلمانان باید خود را از این رژیم و مراسم مذهبی که به نام مردم ایران برگزار می کند، جدا کنند. و مطمئن باشید اگر در ایران، زودتر «تغییر رژیم» و ایجاد حکومتی سکولار دموکرات صورت نگیرد، شاهد همین نوع مقاومتها بطور وسیع از سوی مردم در زندان و بیرون از زندان خواهیم بود. این مذهب نیست که امر خصوصی مردم باید باشد، بلکه شعائر تحمیلی رژیم اسلامی در حقیقت، فاشیسم در عرصه ی عمومی است و باید هر انسانی جدا از اعتقاد به هر دیدگاه سیاسی و مذهبی، خود را از همه ی مراسم مذهبی این رژیم، جدا کند. البته ما می دانیم که رژیم اسلامی در آبان ماه 1398 در ایران قتل عام خیابانی راه انداخت و این رژیم اسلامی حاکم بر ایران و مسؤلانش هستند که باید پاسخگو باشند که پویا بختیاری ها را در خیابانهای ایران روز روشن به قتل رساندند، نه انسان شریفی نظیر خانم نرگس محمدی که یکسال پیش پس از مدتها تحمل زندان در تهران، با ضرب و شتم به زندان زنجان تبعید شد.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

 

سام قندچی
http://www.ghandchi.com

ششم خرداد ماه 1399
May 26, 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

SEARCH