Sam Ghandchiسام قندچي پیشنهاد آزادیبان در فراسوی چهارشنبه های سفید و در چالش کوکلاکس کلان های اسلامی
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2613-4shanbeh-e-sefid.htm

مطالب مرتبط: http://bit.ly/2ILvJ73

پی نوشت هفتم اردیبهشت ماه 1397: کامنتی در فیسبوک درباره برخی سخنان خانم مژگان (مایا) کشاورز

 

islamickkk-vs-masih-alinejad

 

روز گذشته در نوشتاری تحت عنوان "رژیم اسلامی کِی سقوط خواهد کرد،" در مورد بحران کنونی سپاه پاسداران و دوراهی کوکلاکس کلان های اسلامی حاکم بر ایران، بحث شد (1). امروز آقای آزادیبان از داخل ایران طرح جامعی را برای نافرمانی مدنی نوع تازه ای در برابر رژیم کوکلاکس کلان های اسلامی، ارائه کرده اند که خواندنی است، و امیدوارم در شبکه های مجازی مورد بحث قرار گیرد (2). مقاله ی آقای آزادیبان مرا به یاد سه مقاله، یکی در مورد ماه رمضان، عید قربان و حجاب، و دیگری درباره نافرمانی در جامعه ی تحت حاکمیت رژیم اسلامی می اندازد، که حدود 15 سال پیش، منتشر شد (3). اما کسی که برای نخستین بار توانست طرحی را برای نافرمانی مدنی در خصوص حجاب اجباری در ایرانِ تحت حاکمیت رژیم اسلامی، به موفقیت برساند، کسی نیست جز خانم مسیح علینژاد که دو سال پیش بخاطر رهبری این مبارزه یعنی برای اجرای طرح چهارشنبه های سفید، توسط اوباش کوکلاکس کلان های اسلامی به مرگ تهدید شد (4). پیش خود فکر می کردم که طرح خانم علینژاد برای روز معینی در هفته بود یعنی چهارشنبه ها. آیا نمیشود مکان معینی را نیز در هر شهر و در هر محله انتخاب کرد که خانمها در آن مکان در زمانهای معینی همیشه بدون حجاب حضور پیدا کنند. مثلاً رستورانی را در هر شهر و هر محله برای ناهار خانمها بدون حجاب در سه شنبه ها انتخاب کنند و به آنجا برای صرف ناهار با همسر یا دوستانشان بروند. عیبی ندارد که آن رستوران اجازه ورود ندهد یا بیرونشان کند. می توانند هر هفته این کار را در ساعت معینی در همان رستوران، انجام دهند، و در واقع کل رژیم کوکلاکس کلان های اسلامی و هم صاحب رستوران، مجبور می شوند راهی برای حضور و تحمل آنها بدون حجاب، پیدا کنند. در آمریکا شهرهایی هست که مهاجران غیرقانونی اگر خود را به آن شهرها برسانند کسی نمی تواند آنها را بازداشت کند. به هر حالا اگر ایده بیخودی بود ببخشید. با آرزوی موفقیت بیشتر برای خانمهایی نظیر خانم «یاسمن آریانی» که همچنان برای موفقیتهای بیشتر جنبش چهارشنبه های سفید، از تلاش باز نایستاده اند (5).

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

هفتم اردیبهشت ماه 1398
April 27, 2019

 

پانویس:

 

1. رژیم اسلامی کِی سقوط خواهد کرد؟
http://www.ghandchi.com/2612-regime-change.htm

 

2. آزادیبان: راه مبارزه با رژيم ننگین اسلامی هتا برای ایرانی های خیلی ترسو نیز زیاد است
http://bit.ly/2ILvZTz

 

3. پیام بمناسبت ماه محنت بار رمضان
http://www.ghandchi.com/451-PayameRamadan.htm
Message on the Occasion of Dreadful Ramadan
http://www.ghandchi.com/451-PayameRamadanEng.htm
از عید قربان تا مبارزه با بدحجابی
http://www.ghandchi.com/474-BadhejabiGhorban.htm

غیر اسلامی کردن یعنی نافرمانی مدنی
http://www.ghandchi.com/370-disobedience.htm
De-Islamization is Civil Disobedience
http://www.ghandchi.com/370-disobedienceEng.htm

 

4. تهدید مرگ به خانم مسیح علی نژاد بخاطر چهارشنبه های سفید
http://www.ghandchi.com/1479-masih-alinejad.htm

 

5. دکتر شادی صدر: فیلم‌های ⁧ #یاسمن_آریانی⁩ را یکی یکی نگاه می‌کنم و از خنده قشنگ مهربانش وقتی به زنهای باحجاب گل می‌دهد یا در مترو آواز می‌خواند بارها و بارها حظ می‌کنم. بعد بغض می‌کنم از اینکه او که برایمان خواند: "قفس را بسوزان، رها کن پرندگان را..." زندانی قفسی است که نتوانسته‌ایم بسوزانیمش!
https://twitter.com/shadisadr/status/1121133466576412673   
 

 

پی نوشت هفتم اردیبهشت ماه 1397: کامنتی در فیسبوک درباره برخی سخنان خانم مژگان (مایا) کشاورز
https://www.facebook.com/iranscopenews/posts/801849656860334

به رغم حمایت از خانم مژگان (مایا) کشاورز و محکوم کردن بازداشت و نقض حقوق بشر این فعال جنبش زنان، لازم است یادآوری شود که سخنان ایشان درباره آقایان در آخر این ویدیو اشتباه است و کمکی به جنبش زنان نیست. مسأله ی جنبش زنان در ایران دعوای زن و مرد نیست. درست است که تبعیض علیه زنان بیش از تبعیض علیه مردها است، و تبعیض علیه کردها و آذری ها بیش از تبعیض علیه به اصطلاح فارسها است، و تبعیض علیه اهل تسنن، بهایی ها و مذاهب دیگر، بیش از تبعیض علیه شیعیان است، اما دقیقاً هر دو طرف این گروه بندی ها به کمک یکدیگر برای پیروزی بر این رژیم ارتجاعی نیاز دارند و دشمن هم نیستند. امیدوارم خانم کشاورز اگر فرصت کردند مقاله ی زیر را در مورد کوکلاکس کلان های اسلامی و حجاب اجباری مطالعه کنند که اصل موضوع حاکمیت کوکلاکس کلان های اسلامی بر ایران در 40 سال گذشته توضیح داده شده، و با درک درست از واقعیت ماهیت رژیمی که با آن روبرو هستیم، شانس غلبه و پیروزی بر آن، برای همه ی ایرانیان، اعم از زن و مرد، مسلمان و بهایی، کرد و ترک، بیشتر خواهد شد.
http://www.ghandchi.com/1941-zanan-kkk.htm
و شاید بتوانیم استراتژی درستی برای مقابله با رژیم کوکلاکس کلان های اسلامی انتخاب کنیم. برای مردم آمریکا 100 سال طول کشید تا شناخت درستی از رژیم کوکلاکس کلان ها در ایالات جنوبی کشور به دست آورند و بالاخره با گزبنش استراتژی درست، بر آن پیروز شدند. امیدوارم برای ما 100 سال طول نکشد.
http://www.ghandchi.com/2553-islamickkk.htm
https://www.facebook.com/saied.ohady/videos/10214656222860202

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

 

 

SEARCH