Sam Ghandchiسام قندچي در حاشیه ضرب و شتم و بازداشت مجدد سپیده قلیان: آیا می دانید اعترافات تلویزیونی اختراع چه سازمان و در کدام رژیم بود؟
سام قندچی

http://www.ghandchi.com/2437-eterafate-televisioni.htm

 

savak-tv-confessions

 

پس از سخنان شجاعانه آقای #اسماعیل_بخشی (1) و به مناظره طلبیدن وزیر اطلاعات رژیم اسلامی در ایران و همکاری اصلاح طلبان فراکسیون امید مجلس با شکنجه گران رژیم اسلامی (2)، امروز خبر بازداشت مجدد آقای اسماعیل بخشی از یکسو، و از سوی دیگر بازداشت خانم سپیده قلیان و برادرشان در خانه شان با ضرب و شتم پیش روی خانواده که پدر خانم قلیان شاهد بوده و اعلام کرده، در همه جا پیچیده و #طرح_سوخته (3) رژیم اسلامی از سوی مخالفان سیاسی و مدنی رژیم اسلامی به چالش کشیده شده، وقتی خانم قلیان با شجاعت شکنجه های مأموران وزارت اطلاعات رژیم را بر ملا کرده و پخش اعترافات تلویزیونی رژیم نتوانست #سپیده_قلیان را وادار به سکوت کند (4)، و امروز موضوع جنایات مأموران امنیتی وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه دیگر بحث کوی و برزن در ایران شده و ساعتی پیش توفان توییتری تازه ای در اینترنت برای آزادی خانم سپیده قلیان، آغاز شده است (5). اما آیا می دانید که همه این پخش اعترافات تلویزیونی اختراع سازمان امنیت رژیم شاه یعنی ساواک بود و در کیهان دوران شاه عکسها و جزئیات آن اعترافات اجباری تلویزیونی را در صفحه اول روزنامه کیهان در دوران پهلوی دوم چاپ می کردند. البته آن زمان بسیاری از زندانیان سیاسی سالهای اواخر رژیم شاه که امروز خوشبختانه هنوز در عرصه سیاسی فعالند، شاید کودک دبستانی بودند (6). بله دوران پهلوی دوم بود که ما ایرانیان تلویزیون داشتیم و دیری نگذشت که ساواک هم برای آن مورد استفاده پیدا کرد. حتی برنامه های تلویزیونی مشابه برنامه هویت سعید امامی از قاتلان فروهرها که در زندان با داروی نظافت خودکشی شد، برنامه هایی که در رژیم اسلامی شاهد بودیم، در زمان شاه شروع شدند. لطفاً خودتان تحقیق کنید و نتایج پژوهشهایتان را برای اطلاع عموم منتشر کنید. برخی کسانیکه از ناشران کیهان در دوران رژیم شاه بوده اند از همه این حقایق مطلع هستند و امروز نیز در فضای مجازی اپوزیسیون فعال هستند و بعضی از آنان هم احیا رژیم پهلوی را بعنوان راه حل اپوزیسیون سیاسی و مدنی کنونی ارائه می کنند، اما حتی یک کلمه در مورد این حقایق نمی نویسند. آقای پرویز ثابتی از مسؤلین رده بالای ساواک رژیم شاه نیز که اکنون در آمریکا زندگی می کنند از همه این حقایق مطلع هستند و خودشان مجری برخی برنامه های تلویزیونی امنیتی در آن زمان در ایران بودند. اینها موضوعات شخصی و خصوصی نیست، واقعیات تاریخی در عرصه عمومی است. شایسته یادآوری است که پاپوشها و نوع اتهاماتی که به آقای اسماعیل بخشی و خانم سپیده قلیان وارد می کنند دقیقاً از همان جنسی است که ساواک در پرونده سازی برای مخالفان سیاسی شاه تولید می کرد، وابستگی به گروه های کمونیستی و غیره. آیا شاهزاده رضا پهلوی در مورد این حقایق رژیم پهلوی نمی داند که اگر نداند چگونه خود را وارث آن رژیم اعلام می کند و اگر می داند چرا انتقادی از او در مورد رژیمی که پایه گذار اینگونه شکنجه ها بود، و با ذکر این حقایق تاریخی نمی شنویم. این ها خطراتی است که نتیجه جنبش حاضر را تهدید می کند (7) که دو دهه پیش در کتاب ایران آینده نگر مورد بحث قرار گرفت اما هیچیک از رسانه های بین المللی فارسی زبان حاضر نشدند درباره اش حرفی بزنند (8).


به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

اول بهمن ماه 1397
January 21, 2019

 

پانویس:

 

1. #اسماعیل_بخشی

https://goo.gl/tZnAHG

 

2. یادداشت بهروز جاوید تهرانی درباره گزارش محمدرضا تابش، نماینده اصلاح طلب و نایب رئیس فراکسیون امید مجلس در مورد شکنجه شدن اسماعیل بخشی
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1555285487948562&set=a.170850679725390&type=3

 

3. #طرح_سوخته
https://goo.gl/ZwV4K3

 

4. #سپیده_قلیان
https://goo.gl/Dx1k4r

 

5. توفان توییتری برای آزادی سپیده قلیان

#FreeSepideh

https://goo.gl/KVaspM

 

6. برداشت زندانیان سیاسی 56 از رژیم پهلوی نظیر تصور جنبش سبز از اصلاح طلبان است
http://www.ghandchi.com/2436-sal-e56-sabz.htm

 

7. انقلاب را متوقف کنیم تا خطر پهلوی رفع شود
http://www.ghandchi.com/2435-monarchy-a-danger.htm
Stop Revolution till Pahlavi Danger is Gone
http://www.ghandchi.com/2435-monarchy-a-danger-english.htm

 

8. ایران آینده نگر: آینده نگری در برابر تروریسم
http://www.ghandchi.com/500-FuturistIran.htm
FUTURIST IRAN: Futurism vs Terrorism
http://www.ghandchi.com/500-FuturistIranEng.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

SEARCH