Sam Ghandchiسام قندچي شرح حال سهیل عربی را بخوانیم و به حال خود گریه کنیم که در قرن بیست و یکم گرفتار حکومت مذهبی هستیم

 سام قندچی

http://www.ghandchi.com/1549-soheil-arabi.htm

پی نوشت نهم دی ماه 1399: سه سال از نوشتن مقاله ی زیر گذشته است! لطفاً به گفتگوی خانم فرنگیس مظلوم مادر آقای سهیل عربی که امروز رادیو ندا، همچنین در توییتر منتشر کرده، گوش کنید، و خود قضاوت کنید که چرا سهیل عربی هنوز آزاد نشده است! چرا آقای آرش صادقی به رغم ابتلا به سرطان استخوان هنوز در زندان است! چرا خانم گلرخ ایرایی که آزاد شده بود دوباره به خاطر اعتراض به وضعیت شوهرش آقای آرش صادقی در زندان، خودش نیز به زندان بازگردانده شد و همچنان در زندان است! وضعیت بسیاری دیگر از «زندانیان سیاسی» که در این گفتگو از آنها نام برده شده نیز بسیار مشابه است. اصلاً زندانی سیاسی در قرن بیست و یکم یعنی چی؟ مگر این انسانها غیر از بیان نظراتشان کار دیگری کرده اند که به زندان محکوم شده اند و در این وضعیت کرونا در کشور در زندان هستند که برایشان خطر مرگ دارد! س.ق.

مطالب مرتبط: http://goo.gl/1K94zd

 

soheil-arabi

 

سالهاست درباره وضعیت سهیل عربی اطلاع رسانی می شود (1)، اما رژیم جمهوری اسلامی همچنان به جنایت علیه او، همسرش نسرین نعیمی، مادر همسرش، و کودک خردسالش روژان، ادامه می دهد. متن نامه سهیل عربی را، که روز گذشته پیش از آغاز اعتصاب غذا در زندان اوین نوشته، و خبرگزاری هرانا منتشر  کرده، بخوانیم و به حال خود گریه کنیم که نزدیک 40 سال پیش از این، خود را گرفتار حکومت مذهبی کردیم:

 

"آیینه بشکستید هزاران تکه شد اما…؛تلفن ها شنود میشود، اکانت ها هک، خانواده تهدید میشود، نسترن بازجویی و محکوم…؛ دست از شکنجه و آزار معشوقم بردارید، همه اش تقصیر من است آری تقصیر من؛ مجرم اصلی من هستم، جرم من عکاسی ست یعنی انعکاس آیینه وار بدون رتوش تصاویر. ببخشید من از رتوش بیزار بودم، تصویر شما را همانگونه که بود منعکس کردم و شما به جای شکستن خود، آیینه را بشکستید. اما آیینه هزاران تکه شد و همچنان در هر تکه اش عکس شما نمایان است. آخ دیدید! سهیل ها تکثیر میشوند؛ من سهیل عربی فریاد نسلی بودم که دیگر نمیخواست نسل سوخته بماند، نسلی که نه زندگی کرد که از مرگ بترسد و نه آزاد بود که از زندان هایتان هراس داشته باشد. چهار جشن تولدم را پشت میله های زندان گذراندم، دخترم چهار سال است که تمام خاطراتش با من در سالن ملاقات اوین است. تمام ظلم هایی که در حق من شد را بخشیدم اما هرگز نمیتوانم در برابر آزار های مضاعف و ناحقی که به خانواده ام میکنید سکوت کنم. اعتصاب غذا میکنم و خواسته ام تبرئه ی مادر همسرم و همسرم، عزیزترینم نسترن نعیمی ست. سهیل عربی/ زندان اوین" (2).

 

بعد از خواندن این نامه از خود بپرسیم که چرا در قرن بیست و یکم گرفتار حکومت مذهبی هستیم (3). بعد هم بپرسیم که چرا وقتی عده ای که خود را روشنفکر می نامند، دوباره حکومتی مذهبی با چاشنی اصلاح طلبی را (4)، حتی امروز پس از 38 سال حکومت اسلامی در ایران، بعنوان آلترناتیو مورد پسند وضع موجود، بنام ما اعلام می کنند، ما همچنان ساکتیم. و بعداز خود بپرسیم چگونه عده دیگری که خود را روشنفکر و برانداز رژیم جمهوری اسلامی در خارج کشور می نامند، حکومت اسلامی دیگری را توسط سازمان مجاهدین خلق (5)، برای ما تدارک می بینند و بعنوان آلترناتیو ما به دنیا اعلام می کنند، و ما ساکت هستیم. حتی برخی سناتورهای آمریکایی و سخنگوی اسبق مجلس نمایندگان آمریکا یعنی آقای نوت گینگریچ، در حمایت از برنامه حکومت اسلامی سازمان مجاهدین خلق برای ایران، رهبر آن مریم رجوی را، جرج واشنگتن ایران خطاب می کند (6)، و بازهم ما ساکتیم. واقعاً کی قرار است بطور جدی خواهان جدایی کامل حکومت و مذهب شویم، و دستکم از درخواست برای پایان دادن به حکومت مذهبی و برقراری حکومت سکولار در ایران، با امضای خود، حمایت کنیم (7)، و به دنیا اعلام کنیم که هیچگونه حکومت مذهبی را، چه از نوع جمهوری اسلامی موجود در ایران، چه از نوع مورد پسند اصلاح طلبان اسلامی، و چه از نوع سازمان مجاهدین خلق، نمی خواهیم و  با صراحت به امثال نوت گینگریچ و سناتورهای آمریکایی بگوییم، برای ما آش تازه حکومت مذهبی دیگری را نپزند، که همین جمهوری اسلامی 38 سال گذشته را که با همراهی امثال همین شخصیت های سیاسی بین المللی بر کشور ما مستولی شد، برای هفتاد پشت ما، بس است (8).

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

 

سام قندچی، ناشر و سردبیر ایرانسکوپ
IRANSCOPE

http://www.ghandchi.com

چهارم شهریور ماه 1396
August 26, 2017

پانویس
:

 

1. درباره سهیل عربی

http://goo.gl/1K94zd

 

2.  متن نامه سهیل عربی به نقل از سایت هرانا

https://www.hra-news.org/letters/a-394

 

3. کن فیکون مارکسیستیِ ایران
http://isdmovement.com/2017/0417/040717/040717.Sam-Ghandchi-Marxists-Armageddon.htm
http://www.ghandchi.com/1303-kon-faya-kun.htm

 

4. اصلاح طلبی

https://goo.gl/d5KQ7F

 

5. سازمان مجاهدین خلق
http://goo.gl/5j6W2R
 
Mojahedin Khalgh Organization, MEK, PMOI
http://goo.gl/GQ77Wb

 

6. آینده نگری نوت گینگریچ برای ایران
http://www.ghandchi.com/1507-newt-gingrich.htm
Newt Gingrich's Futurism for Iran
http://www.ghandchi.com/1507-newt-gingrich-english.htm

 

7. بیانیهء جدایی کامل حکومت و مذهب در ایران
http://isdmovement.com/Ghandchi-Bayanieh.htm

 

8. هیولای اسلامگرای فرانکنشتاین
http://isdmovement.com/2017/0617/060717/060717-sam-Ghandchi-Islamic-Frankstain.htm
http://www.ghandchi.com/1452-frankenstein-islamist-monster.htm

 

 

مطلب مرتبط

کتاب ایران آینده نگر: آینده نگری در برابر تروریسم
http://www.ghandchi.com/500-FuturistIran.htm
FUTURIST IRAN: Futurism vs Terrorism
http://www.ghandchi.com/500-FuturistIranEng.htm
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

متون برگزیده سام قندچی

 

 

برای حزب جمهوریخواهان سکولار دموکرات و آینده نگر ایران
http://www.ghandchi.com/futuristparty/index.html

 

 

 

SEARCH