Sam Ghandchiسام قندچي آقای رضا پهلوی جوانان #فرشگرد را بعنوان سی ئی اٌ به بوردروم فراخوانده اید که چه کار کنید

سام قندچی 

http://www.ghandchi.com/2316-reza-pahlavi-ceo.htm

مطالب مرتبط: http://bit.ly/30ZDaMR     http://bit.ly/32VLyyA

 

boardroom

 

آقای رضا پهلوی، یک هفته پیش درباره رفتار تشکیلات شما در واشنگتن با این قلم در سالهای گذشته، توضیح دادم، و پاسخی از شما دریافت نکردم، غیر از چند ساواکی که طبق معمول با سوء استفاده از برخی سایتهای آزاد چپ و لیبرال، فحاشی شخصی مخلوط با عبارات تحریک آمیز به این قلم را ظاهراً بطور محترمانه، انجام دادند، و طبق معمول هم گفتند شاهزاده سخنگو ندارد ولی معلوم نیست چرا هردفعه اینجانب موضوع مهمی را در مورد شما مطرح می کنم، اینها پس از ماه ها غیبت در آن تالارهای بحث، نظیر سربازان گمنام امام زمان پیدایشان می شود. شخصاً سالهاست به این پرووکاتورها پاسخ نمی دهم و در گذشته نشان داده ام به تشکیلات شما مرتبط هستند، برایم هم بعد از 30 سال حملات و فحاشی این پرووکاتورها در اینترنت، حرفی نمانده درباره اش به شما بزنم که مطمئن هستم صد در صد شما از همه این جریانات کاملاً آگاه هستید (1).

 

در اینجا، بحث درباره فعالیتهای جنجالی یکی دو ماه اخیر شما است. یک ماه و نیم پیش شبکه #فرشگرد تشکیل شد و از همان روز اول در فیسبوک رسمی خودتان از آنها حمایت کردید. اینجانب نیز نظرم را درباره #فرشگرد از همان روز نخست نوشتم (2)، و متذکر شدم که بسیاری نامها را در لیست فرشگرد می شناسم و دیده ام که همه این سالها از حقوق بشر مردم ایران دفاع کرده اند، و یادآوری کردم که با کاربرد اصطلاح استبداد سرخ و سیاه آنها هم مشکلی ندارم که یادگاری از عبارات رژیم شاه درباره اپوزیسیون در سالهای بعد از 28 مرداد 1332 و بویژه بعد از 15 خرداد 1342 است، هرچند در عین حال خاطر نشان کردم که استبداد سومی را نیز باید به آن عبارت اضافه کرد یعنی استبداد تاج؛ در آن سالها همان استبداد تاج، بسیاری از لیبرالهای جمهوریخواه مخالف اسلامگرایی و کمونیسم، از جمله زنده یاد حسین فاطمی را، به جوخه های اعدام سپردند، و شخصیت بی نظیر سیاسی و فرهنگی ما علامه علی اکبر دهخدا را تا پایان عمر خانه نشین کردند. شاید این آخری به نفع مردم ایران شد چون اگر شادروان دهخدا به فعالیت سیاسی ادامه می داد چه بسا هیچوقت فرصت نمی کرد که شاهکاری همچون لغتنامه فارسی دهخدا را به رشته تحریر در آورد که کمتر زبانی چنین فرهنگ لغت با عظمتی دارد، کاری که به همت صادقانه یک انسان خردمند انجام شد و بدون هرگونه دستک و دفتری.

 

اما شما آقای رضا پهلوی روز گذشته میزبزرگ بوردرومی راه انداخته اید و جمعی را از آقایان #فرشگرد (خانمی را در عکس ندیدم) (3)، دعوت کردید و به کرات دیده ام خود را سی ئی اٌ خطاب می کنید. اگر واقعاً فکر می کنید جنبش سیاسی، شرکت سهامی است و شما هم عهده دار مقام سی ئی اٌ در این جنبش هستید، باید بگویم هیچ سی ئی اٌیی که 40 سال مداوم همه طرحهایش ناموفق بوده، اصلاً سر کار دوام نمی آورد، و بورد شرکت، او را اخراج می کند. منظورم ادعای سی ئی اٌ بودن است، و نه یک فروشنده ساده شرکت، یا یک ژورنالیست در مؤسسه ای مطبوعاتی.  اما اگر منظورتان از این کارها، رهبری سیاسی است، شما فقط بعنوان هِج (4) برای سیاستهای دولتهای خارجی مطرح هستید، نه آلترناتیو واقعی سیاسی برای ایران.  واقعاً خجالت نمی کشید که حدود یکسال و نیم پیش در خردادماه 1396 ادعای رهبریِ انقلابی را در ایران کردید، و به جان گمبرل خبرنگار آسوشیتدپرس گفتید می خواهید "انقلاب راه اندازید" که انگار دست کسی است که انقلاب راه اندازد، و بعد هم گفتید با رهبری چنان انقلابِ مورد نظرتان، می خواهید سلطنت پهلوی را به ایران بازگردانید (5) و در ادامه هم طبق معمول برای خوانندگان ایرانی داستان جمهوریخواهی سردادید. شخصاً اصلاً مسأله ای ندارم با کسی اختلاف نظر داشته باشم اما وقتی کسی درباره دیدگاه سیاسی اش دروغ می گوید، دیگر به او اعتماد نمی کنم چه چپی باشد و چه راست گرا. اگر نخواهد کسی موضع سیاسی اش را به اینجانب در هر مورد بگوید، حقش است، اما وقتی دروغ می گوید، بحث دیگری است. ضمناً شما در عمرتان یک تظاهرات صدنفره را رهبری نکرده اید، بعد ادعای رهبری انقلاب می کنید! ببینید به این دلیل است که می گویم سلطنت یعنی تبعیض بر مبنای اصل و نسب (6)، چون بازهم بخاطر جایگاه خانوادگی تان، توسط عده ای از ایرانیان و دولتهای خارجی حمایت می شوید، که اشکالی ندارد خوب است اپوزیسیون ایران را حمایت کنند، اما شما رهبری تان ناموفق بوده و بهتر است حمایت از کسانی شود که مثمر ثمر بوده اند.

 

آقای رضا پهلوی، وقتی بچه بودید در گاجره یک عده از افسران گارد مأموریت داشتند که گنجشک هوا کنند و شما بزنید تا تبحر ولیعهد ایران را در تیراندازی، برای مردم به نمایش بگذارند. من از کجا می دانم؟ یکی از قوم و خویشها که دکتر بود آنجا افسر وظیفه بود و همه این جریان را با چشم خود دیده بود. به همین دلیل تا به حال در اینترنت هیچ جایی این مطلب گفته نشده است. در مورد خانواده مادر شما، شهبانو فرح پهلوی نیز هر آنچه نوشته ام حقیقت است (7)، و در همانجا گفته ام که شخصاً برای خانواده مادر شما یعنی خاندان طباطبایی دیبا، خیلی احترام قائل بوده و هستم، هرچند به دلیل مخالفت سیاسی با سلطنت، هیچگاه در دوران شاه تماس شخصی با دربار نگرفتم و در 40 سال گذشته هم تماسی با شما نگرفتم. به مادر محترمتان خانم فرح دیبا لطفاً بگویید من داستان «سگ بزرگه» را هم می دانم. فقط باید درون آن خانواده می بودی که بدانی.

 

آقای رضا پهلوی، برعکس حملاتی که به این قلم توسط برخی از سلطنت طلبان می شود، شخصاً نه از شما بدم می آید و نه تنفری از شما و خانواده پهلوی دارم و هیچوقت نیز در هر آنچه نوشته ام جز راستی نگفته ام و امیدوارم سال آینده خانم فرح پهلوی سالگرد 81 سالگی خود را در کنار فرزندان و نوه هایشان جشن بگیرند. اختلافم با رژیم شاه یا رژیم خمینی با سیستم است، نه افراد و نه حتی کسی که در رأس قدرت است. در زمان شاه هم خواستار مرگ شاه نبودم و در زمان خمینی هم نه خواستار مرگ او بودم و نه مرگ خامنه ای و در همه 50 سالی که در جنبش سیاسی بوده ام همواره با هرگونه تروریسم مخالف، و سیاسی کار بودم، و در اپوزیسیون ایران هم شناخته شده هستم و می توانید بپرسید. اما اگر از شکار گنجشک حرف می زنیم، وقتی این کارها تفریح باشد مشکلی نیست ولیکن وقتی جمعی می خواهد در انقلاب قرن بیست و یکمی ایران (8) فعالیت داشته باشد و امیدشان این است که با مطرح کردن نام شما حمایتی از آمریکا بگیرند و بودجه ای برای فعالیتهایشان تهیه کنند، که آنهم قابل فهم است، لطف کنید با جان آنها بازی نکنید. شخصاً برخی از این اعضا فرشگرد را می شناسم ولی نمی خواهم نام ببرم و می دانم که واقعاً از روی صداقت کامل، فعالیت سیاسی و مدنی می کنند. روز کوروش بر شما و خانواده تان مبارک باد.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران،

 

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

هفتم آبان ماه 1397
October 28, 2018

 

پانویس:

 

1. نظیر خاشقجی، ساواکی های شاهزاده رضا پهلوی تلاش کردند این قلم را ساکت کنند
http://www.ghandchi.com/2306-rp-savaki.htm
Like Khashoggi, I was Pressured to be Silent by Prince Reza Pahlavi's Savaki Agents
http://www.ghandchi.com/2306-rp-savaki-english.htm

 

2. پاسخی به آقای فرخ نگهدار در مورد 70 میلیون اسکناس یک دلاری معروف در گفتگو با #فرشگرد
http://www.ghandchi.com/2268-farrokh-negahdar.htm

 

3. جلسه روز بیست و دوم ماه اکتبر اعضای #فرشگرد با شاهزاده رضا پهلوی
https://twitter.com/iranfarashgard/status/1056528405527777280

 

4. hedge

 

5. آقای رضا پهلوی بالاخره جان گمبرل راست می گفت یا دروغ
http://www.ghandchi.com/1715-reza-pahlavi.htm

 

6. سلطنت یعنی تبعیض بر مبنای اصل و نسب- ویرایش دوم
http://www.ghandchi.com/499-MonarchyDiscrimination.htm
Monarchy Means Discrimination Based on ancestry
http://www.ghandchi.com/499-MonarchyDiscriminationEng.htm

 

7. داستان شاهپور امیر عباس فخرآور
http://www.ghandchi.com/1533-amir-abbas-fakhravar.htm

 

8. انقلاب 21 ایران

https://goo.gl/w5rMvF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
https://sites.google.com/site/futuristparty

 

 

SEARCH