Sam Ghandchiسام قندچي پاسخ به آقای بهزاد صمیمی درباره آقای حسن اعتمادی و دکتر اسماعیل نوری علا
سام قندچی
http://www.ghandchi.com/2154-behzad-samimi.htm

 

separation-of-state-and-religion2

 

شخصاً هیچگونه آشنایی با آقای بهزاد صمیمی ندارم، اما حدود دوسال پیش ایشان برخی مطالب اینجانب را در شبکه های اجتماعی لایک می زدند و به اشتراک می گذاشتند که سپاسگزارم. بعد هم در تاریخ شانزدهم ماه دسامبر 2016 برای نخستین بار ایمیلی را با سوژه "نشر مطالب شما در سایت کوشندگان" از آقای بهزاد صمیمی دریافت کردم که در آن، آدرس اینترنتی سایتی را بنام "کوشندگان" (1)، درج و از این قلم درخواست کرده بودند که از آن سایت دیدن کنم و نظرم را در مورد فراخوانی که آن سایت منتشر شده بود، بنویسم و اگر تمایل به نشر مطالبی در سایت کوشندگان داشتم برایشان ارسال کنم، و گفته بودند موافقت یا مخالفت خود را در ارتباط با انتشار نوشته هایم در آن سایت مطرح کنم. اینجانب هم در پاسخ نوشتم:

 

"جناب صمیمی با درود و سپاس از لطف شما. در حال حاضر نظری در مورد فراخوان سایت کوشندگان ندارم، اما اگر روزی داشتم در سایت قندچی دات کام درج می کنم. در مورد دیگران هم همینطور است و به ندرت ایمیل یا کامنتی را پاسخ می دهم و از پیش از همه دوستان پوزش می خواهم چون تنها دلیل، نداشتن وقت است. مقالات این قلم کپی رایت ندارند و خواهش از ناشران اینکه در کلیت آنگونه که هست، تجدید چاپ کنند. با احترام، سام."

 

روز بعد، آقای بهزاد صمیمی ایمیل دیگری در پاسخ فرستادند که نوشته بودند "پاسخ مثبت" اینجانب را دریافت کرده اند و تشکر کرده بودند. تعجب کردم که چطور پاسخ اینجانب را درست متوجه نشده اند چرا که همان روز به سایت کوشندگان نگاه کردم و دیدم نام نگارنده این سطور را بعنوان همکار سایت خود درج کرده بودند در حالیکه اگر پاسخی را که در سطور بالا آمده دقیق کسی بخواند ابداً تمایل به همکاری با آن سایت بیان نشده بود و صرفاً گفته بودم که نوشته های اینجانب کپی رایت ندارد و هرکسی در هرجا با ذکر نام و حفظ کلیت مطلب می تواند تجدید چاپ کند. به همین دلیل فوراً ایمیلی برای آقای بهزاد صمیمی فرستادم که سوء تفاهم ادامه پیدا نکند و درخواست کردم نام این قلم را از لیست همکاران خود حذف کنند. البته انجام دادند اما در اینترنت، صفحه همکارانشان تا مدتی درست آپدیت نشده بود و در گوگل نام این قلم بعنوان همکار سایت کوشندگان نشان داده می شد که حقیقت نداشت و فکر می کنم ازقصد نبود و حتما مدیر سایت آنها نمی دانست که باید برای آن لینک 404 بفرستد که از جستجوگرهای اینترنت حذف شود. به هر حال آن دو ایمیل آغاز و پایان هرگونه ارتباطی بین این قلم و آقای بهزاد صمیمی بوده است.


روز گذشته مقاله ای از اینجانب منتشر شد تحت عنوان: "پیشگیری از حمله نظامی را از مبارزه حسن اعتمادی و اسماعیل نوری علا با چلبی سازی یاد بگیریم و بحثی درباره مائده هژبری" (2). امروز در سایت ایران گلوبال مقاله ای از آقای بهروز صمیمی با عنوان "پاسخی به دعوتِ آقایِ سام قندچی برای یادگیری مبارزه" (3)، منتشر شده است. نمی خواهم هیچ حرفی بنویسم که دوباره مثل دو سال پیش، سوء تفاهم پیش آید و وقت همه ما با بحثهای بیهوده تلف شود. به آقای بهزاد صمیمی توصیه می کنم اگر بحثی با دکتر اسماعیل نوری علا و آقای حسن اعتمادی دارند، مستقیماً با خود آن دوستان مطرح کنند. همانطور که به تازگی در یادداشتی در مورد جریان مشابه دیگری اشاره شد (4)، این سوء تفاهم ها ضرر میزند و امیدوارم احترام یکدیگر را نگهداریم و این آخرین بار باشد که وقتمان را با این حرفها تلف می کنیم. به قول معروف "عیسی به دین خود، موسی به دین خود" و با سپاس از توجه همه دوستان.

 

به امید جمهوری آینده نگر دموکراتیک و سکولار در ایران

سام قندچی

IRANSCOPE.COM
http://www.ghandchi.com

هجدهم تیر ماه 1397
July 9, 2018

 

پانویس:

 

1. کوشندگان اتحاد مردم ایران برای دموکراسی

https://kooshandegan.org

 

2. پیشگیری از حمله نظامی را از مبارزه حسن اعتمادی و اسماعیل نوری علا با چلبی سازی یاد بگیریم و بحثی درباره مائده هژبری
http://www.ghandchi.com/2153-hassan-etemadi-esmail-noorialai.htm

 

3. پاسخی به دعوتِ آقایِ سام قندچی برای یادگیری مبارزه
http://www.iranglobal.info/node/66982

 

4. سخنی با یکی از دوستان جبهه ملی
http://www.ghandchi.com/2004-jebhe-melli.htm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

متون برگزیده
http://featured.ghandchi.com

 

 

 

SEARCH