Sam Ghandchiسام قندچي به اف بی ای: برخی افراد در ساپورتِ توییتر به تروریسم دولتی جمهوری اسلامی کمک می کنند
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2626-twitter-iri.htm

To FBI: Some Individuals in Twitter Support Help IRI State Sponsors of Terrorism

http://www.ghandchi.com/2626-twitter-iri-english.htm

 

to-fbi-twitter-support

 

امروز این مسأله را دوباره به توییتر گزارش دادم. مسأله بسیار ساده است. برخی مأموران رژیم اسلامی حاکم بر ایران، یعنی تروریسم دولتی، گزارشهای دروغ درباره کپی رایت در مورد عکسهایی که در توییتهای فعالان حقوق بشر ایران است به توییتر میفرستند، و ساپورتِ توییتر، آن عکسها را در آن توییتها، بلوک می کند. آنها این کار را با توییتهای این قلم هم کرده اند در حالیکه اینجانب فقط از تصاویر پابلیک دٌمین استفاده می کنم یا که خود، تصویر تولید می کنم، و هیچیک از تصاویری که این قلم استفاده می کند مشکل کپی رایت ندارد و آن گزارشها به روشنی معلوم است که *دروغین* هستند.

 

همین چند لحظه پیش با ساپورت توییتر دوباره تماس گرفتم (Case# 0112924875) و از پاسخها معلوم است که یا نکته ی تکنیکی مسأله را نمی فهمند که در آنصورت چطور برای انجام این کار در استخدام توییتر هستند، و یا که برخی از آنها با تروریستهای جمهوری اسلامی در همکاری هستند. فرمهای شکایت آنلاین توییتر، بخشی برای چنین نوع هرسمنت ندارد، و اگر از فرمهای دیگر برای ارسال گزارش به توییتر درباره این مسأله استفاده کنید که همه ی آن فرمها از شما می خواهند آدرس توییت مورد بحث را در فرم درج کنید، اینگونه برداشت می کنند که گویی دارید از توییت خودتان شکایت می کنید، و بالاخره بعد از هزار سروکله زدن از خیرش می گذرید که هدفشان هم اینست که از خیرش بگذرید! بارها این موضوع را به اطلاعشان رسانده ام، اما اصلاً طوری جواب می دهند که گویی درباره موضوع دیگری داریم بحث می کنیم، در حالیکه مسأله کشف اتم نیست، و همه ی فعالان حقوق بشر ایرانی می دانند که بسیاری از تصاویر مطالبشان در توییتر بلوک می شوند. لطفاً فرمهای شکایت آنلاین توییتر را نگاه کنید و خود قضاوت کنید. توییتر حتی در این فرمها بخشی با گزینه ی *دیگر* درست نکرده که بتوان موضوعاتی را که در فرمهای دیگرِ ساپورت پوشش داده نشده، گزارش کرد و این موضوع بارها طی سال گذشته به اطلاع آنها رسانده شده است (1).

 

امروز، توییتر، تصاویر داخل توییتهای زیر را که تمام آنها تولید این قلم است، بلوک کرد در حالیکه هیچکدام مسأله ی کپی رایت نداشتند و فقط بعد از اولین پخش این مقاله، تصاویر این توییتها از بلوک در آمده اند:

 

https://twitter.com/ghandchi/status/1124418784561909760 
https://twitter.com/ghandchi/status/1124417942471479297 
https://twitter.com/ghandchi/status/1121655751661875200

 

یک چیزِ عجیب. دو توییت زیر برای یک مطلب است اما اولی از سایت این قلم لینک شده و دومی از سایتی دیگر. فقط توییتی که لینک آن از سایت این قلم است بلوک شده بود در حالیکه هر دو تقریباً همزمان درج شده بودند. در نتیجه معلوم است شخصی که تصاویر را در این توییت ها بلوک می کند امروز صبح دستور داشته که توییتهای سایت مرا بلوک کند. خودتان نگاه کنید و قضاوت کنید:

https://twitter.com/ghandchi/status/1124125667694645248
 
https://twitter.com/ghandchi/status/1124418784561909760

 

شخصاً در هیچیک از حسابهای توییتری خود از تصاویری که کپی رایت داشته باشد استفاده نمی کنم. این هم فهرست همه ی حسابهای توییتری این قلم:

 

https://twitter.com/ghandchi 
https://twitter.com/iranscope 

https://twitter.com/ayandehnegar

 

توییتر خوب می داند چه کسانی این گزارشهای دروغ را درباره کپی رایت تصاویر فرستاده اند، و موظف است آن حسابهای توییتری را که احتمالاً مرتبط با تروریسم دولتی رژیم اسلامی ایران هستند، به اف بی آی اطلاع دهد. اگر هم این افراد مرتبط به هر جریان دیگری در خارج کشور هستند، این موضوع باید به اطلاع عموم برسد.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

سیزدهم اردیبهشت ماه 1398
May 3, 2019

 

پانویس:

 

1. فرم های آنلاین توییتر

https://help.twitter.com/forms/abusiveuser 
https://help.twitter.com/forms 


 
 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

 

SEARCH